Reglamentuota mažmeninės prekybos įmonių, kurios turės teisę parduoti vaistus, licencijavimo tvarka

2018-12-28, sam.lrv.lt

Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos pateiktam Farmacinės veiklos licencijavimo taisyklių pakeitimo projektui, leisiančiam nuo sausio 1 dienos kai kuriais vaistais prekiauti ne tik vaistinėse, bet ir kitose mažmeninės prekybos vietose. Tad bus aiškiai nustatyta mažmeninės prekybos įmonių, kurios norės įgyti teisę pardavinėti vaistus, licencijavimo tvarka,  kokius dokumentus reikės pateikti, jų nagrinėjimo procedūros ir terminai.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, šiuo metu visi vaistai gali būti parduodami tik vaistinėse. Tačiau jau sausio 1 dieną įsigalios Farmacijos įstatymo pataisos, leisiančios vaistais prekiauti ir mažmeninės prekybos įmonėse. Būtent tam turi būti priimti poįstatyminiai teisės aktai, numatantys, kaip mažmeninės prekybos įmonės, norinčios įgyti teisę pardavinėti nustatytus nereceptinius vaistus, bus licencijuojamos.

„Šiuo Vyriausybės nutarimu bus užtikrintas teisinis aiškumas, kokie dokumentai turi būti pateikti, kad juridinis asmuo galėtų pradėti prekiauti nereceptiniais vaistais. Taip pat apibrėžiamos procedūros, kaip mažmeninės prekybos įmonė įrašoma į Vaistinių preparatų mažmeninės prekybos įmonių sąrašą, kaip sustabdoma jos teisė parduoti vaistus, panaikinamas šios teisės sustabdymas ar mažmeninės prekybos įmonė išbraukiama iš sąrašo. Šis žingsnis yra būtinas, siekiant pagerinti vaistų prieinamumą žmonėms“, – sako ministras A. Veryga.

Visus su įmonių licencijavimu susijusius klausimus tvarkys Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba.

SAM primena, kad mažmeninės prekybos įmonės turės teisę parduoti gyventojams tik tuos vaistus, kurie įrašyti į Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos patvirtintą Vaistinių preparatų, leidžiamų parduoti vaistų mažmeninės prekybos įmonėse, sąrašą.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?