Priminimas medžiotojams: medžiojamuosius gyvūnus privalu apskaityti

2019-01-15, am.lrv.lt

Aplinkos ministerija primena medžiotojams, kad jie privalo, kaip pareigoja Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės, vieną kartą per medžioklės sezoną (sausio-kovo mėn.) atlikti medžiojamųjų gyvūnų apskaitą pagal pėdsakus sniege. Šios apskaitos tikslas – nustatyti kanopinių žvėrių ir didžiųjų plėšrūnų paplitimą, taip pat santykinę jų gausą šalyje ir atskiruose regionuose.

Apskaita turi būti atliekama kasmet pagal tą patį nuolatinį maršrutą ir tą pačią dieną visu jo ilgiu. Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos nustatytos formos anketoje reikia registruoti plėšriųjų (vilkų, lūšių, paprastųjų šakalų, rudųjų lokių) ir kanopinių žvėrių pėdsakus. Kartu registruojami ir naminių šunų pėdsakai. Žemėlapyje reikia pažymėti tik apskaitomų plėšriųjų žvėrių, naminių šunų ir stumbrų pėdsakus ir šiuos pėdsakus nufotografuoti.


Straipsnio komentarai

..2019-01-15
čia jau iš tos operos kur aplinkos ministerija taip nusišneka kad jie mojuoja su baltais bilietais sigalizuodami kad jie kažko jau visai nesusigaudo. Nu ta prasme kad jie ministerija kuri net nesupranta apie ką kalba eina ir negalėdami eiti tiesiu taikymu turi nusišnekėti kažkaip aplinkui link varpų skambėjimo krypties. Kas liečia dievų miškus, gyvulių fermas, prestižinius žvėryno rajoną kur daug prestižinių gyvulių apsigyvenę (pvz amerikos pirtyje ambasadorius) tai reik turėti omenyje kad žodis "medžiotojas" kažkaip labiau siejasi su žodžiu "medžiai" negu kad žvėrys. Logiškai pažiūrėjus turėtų vadintis tokie veikėjai kaip "žvėriotojai", ane? Jeigu paukščius medžioja tai turbūt "paukščiotojai". Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?