Valstybinių miškų urėdijai pirmieji veiklos metai buvo sėkmingi

2019-01-01, am.lt

Kaip praneša Valstybinių miškų urėdija (VMU), jos pirmųjų veiklos metų rezultatai netgi viršija lūkesčius. Per tuos metus, negalutiniais duomenimis, VMU pardavė apie 3,4 mln. kubinių metrų žaliavinės medienos, o už tai gautos pajamos, palyginti su praėjusiais metais, išaugo 14 proc. – iki 176 mln. eurų. Įmonės veiklos sąnaudos, palyginti su praėjusiais metais, sumažėjo apie pusę milijono eurų.

VMU buvo įsteigta šių metų pradžioje – iki tol veikusios 42 atskiros urėdijos ir tuometis Miškotvarkos institutas apjungti į vieną įmonę. Ji tapo viena didžiausių valstybės įmonių Lietuvoje. VMU dabar dirba daugiau kaip 3 tūkst. žmonių. Vienas didžiausių iššūkių įkūrus įmonę, pasak VMU direktoriaus Mariaus Pulkauninko, buvo suburti reikiamos kompetencijos ir profesionalumo regioninių padalinių vadovų ir specialistų komandą.

Itin daug dėmesio VMU skiria savo veiklos skaidrumui užtikrinti. Tai skaidri ir teisinga medienos apskaita, efektyvus medelynų veiklos ir įmonės turto valdymas, skaidrios viešųjų pirkimų procedūros ir kt. Šiemet įmonė sudarė bendradarbiavimo sutartis su Specialiųjų tyrimų tarnyba ir kitomis teisėsaugos institucijomis, sustiprino veiklos kontrolės funkcijas.

Šiandien VMU pasirašė kolektyvinę sutartį su Jungtine profesinių sąjungų atstovybe. Sutartimi įtvirtinamos geresnės darbo sąlygos ir didesnės garantijos darbuotojams, nei numato Darbo kodeksas. Visos finansinės ir nefinansinės naudos įmonės darbuotojams vertinamos daugiau kaip 1,8 mln. eurų per metus.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!