Panika dėl gulbių ant ledo – tik dėl gamtos nepažinimo

2019-01-14, am.lrv.lt

Pastarosiomis dienomis, kaip ir kasmet, užšąlant vandens telkiniams, Aplinkos ministerija sulaukia nemažai skambučių apie neišskridusias ir prie vandens telkinių ledo esą prišalusias gulbes. Skambinantieji, sunerimę dėl šių paukščių likimo, reikalauja tučtuojau vykti jų gelbėti. Tačiau tas nerimas yra pagrįstas tik labai retais atvejais.

Pasak gamtininkų, ne užsilikusios gulbės kelia problemų, o skambinantieji pavojaus varpais – jie tarsi ir gerų paskatų vedini, bet, deja, nežino paukščių biologijos ir fiziologijos. Gulbės dažniausiai neskuba išskristi žiemoti iš ten, kur jas iki šiol maitino žmonės. Įprasta, kad paukščiai gali be lesalo ramiai ant ledo tupėti ar snūduriuoti net keletą dienų.

Nors gamtosaugininkai prašo pranešti tik apie sužeistus ar luošus paukščius, tačiau jų balsas tarsi lieka tyruose. Dažniausiai gamtos apsaugos pareigūnai, pagal žmonių pranešimus nuvykę į vietą gelbėti gulbių, rizikuodami gyvybe eina ant ledo, o jos pakyla ir nuskrenda arba tiesiog pasitraukia kuo toliau nuo žmonių.

Antai prieš porą metų buvo sulaukta apie 300 skambučių apie tariamai negalinčias paskristi gulbes, bet pasitvirtino tik vienas vienintelis pranešimas. Įsitikinti, ar gulbės yra sveikos, galima joms nuo kranto pasiūlius lesalo.

Kas kita – sužeisti, paliegę, skristi negalintys paukščiai, kurie pasilieka ant ledo ir tuomet, kai sveikieji išskrenda. Jie negali susirasti maisto, alksta ir šąla. Aplinkos ministerija primena, kad apie visus sužeistus, sergančius gyvūnus, kuriems reikia pagalbos, žmonės turėtų pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.


Straipsnio komentarai

..2019-01-14
bet kaip įdomiai čia sukurptas straipsnis. tarsi skaitytojas turėtų susidaryti įspūdį apie didvyrišką darbą atliktą gesinant įsivaizduojamą gaisrą. Tarsi aplinkos apsaugos ministerija yra kažkokia kolekcija kažkokių gamtos žinovų, kurie yra ant tiek susipažinę su lietuvos gamta, kad jau yra išėję į gamtos pensiją ir gali sau leisti sėdėti vilniaus centre ant cemento tarp cementinių sienų ir atsakinėti į skambučius berniukų kurie nieko nesuprasdami apie gamtą priversti gyventi prie gamtos ir rėkti apie nepaskraidančius vilkais.
reik nepamiršti kad gulbės kažkaip atseit yra simboliška nuosavybė tos karalienės iš tos suodžių ir anglių karalystės. Prisimenat kaip tie brexitiniai ten kaip kokios vanagaitės vis spausdindavo straipsnius kad lietuviai nuvažiavę į anglių karalystė medžioja gulbes ir jomis minta.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?