Gyvūnų aromaterapija – mada ar prevencinė priemonė augintiniui?

2019-01-01

Apsilankę specializuotoje gyvūnų prekių parduotuvėje galite sulaukti ne tik patarimų, kuo šerti gyvūną, bet ir pasiūlymų išbandyti aromaterapijai skirtų eterinių aliejų. Kol nustebę šeimininkai svarsto, ar šie aliejai tinkami augintiniams, veterinarai tikina, kad teigiamas aromaterapijos poveikis žmogui ir gyvūnui moksliniais tyrimais pagrįstas jau seniai, tačiau, pasak veterinarijos gydytojos Kamilės Ausmanės, prieš išbandant aromaterapiją, būtina pasidomėti kaip tinkamai naudoti eterinius aliejus.

„Eteriniai aliejai yra skirti tiek žmogaus, tiek jo gyvūno gerovei – palankiai fizinei ir emocinei būsenai palaikyti, dezinfekuoti patalpų orą nuo šaltuoju metų laiku siaučiančių virusų ir bakterijų. Aromaterapija taikoma kaip prevencinė priemonė, tačiau reikėtų atminti, kad eteriniai aliejai turėtų būti sudaryti iš natūralių, augalinių, o ne sintetinių medžiagų“, – sako parduotuvių tinklo KIKA veterinarijos gydytoja ir farmacijos vadovė K. Ausmanė, pažymėdama, kad parduotuvių tinklas, plėsdamas prekių asortimentą, pristato augintiniams pritaikytų eterinių aliejų ir difuzorių pasirinkimą.

Apie 80 proc. šunų, anot veterinarijos gydytojos, susiduria su įvairiomis patologijomis dėl odos ar kailio problemų, pavyzdžiui, dermatitu, egzema ar alerginėmis reakcijomis. Vienas aromaterapijos būdų, kuriuos siūlo veisėjai ir veterinarai – specialių eterinių aliejų naudojimas, siekiant sumažinti alerginius simptomus ar kitus negalavimus. Tam tinka levandų, ramunėlių, brazilinių kopalių ar pluoštinių bosvelijų aliejai. Skirtingų kvapų eteriniai aliejai veikia nevienodai: citrusiniai aliejai suteikia energijos ir pakelia nuotaiką, mėtiniai – tonizuoja, ramunėlių ar levandų nuramina.

Pasak K. Ausmanės, šunų uoslė dešimtis tūkstančių kartų jautresnė nei žmogaus, todėl ir eterinio aliejaus reikėtų naudoti kur kas mažiau – vos 3–5 lašus. Pasak jos, Lietuvoje gyvūnų aromaterapija dar laikoma naujove, tačiau Vakarų valstybėse taikoma jau seniai. Tam kad eterinių aliejų dalelės ore būtų paskirstytos tolygiai, patariama naudoti specialų automatinį difuzorių.

Specialistai dar kartą akcentuoja 3 svarbiausius dalykus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, renkantis eterinį aliejų augintiniui:

1. Galima naudoti tik 100 proc. grynumo terapinį eterinį aliejų;

2. Būtina naudoti gyvūnui saugias priemones ir kvapus – tokiais prekiaujama specializuotose augintinių parduotuvėse. Eterinio aliejaus įsigyti galima ir įprastose parduotuvėse, tačiau prieš tai rekomenduojama atkreipti dėmesį į kvapą ir atidžiai perskaityti gaminio sudėtį;

3. Neperdozuokite – vienam kartui naudokite 1–10 lašų. Kad išvengtumėte pernelyg didelės kvapų koncentracijos, naudokite difuzorių.

alfa.lt


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?