Ištaisyti praeities klaidas dabar galima be pasekmių – VMI kviečia pasinaudoti vienintele galimybe atsiskleisti

2019-01-10

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad iki š. m. liepos 1 d. visiems mokesčių mokėtojams yra suteikiama vienintelė galimybė deklaruoti praeityje pamirštas pajamas ir mokesčius sumokėti be jokių delspinigių ar, juolab baudų. Tokia proga yra suteikiama pirmą bei vienintelį kartą ir ateityje analogiška galimybe pasinaudoti mokesčių mokėtojai nebegalės. Atleidimas nuo delspinigių ir baudų už praeityje nesumokėtus mokesčius taikomas visiems – ir gyventojams, ir įmonėms, jei jie nėra bankrutuojantys / bankrutavę ar restruktūrizuojami.

Norėdami pasinaudoti šia unikalia galimybe mokesčių mokėtojai 2019 m. sausio – birželio mėnesiais turėtų pateikti arba patikslinti savo deklaracijas už pasirinktus 2014 – 2018 m. arba, jei pageidauja, už visus penkerius metus ir deklaruoti anksčiau pamirštas pajamas. Tokiu atveju VMI už kadaise nesumokėtus mokesčius delspinigių neskaičiuos ir baudų neskirs.

Deklaravus praeityje pamirštas pajamas, mokesčius nuo jų reikia sumokėti per 20 dienų, tačiau mokesčių mokėtojai gali sudaryti ir periodinių mokėjimų grafiką – laikotarpiui iki 2 metų.

„Jei sumokėti visą mokesčių sumą išsyk yra sudėtinga, t.y. kyla finansinių sunkumų, siūlome nedelsti, per 20 dienų kreiptis į VMI ir pasinaudoti galimybe mokesčių sumą išdėstyti bei sumokėti dalimis be jokių palūkanų“, – sako VMI Teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė.

VMI pažymi, jog atleidimas nuo delspinigių galioja praeityje pamirštiems sumokėti VMI administruojamiems mokesčiams (išskyrus žemės mokestį).

Atsiskleidimas anonimiškas

VMI neidentifikuos asmenų, pasinaudojusių galimybe atsiskleisti ir būti atleistiems nuo delspinigių, kadangi deklaracijos bus teikiamos ir tikslinamos bendrąja tvarka.

„Siekdami užtikrinti mokesčių mokėtojų konfidencialumą ir anonimiškumą, deklaracijas priimsime bendra tvarka, prie jų jokių pajamas pagrindžiančių dokumentų pateikti nereikės“, - sako R. Virvilienė, pažymėdama, jog tam, kad mokesčių mokėtojas būtų atleistas nuo delspinigių nereikės teikti ir jokių papildomų prašymų, tai įvyks automatiškai.

          Be naujų mokestinių patikrinimų – pusę metų

Pirmąjį 2019-ųjų pusmetį mokesčių administratorius nepradės naujų mokestinių patikrinimų ir sudarys galimybę mokesčių mokėtojams atsiskleisti patiems.

          „Net ir tuo atveju, kai VMI mokestinius patikrinimus pradėjo dar 2018 m. ir šiuo metu jie nėra baigti, mokesčių mokėtojai vis tiek turi teisę būti atleisti nuo delspinigių, jei pateiks ar patikslins deklaracijas iki patikrinimo akto surašymo“, – sako R. Virvilienė.

          Atleidimas nuo delspinigių

Tuo atveju, kai mokesčių mokėtojas yra pateikęs atitinkamo mokesčio deklaraciją dar iki 2019 m sausio 1 d., tačiau mokesčio nesumokėjo ir todėl nuo susidariusios mokėtinų mokesčių sumos jam apskaičiuoti delspinigiai, tai tokie mokesčių mokėtojai nuo nesumokėtų delspinigių taip pat bus atleisti automatiškai po 2019 m. sausio 1 d. – liks tik sumokėti mokestį.

          Plačiau sužinoti apie tai, kaip ir kodėl verta pasinaudoti vienintele galimybe sumokėti praeityje pamirštus mokesčius, galima VMI interneto svetainėje, adresu www.vmi.lt/cms/tavienintele, atsakymus į susijusius klausimus teikia konsultantai – 1882, pasirinkus 5 „vienintelė galimybė atsiskleisti“.  


Straipsnio komentarai

..2019-01-17
matot jau pats VMI pavadinimas signalizuoja kad tai yra institucija kuri veikia ne lietuvos labui, bet tenkinami kažkokios valstybės valstybiniai poreikiai. Tokiais dviprasmybių protokolais ir paremti "gerų ketinimų" vieškelių grindimai. Jie stovi išsižergę kaip vaivorykštės ant dviejų laiko upės krantų balansuodami "seną" pasaulio betvarkę ir tamsą su "naujojo" šviesaus rytojaus pasaulio tvarka ir teisingumu. Tad šitos VMI laisvamaniškos "naujovės" skirtos ne pasmerktiems lietuvos aborigenams bet "landed gentry" brexitinės mafijos aristokratams kurie čia sukasi gūžtas ne tik laisvo elgesio raudonųjų žibintų kvartaluose, ten jiems nereikalinga rūpintis mokesčiais, nes viskas įskaičiuota kaip kokiame turkijos ar egipto kurorte. Tikra laisvė. Nu ir aišku tiems visiems save "atsitrėmusiems" šuleriams kuriems čia skvernelis su grybauskaitė išdavinėjo lietuvos pilietybęs kaip konvejeriu kasdien po šimtų šimtus jau neaišku kiek metų. Nu žinot yra daug taip vadinamų "toxic assets" - finansinių atliekos kurios lieka kai vietinius lietuvius sukišama emigruoti po velėna. Tai ir žemės, ir butai, namai, sklypai, finansiniai popieriai, draudimai kurie gali būti forminami atbuline tvarka, žemės kurios atsikeliamos iš vokietijų ar lenkijų ar baltarusijų, tt. Tad visi tie "tremtiniai" tai yra stalininis hitlerinis specnazas kuris atitremtas į lietuvą kad užsiimti gyvulinių vagonų veikla. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?