Girtas ginklų mylėtojas įvarė baimės žmonai ir dukroms

2019-01-13, Romualdas Danielius MAŽUTIS

Daugeliui vyrų patinka šaunamieji ginklai. Kai kuriems jų pistoletas ar šautuvas tarsi suteikia daugiau vertės jo paties akyse. Bet ginklas – ne žaislas ir kartais gali tapti užslėpta grėsme net namiškiams. Nepriekaištingos reputacijos šilutiškis D. K., būdamas girtas kaip pėdas, netikėtai agresyviu elgesiu išgąsdino ne tik žmoną, bet ir dvi nepilnametes dukras paaugles. Teko kviesti policiją. Atvykę pareigūnai paėmė legaliai įsigytus pistoletą, du šautuvus, templinį ginklą arbaletą, 22 strėles ir 229 šovinius. Šis atvejis baigėsi baudžiama byla dėl fizinio skausmo sukėlimo ir neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu arbaletu.

Dėl įsigyto arbaleto išteisino

Šią bylą praėjusių metų pabaigoje išnagrinėjo Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų teisėja Virgina Pankauskienė, kaltinimą palaikė prokurorė Stefa Dalia Ramanauskienė, kaltinamąjį gynė advokatas iš Klaipėdos Rimvydas Kairys. Nuosprendis, paskelbtas gruodžio 12 dieną, jau įsiteisėjo.

42 metų kaltinamajam ne viskas baigėsi blogai: išteisintas dėl nešaunamojo ginklo – pistoleto tipo arbaleto įgijimo ir laikymo. Jo veiksmuose nenustatyta tyčios, tai yra Taivano gamybos arbaletą pirko specializuotoje ginklų parduotuvėje Šilutėje, pardavėjas iš jo nereikalavo leidimo tokiam ginklui įsigyti. Dėl to pirkėjas negalėjo suprasti, kad veikia neteisėtai. D. K. arbaletą pirko pramogai užpernai vasarą, sumokėjo 49 eurus. Iš tikrųjų, kaltinamojo įsigytas arbaletas priklauso B kategorijos ginklams, skirtiems sportui, kuriems reikia turėti leidimą laikyti bei nešiotis. Teisme liudijęs pardavėjas žinojo, kad kai kuriems arbaletams, priklausomai nuo jų galingumo, reikalingas leidimas, tačiau pirkėjui teigė, kad jų parduotuvėje tokiais neprekiaujama. Tad suklydo.

Ši aplinkybė tapo naudinga kaltinamajam. Teismas į ją atsižvelgė. D. K., kaltintas pagal LR BK 258 str. 2 d. (neteisėtas disponavimas nešaunamuoju ginklu), išteisintas. Bet trumpas konfliktas namuose, kai neblaivus griebėsi smurto prieš žmoną nepilnamečių dukrų akivaizdoje, liko nenubrauktas: D. K. pripažintas kaltu pagal LR BK 140 str. 2 d. (fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas šeimos nariui). Už tai baudžiama viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. Atsakoma tik esant nukentėjusiojo skundui ar reikalaujant prokurorui.

Patirtos baimės laikas – sekmadienio pusiaunaktis

D. K. - aukštojo išsilavinimo, pasiturintis, vedęs. Su žmona augina dvi dukras, gimusias 2002 ir 2004 metais. Jis neteistas, administracine tvarka nebaustas. Pomėgis – medžioklė. Laiko legaliai įsigytus medžioklinius šautuvus lygiavamzdį „VERNEY CARRON“, graižtvinį „MAUSER“ ir pistoletą savigynai „WALTHER P99 AS“. Apie arbaletą jau papasakota. Pernai, vasario 25-ą (sekmadienį), apie vidurnaktį, į D. K. šeimos namus teko skubėti budėjusiems Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnams, nes buvo gautas pranešimas apie smurtą artimoje aplinkoje. Pareigūnus nerimauti vertė žinia, kad namuose yra šaunamųjų ginklų, o jų savininkas – girtutėlis. Dar lauke policininkus pasitiko jo žmona. Kas įvyko inteligentų šeimoje?

