Pamariškių sunkiaatlečių pirmenybėse – girdėti ir negirdėti vardai

2019-01-10
Rajono sunkiosios atletikos pirmenybių dalyviai ir organizatoriai.
Šilutės sporto mokyklos sunkiaatlečiai 2018-uosius baigė tarpusavio varžybomis – rajono pirmenybėmis. Pajėgiausieji pelnė diplomus, medalius, o kiekvienas dalyvis – po pusę kilogramo juodo šokolado. Tai buvo varžybų mecenato, sunkiosios atletikos klubo „Lokys“ prezidento, verslininko Ryčio Raicevičiaus dosnus mostas.

Jėgas ant pakylos išmėgino 30 dalyvių, iš kurių 20 – debiutantai. Juos pasveikino sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis ir „Lokio“ klubo prezidentas R. Raicevičius, tą dieną tapęs Kalėdų Seneliu. Svetelių palinkėjimai nuteikė vaikinukus ir mergaites rimtai kovai. Tapti rajono čempionu, pirmenybių prizininku – garbės reikalas. Pasak trenerių Liudo Čičirkos ir Laimio Li Čin Chai, varžybos parodė, kas ko vertas, atskleidė atskirų sportininkų privalumus bei trūkumus. Pastarieji dalykai pataisomi per treniruotes.

Kovojo 11-os svorio kategorijų atstovai. Tarp berniukų, sveriančių iki 32 kg, nugalėjo Mantas Dragūnas. Jis dviem veiksmais iškėlė 50 kg. Antrą vietą užėmė Dominykas Dubickas. Vytenis Mereckis geriausiai pasirodė tarp berniukų, sveriančių iki 42 kg. Jo rezultatas – 56 kg. Sidabro ir bronzos medalius laimėjo Merūnas Dubickas ir Meidas Mamčiankovas. Didesnė konkurencija vyko tarp sunkesnių varžovų. Pažymėtina Osvaldo Overlingo (sv. kt. iki 60 kg) pergalė. Jis įveikė 117 kg. Antras, trečias vietas užėmė Laurynas Matevičius ir Pijus Sakalis. Čempiono titulu džiaugėsi ir Edgaras Kazlauskas (67 kg), iškėlęs 165 kg. Antros ir trečios vietos diplomus pelnė Justas Stanišauskas bei Ernestas Tarnapavičius. Tarp vaikinų, sveriančių iki 73 kg, pirmą vietą užėmė Viktoras Šėperys. Jo rezultatas – 165 kg. Antras liko Erikas Saudargas – 140 kg, trečias – Osvaldas Matuiza. Atvažiavęs iš užsienio Lietuvos čempionatų prizininkas Lukas Kordušas (77 kg) jaunesniems klubo draugams pademonstravo, kaip lengvai štanga pakeliama nepriekaištingais techniškais veiksmais. Luko pasirodymas – vaizdinė pamoka naujai sunkiaatlečių kartai, varžybų debiutantams.

Kiti čempionai: Mantas Li Čin Chai (42 g), Ramūnas Šteinys (52 kg), Egidijus Dragūnas (55 kg), Manfredas Burzdžius (58 kg), Laurynas Barakauskas (105 kg). Sidabro medaliai įteikti Sauliui Kinčiui (52 kg) ir Juliui Šimeliui (105 kg). Tarp mergaičių pirmą vietą užėmė Viktorija Kojelytė, antrą – Austėja Minkevičiūtė. Pažymėtini rezultatai: R. Šteinys – 110 kg, E. Dragūnas – 95 kg, M. Burzdžius – 140 kg, L. Barakauskas – 125 kg.

Sunkiosios atletikos treneriai L. Čičirka, L. Li Čin Chai po Naujųjų metų laukia sportininkų pamainos papildymo, naujos jų bangos. Anot L. Čičirkos, sunkumų kilnojimas padaro atletu ir tuklų vaiką, ir gysliuką. Paradoksas, bet taip yra. Abu treniruodamiesi prisiaugina raumenų, o riebuilis atsikrato antsvorio be jokių dietų. Sunkumų kilnojimo klubas „Lokys” ugdo stiprias asmenybes fizine ir dvasine prasme.