Šilutės ligoninėje atliekamas Holterio monitoravimas

2019-01-04, Viktorija Skutulienė, visuomenės informavimo specialistė
 Gydytojos-kardiologės Audronės Dmitrijevienės rankose širdies ritmo sutrikimams pastebėti visą parą veikiantis Holterio monitoravimas.
Gydytojos-kardiologės Audronės Dmitrijevienės rankose širdies ritmo sutrikimams pastebėti visą parą veikiantis Holterio monitoravimas.

Širdies ritmo sutrikimai būdingi ne tik vyresniems, bet ir jaunesniems pacientams. Tai patvirtino prieš keletą mėnesių prie VšĮ Šilutės ligoninė kolektyvo prisijungusi gydytoja-kardiologė Audronė Dmitrijevienė.

Ji pastebi, jog vis jaunesni pacientai skundžiasi įvairiais širdies permušimais, retu pulsu ar dusuliu, todėl, pajutus panašius simptomus, kardiologė ragina nedelsti ir atvykti konsultacijai.

Siekiant kuo tiksliau diagnozuoti širdies sutrikimus, gydytoja A. Dmitrijevienė Šilutės ligoninėje atlieka Holterio 24 valandų monitoravimą.

Kas yra Holterio 24 valandų monitoravimas arba tiesiog Holterio monitoravimas?

„Tai tyrimas, kai 24 valandas yra nepertraukiamai registruojama kardiograma. Holterio monitoravimas atliekamas norint įvertinti paros širdies ritmą, galimus ritmo sutrikimus. Tai leidžia atskirti pacientus, kuriems reikalingas širdies stimuliatorius ar defibriliatorius”.

Kaip atliekamas šis tyrimas?

„Pacientui ant krūtinės užklijuojami lipdukai – elektrodai. Jie plonais laidais sujungiami su mažu aparatu, kuris pritvirtinamas prie specialaus elastinio diržo, apjuosiamo per liemenį. Pacientas su juo miega, valgo, vaikšto, begioja, dirba... Gyvena ir dirba savo įprastus darbus. Tiesa, tuo paros metu negalima liesti elektrodų, praustis duše ar vonioje. Širdies ritmas įrašomas į aparato atmintį. Po paros laiko pacientas apsilanko dar kartą pas gydytoją, jam nuimamas aparatas. Tada aparatukas sujungiamas su kompiuteriu, kuriame yra specialios programos ir vykdoma analizė. Ji gali užtrukti nuo 15 min iki 3 valandų ar ilgiau”.

Kaip vertinami tyrimo rezultatai?

„Pirmiausiai, vertinant širdies ritmo sutrikimus, nustatoma, ar yra ir kiek yra „permušimų“ . Jei širdies jų yra mažai - tada nereikia gydyti antiaritminiais vaistais. Kitu atveju pasiūlau išsitirti kalio ir magnio kiekį kraujyje, pasitikrinti skydliaukę. Vertinant rezultatus, įvertinamas, koks per parą buvo rečiausias pulsas (bradikardija), koks dažniausias (tachikardija). Dar gali būti aptinkami tokie ritmo sutrikimai, kaip prieširdžių virpėjimas, plazdėjimas. Šis tyrimas labai svarbus, siekiant patikslinti širdies ligos pobūdį ir paskirti patį efektyviausią gydymą”.

Kam skiriamas šis tyrimas?

„Skiriamas tiems pacientams, kurie skundžiasi širdies permušimais, tahikardijomis, kai dažnai netenka sąmonės, fiksuoja retą pulsą pats žmogus arba gydytojas konsultacijos metu.


Straipsnio komentarai

..2019-01-12
daktarų grupuotės šeriuoti vilkai apsirėdę sniego baltumo eriukų tylėjimo chalatais Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?