Motina su dukromis šnekučiavosi kambaryje, kai antrame aukšte išgirdo bildesį. Iškart pamanė, jog šuo kažką iškrėtė. Vyresnė sesuo nuėjo pažiūrėti, kas atsitiko. Pamatė ant grindų nugriuvusį tėvą, kuriam kliūtimi tapo dulkių siurblio žarna. Tėvas sunkiai atsikėlė ir nuėjo į savo kambarį nieko nepasakęs. Dukra pakvietė motiną ir papasakojo apie matytą vaizdą. Matyt, išgirdęs jų pokalbį, iš savo kambario išėjo stipriai neblaivus D. K. Jis ėmė varyti dukras išeiti, tiesė ranką link vyresnės dukros. Tuomet tarp jų atsistojo motina, paliepusi vyrui laikytis atstumo ir nepuldinėti vaikų.

Pastarasis ranka sugriebė žmonai už kaklo ir taip laikydamas spaudė pirštus. Nors ir išsigandusi vyresnė dukra nesustingo nuo šoko, puolė stumti už peties tėvą, šaukti, ką šis darantis. Mergaitei ir motinai pavyko nustumti tėvą į jo kambarį. Motina ir dukra užgulė duris, kad tėvas neišeitų. Išgirdusios tarškant raktus, suprato, kad D. K. ketina atsirakinti seifą, kuriame yra ginklai. Motina, sušukusi dukroms skambinti policijai, pati įpuolė į kambarį. Jos vyras jau buvo atrakinęs seifą, bet dar neatidaręs. Moteris spėjo užrakinti seifą ir pasiimti raktus. Tuo metu vyras jau siekė pistoleto, laikyto ant lentynos prie seifo. Iš jo lūpų išsprūdo šiurpulį keliantys žodžiai: „Sekundžių reikalas“. Išsigandusi žmona išbėgo į kitą kambarį. Dukros užsirakino savo kambaryje. Jos patyrė neigiamus išgyvenimus: stresą, išgąstį, nesaugumo jausmą.

Sulaikė parai

Policija pranešimą apie smurtą gavo apie 00.42 val. Atvykusi D. K. rado jo kambaryje. Kadangi elgėsi agresyviai, uždėjo antrankius, sulaikė parai.  Jam nustatytas sunkus girtumas – 2,93 promilės. Ginklus paėmė. Apklausiamas įtariamuoju iškart kaltę neigė, tvirtino su žmona sutaria, nesipyksta, veda bendrą ūkį, susituokę gyvena 17 metų. Pernai, vasario 24 dieną, apie 22 valandą, jau būdamas neblaivus, išėjo pas draugą dar išgerti alaus ir degtinės. Grįžęs į namus žmonos nesutikęs, užlipęs į antrą aukštą pamatęs policijos pareigūnus ir su jais bendraujančią žmoną. Pareigūnai kraustė jo seifą, kuriame padėti legaliai laikomi ginklai. Prieš žmoną jokių smurtinių veiksmų neatlikęs, šioji melavusi pareigūnams. Bet kitos apklausos metu ir teisme D. K. buvo atviresnis, prisipažino kaltu, nors įvykį traktavo savaip. Minimą dieną grįžo į namus vėlai, nes nenorėjo, kad dukros matytų jį girtą. Virtuvėje už kažko užkliuvęs pargriuvo. Atėjusi viena iš mergaičių pakvietė motiną. Jis dukroms liepė eiti į kambarį, bet žmona papriekaištavo, kad nevarinėtų vaikų. Norėjo prie žmonos prieiti, paklausti, kodėl pyksta, tačiau ji liepė nesiartinti. Buvo suėmęs jai už kaklo norėdamas prisitraukti arčiau, nepagalvojo, kad taip sukels skausmą. Štai tokia vyro išpažintis teisme.

Atsarga gėdos nedaro

Kaltinamojo D. K. nusikalstamą veiką lengvinančių aplinkybių nenustatyta, sunkinanti – nusikalto apsvaigęs nuo alkoholio. Už padarytą nesunkų nusikaltimą pelnė devynių mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos per keturis mėnesius neatlygintinai išdirbti 40 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis. Išimtų ginklų likimą spręs Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai. Nuteistasis gali jų ir netekti, nes yra įrašytas į priklausomybės ligų kabineto apskaitą. Ginklo negali turėti ir teisti asmenys.

Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas Lietuvoje griežtas, lengvai ginklo bet kas neįsigys. Reikia kreiptis į medicinos komisiją, gauti psichiatro išvadą ir policijos leidimą, kuris išduodamas tik nepriekaištingos reputacijos piliečiams.

Vis dėlto, nepaisant iškeltų barjerų, kartais ir mūsų šalyje nuaidi šūviai ne dėl savigynos. Kruvinų tragedijų yra turėjusi ir Šilutė, kai ginklas buvo nukreiptas į namiškius ir save. Konfliktas šeimoje – ne visada drama, dažniau susitaikoma. Dėl savo poelgio apgailestavo ir D. K. Bet nesunku suprasti ir jo žmonos, dukrų baimę, atsargumą. Kiekvienas žmogus skirtingai reaguoja į gyvenimiškas situacijas. Neveltui sakoma, kad atsarga gėdos nedaro. Motina, paliepusi dukroms iškviesti policiją, bijojo ne vien dėl savęs, bet ir dėl savo vaikų, taip pat ir neblaivaus vyro. Nežinosi, kas girtam verda galvoje.


Straipsnio komentarai

.. to as2019-01-14
netikėk tuom kas būna parašyta violetinio cžv kalėjimo baudžiamosios kolonijos geltonojoje spaudoje taip vadinama "fake news". ar kas nors matė kas ten buvo? jugi visuomenei neparodė nei nuotraukų nei nufilmuotos medžiagos iš nusikaltimo vietos. todėl ir sakoma kad paveikslas vertas tūkstančio žodžių. Nu žinai tai tarsi licensija aliejuje išmirkytų makaronų kabinimui į vaizduotės ugnį. tos galingos plunksnos kur galingesnės nei kardai pranešė kad buvo tik krūva lavonų kur kaltę suvertė ant vieno iš tų lavonų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
as2019-01-14
Ar pamiršote įvykį ,kai šeima buvo iššaudyta vieno asmens Šilutėje prieš kokius 4-5 metus .Žmonai patarimas ,jeigu nori likti gyva su mergaitėmis negailėk nieko varyk lauk jį iš buto arba pati eik lauk su dukromis.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tokie2019-01-13
per tokius ir kasmet griežtinama ginklų kontrolė Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-01-13
kaip įdomiai viskas nupasakota, bet ne ta prasme kad čia rašoma kažkas įdomaus, bet pati rašymo struktūra kai rašoma su tokiu literastiniu vaizduotės polėkiu taip tarsi būtų važiuojama bėgiais patiestais ant bėgių, kurie patiesti dar ant neaišku kiek bėgių. Matot koks gerais ketinimais pagrįstas epilogas tarsi pakabintas ant sviestuotu svietu ištepto proto bokšto - visas straipsnis tai sukurptas panaudojant tuos trafaretus pagal kuriuos nukalami ir Jerry Springer Show ar Nagijevo Okna.
Tad visos tos programos kur atseit kovojama su smurtu artimoje aplinkoje iš tikrųjų yra farsas, kuris naudojamas pogromams vykdyti. Nu žinot lietuvos teritorija yra cžv kalėjimas, kur siaučia įvairiausio plauko nebaudžiamas smaluotų biudžetų gestapas. Tame prasme kad telefoniniai sukčiai ir yra šito kalėjimo aukšto rango munduruoti pareigūnai. Jie kali šitame kalėjime lygiai kaip jūs, tik jie vykdo visokias karines užduotis, misijas, tt. Tad tie telefoniniai sukčiai tai visokiai specnazai pvz kaip Galkinas, kurie gali pamėgdžioti bet kokį žmogų. Gali apsimetęs jumis paskambinti jūsų tėvams ir jiems atrodys kad tikresnis sūnus ar dukra negu jūs. Tame ir esmė su tais "radistais", kur jie atseit tvarko buvusių moterų reikalus. Jie tiesiai šviesiai sako kad jie yra pabuvę moterimis (bottom secret), dabar greičiausiai jau yra praėję tokio vyriškumo mokyklą ir patapę vyrais kurie iš tikrųjų myli lietuvą na ir bet ką kitą (top secret).
Būk stipri..
Komentaras patinka Komentaras nepatinka