STT įtarimų sulaukęs Šilutės meras sieks trečios kadencijos

2018-12-30, Asta Aleksėjūnaitė
Regalijos: Šilutės meras V.Laurinaitis įsitikinęs, jog jo rankos švarios, ir žada siekti trečios mero kadencijos. Vytauto Petriko nuotr.
Regalijos: Šilutės meras V.Laurinaitis įsitikinęs, jog jo rankos švarios, ir žada siekti trečios mero kadencijos. Vytauto Petriko nuotr.

Šilutės meras Vytautas Laurinaitis – ne vienintelis politikas, į rinkimus žengiantis su besivejančia baudžiamąja byla. Neseniai siekį tapti Klaipėdos meru deklaravo ir kyšininkavimu įtariamas Eligijus Masiulis. V.Laurinaičiui įtarimai pareikšti spalį, tačiau partijos "Tvarka ir teisingumas" valdyba patvirtino šį kandidatą į Šilutės merus.

Sieks mero kėdės

Kitų metų pavasarį vyksiančių savivaldybių tarybų rinkimuose geresnio kandidato partijos "Tvarka ir teisingumas" Šilutės skyrius nerado.

"Pas mus demokratija. Kas ką nori, tas tą ir siūlo. Kad nebūtų kaltinimų, jog kandidatus partijos vadovybė "nuleidžia iš viršaus", patvirtinome tvarką, pagal kurią skyriai patys renka kandidatus, o partijos valdyba juos tik tvirtina. Valdyba ir patvirtino V.Laurinaitį", – patikino partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis.

Pasak jo, partijos manymu, V.Laurinaitis tėra tik įtariamasis Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliekamame tyrime, byla nėra perduota teismui.

"Kiek aš supratau, tiek merui V.Laurinaičiui, tiek vicemerui Algiui Bekeriui yra inkriminuojamas pareigų viršijimas. Dokumentų klastojimu jie nėra įtariami. Tokie įtarimai esą pareikšti administracijos direktoriui Sigitui Šepučiui, administracijos Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjui Remigijui Rimkui. Tačiau, kita vertus, kiek STT bylų yra grąžinama atgal? Lietuvos mastu – tai yra tragiški skaičiai", – žiniomis apie partijos bičiulio bylą dalijosi R.Žemaitaitis.

Po Kalėdų –  į darbą

Šioje STT pradėtoje byloje iš viso įvardijami septyni įtariamieji. Be Šilutės rajono mero ir dviejų administracijos darbuotojų, tyrime minimas ir savivaldybės kontroliuojamos įmonės "Šilutės autobusų parkas" direktorius Artūras Stonkus, Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Šilutės skyriaus vadovas Algirdas Balčiūnas ir vietos seniūnas Raimondas Steponkus.

Paaiškėjo, jog per pačias Kalėdas, gruodžio 25-ąją, vicemerui A.Bekeriui ir administracijos direktoriui S.Šepučiui baigėsi nušalinimo nuo tarnybos laikotarpis. Teisėsaugos pareigūnai šventinių dienų metu veikiausiai net nesikreipė į teismą dėl nušalinimo pratęsimo.

Abu šie valdininkai ketvirtadienį sėkmingai toliau dirbo Šilutės savivaldybėje.

"Nėra teisinės galimybės pratęsti pasibaigusį nušalinimo terminą", – patikino Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Aivaras Velutis.

Rajono galvos viską žinojo?

Pasak A.Velučio, ikiteisminis tyrimas sparčiai stumiasi į priekį, šiuo metu teisėsauga laukia ekspertų išvadų ir vertinimų. Kokios institucijos turėtų pateikti savo išvadas, nedetalizuojama, tačiau aiškinama, jog tyrimo apimtis yra išlikusi ta pati.

A.Velutis negalėjo patvirtinti, jog bylą pavyks perduoti teismui iki kovo, kada vyks savivaldybių tarybų rinkimai.

"Nei tyrimas, nei teistumas neužkerta kelio dalyvauti rinkimuose. Yra tam tikrų išlygų, kandidatas tik turi apie tokius procesus informuoti rinkėjus. Kaip partija nuspręs, ten jau jų reikalai. Dabar madinga teistiems ir perteistiems eiti į rinkimus, niekas nieko blogo čia nemato. Tai tik žmonių savivokos reikalas. Aš prie datos "neprisirišu". Kai tik bus gautos specialistų išvados, spręsime. Tyrimo apimtis ir įtariamųjų skaičius nesikeičia", – nuomonę išsakė A.Velutis.

Pasak jo, visiems įtariamiesiems inkriminuojama piktnaudžiavimas tarnyba, daliai – aplinkosaugos taisyklių ir reikalavimų nepaisymas.

