Auga pasitikinčių Lietuvos kariuomene ir Tėvynę pasiryžusių ginti gyventojų skaičius

2019-01-08, kam.lt

Lietuvos kariuomene pasitiki 71 proc. Lietuvos gyventojų. Lyginant su ankstesniais metais, pasitikėjimas kariuomene išaugo penkiais procentiniais punktais. Tai rodo Krašto apsaugos ministerijos užsakymu 2018 m. gruodžio mėn. atlikto visuomenės nuomonės tyrimo rezultatai.

 

Taip pat, apklausos duomenimis, padidėjo teigimai atsakiusių į klausimą, ar gintų Tėvynę, jei šiai kiltų grėsmė. Šiuo metu taip mano beveik pusė apklaustųjų (47 proc.). Prieš metus į tą patį klausimą teigiamai atsakė 4 proc. mažiau respondentų.

 

 

„Stipri kariuomenė neįsivaizduojama be visuomenės palaikymo. Augantis visuomenės palaikymas kariuomenei ir pasiryžimas ginti Tėvynę, jei šiai kiltų grėsmė, tiesiogiai susijęs su vykstančia kariuomenės pajėgumų modernizacija ir didėjančiu visuomenės suvokimu apie kylančias grėsmes bei priešiškų jėgų informacinį poveikį“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

 

Dauguma (74 proc.) respondentų sutinka, kad propaganda ir priešiškas išorinis informacinis poveikis yra grėsmė šalies saugumui. Didžioji jų dalis – 65 proc. – mano, kad Rusijos Federacija sąmoningai daro informacinį poveikį Lietuvos gyventojams, bandydama paveikti jų nuostatas. Praėjusiais metais taip manančių respondentų buvo 7 proc. mažiau.

 

 

 

Apie du trečdalius (64 proc.) tyrimo dalyvių išreiškė pritarimą, kad Lietuvos krašto apsaugos finansavimui būtų skiriama 2 proc. BVP ir 41 proc. respondentų linkę pritarti, kad finansavimas krašto apsaugai iki 2030 m. turi pasiekti 2,5 proc. BVP, kaip tai numatyta 2018 m. rudenį pasirašytame Lietuvos Respublikos Seime atstovaujamų partijų susitarime dėl Lietuvos gynybos politikos gairių.

 

 

Visuomenės nuomonės tyrimą Krašto apsaugos ministerijos užsakymu 2018 m. gruodžio 11–22 d. atliko rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija „Spinter tyrimai“.


Straipsnio komentarai

.. tik ne LIET žmonės2019-01-13
kad nei lanzbėris nei ta kur miške atseit spardyti negalima iš tikrųjų nieko ir nesprendžia. tai užuomina ne tiek apie marionetes, bet apie boratines problemas ant karinio teatro scenos. Matot abu gestapininkėliai su fiktyviomis tapatybėmis. Aplink lanzbėrį tai ten aplipdė ten šiokią tokią šeimyną, nes jis buvo jau žinomas nuo vėlyvo perestroikos laikotarpio. Aišku kai jie anūką su anūkienę įterpė į lietuvos informacinę visuomenę tai jau buvo kažkokia ufonautų operacija. Jiems turbūt patiems nėjo suprasti kaip čia taip viskas klojasi tarsi patepta su sviestuotu sviestu. Su šita "senmerge" sekėsi sunkiau kalti likimą. Jie atseik sukurpė "radonąją dalią" kad sukurti kažkokią iliuziją apie KGB praeitį, nors čia jie vartojo žodį "raudonoji" ne kaip spalvą, bet kaip prasmė kur yra "raudojimas", o "dalia" tai kalba eina apie likimą. Nebuvo čia jokios grybauskaitės, nei lanzbėrio. Matot abu šneka lietuviškai su "problemomis". Lanzbėris atseit toks maestro, bet kažkaip negirdi savęs tarsi jisai būtų lygesnis nei kiti. Su apraudotu likimu yra kiti reikalai. Pirma jinai šneka lietuviškai su akcentu. Antra yra neaišku ar čia moteris o ne Raulio brolis. Nu žinai tos paslaptys iš karališkų paslapčių dėdės tomo trobelės: "victoria secret", Mrs Duobtfire, džiaze tik merginos, princess diana, ta naujoji princo "žmona" labai jau panaši į raulį, tt.
Tad kai jie šneka apie krašto apsaugą jie kalba ne apie lietuvos apsaugą, bet kažkokio krašto. Čia iš viso neaišku apie ką eina kalba - tai gali būti brexit imperijos kraštinė siena, kuri nuolatos kinta, kažkoks didelių išmierų gražulio treninginėmis kelnėmis vilkintis kamuolinių gaujos atstovas žaidžiantis krašto pozicijoje, organizuoto nusikalstamumo tinklo kraštas, tt.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tik ne LIET žmonės 2019-01-13
kas taip nuspręndė gryb su lansb Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-01-12
kaip galima pasitikėti tai ko nėra? jei panagrinėti pavardes tų kurie atseit "dirba" ar "tarnauja" šioje institucijoje tai kaip koks sovietinis arteko pionierių lageris ar prancūzų užsieniečių legionas. Tik cžv kalėjimo gestapiniai "prižiūrėtai" kurie "prižiūri" dievų miško laisvai bėgiojančių klipatėlių gynybą į krematoriumą. Nu patys suprantate žodis "gynyba" tai kad jie gina gyventojus į krematoriumus. Patys pagalvokit sekančiais metais du krematoriumus atsidarys klaipėdoje, vieną ar du vilniuje, planuojama kaune, panevėžyje ir turbūt kiekvienam šitos gyvulių fermos rajone. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?