"Taip pat yra dokumentų klastojimas ir lėšų iššvaistymas. Kalbant apie merą ir vicemerą, jie žinojo apie tai, ką darė vykdytojai", – paaiškino prokuroras.

Šiame tyrime minimas ir kyšininkavimas. Pagal Baudžiamąjį kodeksą, valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, savo ar kitų naudai tiesiogiai ar netiesiogiai pats ar per tarpininką pažadėjęs ar susitaręs priimti kyšį arba reikalavęs ar provokavęs duoti kyšį, arba priėmęs kyšį už neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki septynerių metų.

Taip pat tyrimas pradėtas ir dėl papirkimo, už kurį baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Kai kuriems šios istorijos dalyviams už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi arba įgaliojimų viršijimą, jeigu dėl to didelės žalos patyrė valstybė, Europos Sąjunga, tarptautinė viešoji organizacija, juridinis ar fizinis asmuo, gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Už aplinkosaugos reikalavimų nepaisymą gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Be alternatyvių bausmių, tokių kaip bauda, sunkiausia bausmė gresia už turto iššvaistymą – iki septynerių metų laisvės atėmimas.

Dėl sklypo pardavimo – klaustukai

STT tyrimas pradėtas praėjus metams po to, kai skandalingus prekybos centro Šilutėje statybos faktus paskelbė dienraštis "Klaipėda".

2017 m. rudenį buvusios Šilutės autobusų stoties teritorijoje pradėtos "Lidl" statybos patraukė visuomenės dėmesį, kai paviršiniuose vandenyse pasklido degalų dėmės.

Nuo sovietinių laikų autobusų stoties teritorijoje būta pavojingų aplinkai objektų – naftos bazė ir autobusų parko technikos kiemas.

Numačius statyti prekybos centrą, visas šis užterštas gruntas turėjo būti iškastas ir išvežtas. Dalis grunto esą buvo gabenama į buvusių garažų masyvo teritoriją, dalis neva buvo atiduota saugoti specialiai įmonei. Tačiau kiek tiksliai užteršto grunto buvo utilizuota, ar tikrai tai buvo atlikta tinkamai ir kitus panašius klausimus ėmė aiškintis teisėsauga.

Pareigūnai užsimojo panarplioti dar giliau, imta domėtis, kokiu būdu šio prekybos centro statybai buvo parduotas valstybinės žemės sklypas.

Šiam tikslui savivaldybės įmonė "Šilutės autobusų parkas" iš valstybės už 223 tūkst. eurų įsigijo apie hektaro ploto sklypą.

"Sklypą pirko autobusų parkas, bet už jį mokėjo investuotojas. Šilutės autobusų parkas sudarė veiklos sutartį su "Projesta Group". Buvo numatyta pastatyti autobusų stotį, iškelti autobusų parką ir pastatyti prekybos centrą", – didžiųjų statybų priešistorę prisiminė Šilutės meras V.Laurinaitis. "Klausimas kyla, kokiu būdu įgyta valstybinė žemė. Ne, ne aukciono būdu. Šilutės autobusų parkas turėjo teisę pretenduoti įsigyti valstybinę žemę, tačiau mes aiškinamės aplinkybes. Ši teritorija kurį laiką buvo priskiriama Kultūros paveldo teritorijai, tačiau staiga ji tokio statuso neteko, nes neliko pastatų, kurie buvo saugomi valstybės. Kokiu pagrindu tai nutiko, mes ir aiškinamės", – tikino tyrimą kuruojantis prokuroras A.Velutis.

Pats Šilutės meras V.Laurinaitis aiškina, jog dėl STT tyrimo blogai nesijaučia.

"Aš neturiu ko baimintis. Darėme viską dėl bendruomenės, visuomenės labui", – aiškino V.Laurinaitis.

klaipeda.diena.lt


Straipsnio komentarai

AR PAPIRKINĖT ŽUVIES UODEGOM AR CIGARETĖM SU ALUM 2019-01-04
RUSNĖS SENIŪNĖ NUOPELNUS IR PAGYRIMUS RENKA KAIP GERIAUSIA BESITVARKANTI SENIŪNĖ IR GERIAUSIA VIENINTĖLĖ KURI MOKA SU ŽMONĖM BENDRAUT O ŠILUTĖ TIK IR SKAMBA VIEN SMURTU IR VAGYSTĖM KAIP SŪGIABA MACHINACIJA DIRBT IR ES VOKT Komentaras patinka Komentaras nepatinka
AR PAPIRKINĖT ŽUVIES UODEGOM AR CIGARETĖM SU ALUM 2019-01-04
RUSNĖS SENIŪNĖ NUOPELNUS IR PAGYRIMUS RENKA KAIP GERIAUSIA BESITVARKANTI SENIŪNĖ IR GERIAUSIA VIENINTĖLĖ KURI MOKA SU ŽMONĖM BENDRAUT O ŠILUTĖ TIK IR SKAMBA VIEN SMURTU IR VAGYSTĖM KAIP SŪGIABA MACHINACIJA DIRBT IR ES VOKT Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Iš22019-01-02
Be abejo, kai Čia nematai, dabar dar nesulaukus, belieka būti beabejo ir bebbejo tuman-ASmeniškai įsitikinusimam.
Iki, sakant taiptaip, beby, atitinkins- Jam'am,
Langely patekėS jau Tų ne Lių,
O ne VienTikMelo gale.
A ne?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
MoreMerMonaMerAmoor...2019-01-02
nuo prasibudusios VIJurkuje Gitos.
Tikrai šitokio tomogauko TokioMeloGeto dar nebuvo iškasęs nė vienas.
Matos, iki šiam, tarp ŠM, ŽM, GM ir kitųe nuplaukusių Leton, tokio epititno visaėdžio nuo pamario iki nuomario gamta dar nežinojo.
Grąžindamas miestą į vietą kur net Karaliai (Pagėgių2-inafig) pėstute, o jos nesant, parke po tuja takiai daro, ir net ir ne tik iki ligoninės, paėsti vaikšto, Melas Merų Mieliausias minkštėja.
Alia Mieląjam sukyla- visus visutėlius niopelnius po S(uma)ta kada nekada nors, očia, očia-op papa dabar urmu paimt jei ne čia pro Duris Tas, tai jau dabar per Langą Savanorio Zaras noras.
Z Melas tai ne Saras, po posto butinai kandidų gausit€ 2bel tą
-2**os atraitos!

SauNolis su Palkute, priklia beZabeJO,
Su viza P.S.Garba
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Nesuslaikęs2019-01-02
nuo nepadoraus pasiūlymo Čia, Dabar nešios dar du likusius, jau paršelinius mėn.- meiteliukus, kol susilauks-paleis beABe.
Žvaigždžių suppuolimas prie Lidlo, aršiau kitų atsitiktinių sueičių, kamuoja intoksikacijų šarada - galimas, deja, priešlaikinis.
Vandenims nuo užginto vaisiaus nutekėjus, kotolovano guoly mainės anas per kitą, kita per aną - visos vaivorykštės spalvos.
Nemačijo nė GilŽė- giluminė žvakutė nuo UždaraiAbelniBlynai „Praėstos statybos“- nelaukta žinutė atsieit pirktoms kartoms.
Savo noru nelaimintas swingo ak tas smaluotais siūlais nugulė giliai progarusnach SpecialionTermoTuko TM-AT100 orkaitėn.
Hakunos Matatos užuodė, kad netik šliūbas buvęs visai netikras, alia ir metrikos už anksto sufabrikuotos VAIkelio dalyboms.
Įkandin MeloSuporTTo, seks žvyggaudomi ir kiti subordiniai deglieji sykiu suirttaip iš dekretinių šventon suslakt paleistaisiais.

https://www.youtube.com/watch?v=nbY_aP-alkw

Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jurgita2019-01-02
Gal apsizvagykit aplinkui ar bent vienas meras tiek geto padare grazindamas miesta turbut jus net pestute nevaikstot nueikit i silutes parka iki ligonines daromas pesciuju takas kurio nebuvo imanoma paeit na manau ir rusnes estakada statant jo niopelno yra saunuolis meras butinai kandidatokit i mero posta aciu uz graziius darbus su visa psgarba Komentaras patinka Komentaras nepatinka
TMIntermedia2019-01-01
Pakėlęs lapkes de Mon'S-true
ŠeimosKKykui keistam vizualiai
Šišion priplaukiančias babkes:

-Tiek ir Tiek tarp akių!
-Čia yr dabar?!
-BeABejo!
-Taigi beBolek-Bekerio?
-Negalima beKbElioTo,- viso, Ledui batai.
Je, nebūt jau šaktarpy. Jo.
-Tad AbeShrek'O ?
-Irgi nešein, na matj...
-Yr, gi, kuklus tas klanas tavo !
-O kaip be InterMario plionkės ?!
-Be MetroGoldGelDosVideon-nyka.P
-Nu FeikeNjuzas nuog Freken.D
Ušotčenotčen močyt per visūvysą
GlobalŠalutę globliai raikalingas...
- Primiršom Grinčą, tas Metoos,
Tarsi kokį Kalėdą BeBebe užsakų
Niaurių, kaipmatj sutuokt Lidliai galėtų
Mielai pakrikštyt sueities plėtroj šioj
Šiurpėj Gobliniams Godotą rezultatą.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
AR JŪS ANT TIEK BUKI BĖGAT IR BĖGAT BALSUOT O NE BOIKUTUOT AR JŪS NUOMONE SAVO TURIT 2018-12-31
dar mažai prie lovio buvo ir ką jis per tą laiką gero padarė pinigus iš biudžeto vis tuštino su visa darmaiedų kontora pastatai apleisti baigia nugriūt pesčiūjų takeliai tik dabar pradėjo kažkiek judėt kai jėgos pajudino o ką iki to dirbosu septyniom spynom užsirakine sedėjo ir ES lėšas dalijosi kam klius kam mažiau kokiam šepučiui ar kokiam jo pavaldiniui namui pasistatyt o ką gero Jakas padarė kad vila ant kranto pastatė ir į kišenes prisikišo ES lėšų bei biudžetą vis melžė DAR VIS BĖKIT BALSUOT UŽ ATIMINĖJIMA MOBILIŪJŲ TELEFONŲ AR KAS NEBALSUOS RANKAS IŠSUKINĖS KOL ŽMONĖS BUS NAIVŪS IR NETURĖS SAVO NUOMONĖS VIS BĖGS IR BĖGS BALSUOT KAIP KOKIA PRIESAIKA ATIDUOT TOL IR SEDĖS TOKIE KIAULĖS SNUKIAI Komentaras patinka Komentaras nepatinka
AR JŪS ANT TIEK BUKI BĖGAT IR BĖGAT BALSUOT O NE BOIKUTUOT AR JŪS NUOMONE SAVO TURIT 2018-12-31
dar mažai prie lovio buvo ir ką jis per tą laiką gero padarė pinigus iš biudžeto vis tuštino su visa darmaiedų kontora pastatai apleisti baigia nugriūt pesčiūjų takeliai tik dabar pradėjo kažkiek judėt kai jėgos pajudino o ką iki to dirbosu septyniom spynom užsirakine sedėjo ir ES lėšas dalijosi kam klius kam mažiau kokiam šepučiui ar kokiam jo pavaldiniui namui pasistatyt o ką gero Jakas padarė kad vila ant kranto pastatė ir į kišenes prisikišo ES lėšų bei biudžetą vis melžė DAR VIS BĖKIT BALSUOT UŽ ATIMINĖJIMA MOBILIŪJŲ TELEFONŲ AR KAS NEBALSUOS RANKAS IŠSUKINĖS KOL ŽMONĖS BUS NAIVŪS IR NETURĖS SAVO NUOMONĖS VIS BĖGS IR BĖGS BALSUOT KAIP KOKIA PRIESAIKA ATIDUOT TOL IR SEDĖS TOKIE KIAULĖS SNUKIAI Komentaras patinka Komentaras nepatinka
klausimas,2018-12-30
o kodėl jis turetu nesiekti, jau vien sprendžiant iš naujų kandidatų asmenybių lygio visom prasmėm. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ata'tai šitą jau praleis?#!2018-12-30
Čia ir dabar Tikras be abejo nusižiūrėjo kadenciją negriežtoje kolonoje.
Čia Tikrai kylančią žvaigždę su varnele drumzlinan vandenin niurkiusį,
galėtų gelbėt tik griežta tykiosios diskotekos tremtinio išaukštinta Dalia.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
skaityk :) www.tikrasmeras.lt 2018-12-30
ar www.tikrasmeras.rus
o gal www.tikrasmelas.jeu
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
SpecTikraiTyras2018-12-30
Portalas: wwwtikrasmeras.lt Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Melo komanda2018-12-30
https://www.youtube.com/watch?v=X6dJEAs0-Gk Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Kuklusklanas2018-12-30
žino tokius "alia" švarių rankų fintus, tad net nesiteikia dėbtelt į pavaldinio renegalijas.
Kęstis yra kriščionis, tad iš Šv.Rašto žino: kad aklas neregį veda - abulabduobėn. Stinta.
Tyrta:
https://www.silutesetazinios.lt/92757/alfa-lt-pristato-%E2%80%9Emetu-mero%E2%80%9C-rinkimai/
https://www.silutesetazinios.lt/97639/patvirtinta-vytautas-laurinaitis-%E2%80%93-tikras-meras-video/
https://www.silokarcema.lt/naujiena/10561_teismas-priverte-policija-nubausti-mera.html
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Cirkai2018-12-30
Darbai pajuda tik pries rinkimus,o kai dirbti nereikia tai visi nori buti merais Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jolanta2018-12-30
Na ir gerai,nes tik prie šito mero ir direktoriaus administracijai miestui padaryta tiek daug,o tai iš kart kyla klausymas ką veikė buvę merai ir už ko slepiasi Pozingis? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Aš aš2018-12-30
Visi jie švarus prie to lovio Komentaras patinka Komentaras nepatinka
va va2018-12-30
na kam dar kartą lipt ant to pačio grėblio? Komentaras patinka Komentaras nepatinka