Padėkota Švėkšnos seniūnijos puoselėtojams

2015-01-24, Saulius SODONIS
„Metų švekšniškė“ Dalia Dirgelienė sveikino kitą „Metų švėkšniškę“ Ingritą Riterienę.
„Metų švekšniškė“ Dalia Dirgelienė sveikino kitą „Metų švėkšniškę“ Ingritą Riterienę.

Padėkos vakaras

Jau tradicija tapo Švėkšnoje pabaigus metus – tik pradėjus naujuosius – sukviesti aktyvius vietos bendruomenės narius į Padėkos vakarą. Jau ne pirmą kartą šis renginys vyko „Aisės“ sodyboje, pas svetinguosius Rūtą ir Edvardą Mikelius.  

Šis susibūrimas yra skirtas padėkoti už paramą bendruomenei ir gyvenvietei tiems asmenims, kurie prisidėjo prie aplinkos gražinimo, puoselėjimo savo tiesioginiu įnašu. O tokių yra daugybė, todėl visi sunkiai tilpo erdvioje kaimo turizmo sodyboje.

Penktadienį pagerbti švėkšniškių bei drauge su jais pasidžiaugti atvyko ir Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis bei Šilutės turizmo informacinio centro vadovė Rasa Kmitienė. Pastarosios įstaigos padaliniu tapo neseniai duris pravėręs Švėkšnos amatų centras.  

Kaip jau tapo įprasta, pradžioje šis susibūrimas pradedamas kokia nors menine įžanga. Šį kartą į svečius per užlietus kelius atvyko Rusnės moterų vokalinis ansamblis „Luotužė“. Simboliška, tačiau tarp ansamblio narių yra ir Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė. Ypač nuostabiai nuskambėjo jų atliekamas kūrinys, kuris priminė dzūkišką sutartinę. O pabaigoje Švėkšnos seniūnas tapo vienos jumoristinės ansamblio dainos herojumi ir taip sukūrė betarpišką vakaro atmosferą.

„Metų švėkšniškės“ – dvi

Jau dvejus metus yra rengiami „Metų švėkšniškio“ rinkimai. Juos sumanė ir įgyvendinimo ėmėsi, kaip pats save įvardija – švėkšniškis, emigravęs į Šilutę – Jonas Girskis. Šis titulas atitenka daugiausiai balsų surinkusiam žmogui. O balsavimas vyksta kasdien vis labiau populiarėjančioje interneto svetainėje „Švėkšnos naujienos“.

Šiais metais buvo nuspręsta „Metų švėkšniškio“ nominaciją skirti dviem daugiausiai balsų surinkusioms bendruomenės narėms – Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos direktorei Daliai Dirgėlienei ir Švėkšnos neįgaliųjų draugijos vadovei Ingritai Riterienei. Taip buvo nuspręsta dėl to, nes kandidates visą balsavimo laiką skyrė labai nedidelis balsų skirtumas, be to, jos per minėtą rinkimų laiką sulaukdavo išties daug savo rėmėjų balsų, palikdamos kitus pretendentus tolokai už savęs. Prieš įteikdamas nominacijas J. Girskis teigė, kad kandidatais rinkimuose galėjo būti tie, kurie buvo pasiūlyti keletą kartų. Taip pat buvo pateikta argumentacija, kodėl jie verti „Metų švėkšniškio“ vardo. Tad šiais metais dėl „Metų švėkšniškio" nominacijos, be nugalėtojų, taip pat varžėsi Vaidotas Didžiūnas, Vytautas Raibys, Monika Žąsytienė, Violeta Giedraitienė, Pranas Kuzas, Edgaras Rūtenis ir Violeta Astrauskienė.

Seniūno padėkos

Kaip jau ne kartą yra sakęs Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis, Švėkšna ir jos apylinkės yra gražios, išpuoselėtos, o to pasiekta daugelio žmonių darbo bei pagalbos dėka. Atsidėkodamas aktyviausiesiems jis įteikė įvairių atminimo ženklų. Pirmąjį gavo „Draugiškiausia" įvardinta Inkaklių bendruomenė. Įvertinimą atsiėmė šios bendruomenės pirmininkas Valentinas Vanagas. Vėliau šios bendruomenės narys seniūnaitis Valerijus Volkovas skyrė susirinkusiems dainą „Draugams“, kurią pats akomponavo gitara.

Padėka buvo skirta ir Danguolei Jančiauskienei, jau 17 metų rengiančiai kalėdinę akciją „Padėkime tiems, kurių nelanko Kalėdų Senelis“. Tačiau, matyt, dėl užimtumo ji nedalyvavo šiame padėkos vakare. Atminimo ženklas už iniciatyvas, kurių viena – Moliūgų šventė – labiausiai išgarsinusi Švėkšną Lietuvoje, įteikta ir V. Didžiūnui. Tas atminimo ženklas – tai 2015 metų sieninis kalendorius, kurį sukomponavo ir pagamino Vytautas Marcinkevičius. Tokius ženklus iš seniūno rankų taip pat gavo smagiausias švėkšniškis V. Raibys, kuris atsiimdamas dovaną pažadėjo Švėkšną paversti ne tik vestuvinių muzikantų, bet visos Lietuvoje vestuvių sostine, o atminimui seniūnui įteikė pirmojo Vestuvių muzikantų festivalio vaizdo įrašą, kurį jis parengė padėdamas operatoriaus Antano Bružo. Įvertintų buvo ir daugiau – jie visi gavo po atminimo ženklus.  

Prie sveikinimų taip pat prisijungė ir rajono vadovai, kurie ne tik pasidžiaugė šauniais švėkšniškiais, bet atvežė visą pluoštą pažadų: bus sutvarkytas gimnazijos stadionas, įrengtos stebėjimo kameros mokykloje bei pagaliau bus pradėta tvarkyti Vilkėno gatvė.

Dėkojančių savo padėjėjams buvo ir daugiau

Švėkšnos šv. Jokūbo bažnyčios klebonas Saulius Katkus dėkojo jam bei bažnyčiai padedantiesiems – seniūnijai, Švėkšnos neįgaliųjų draugijai, Švėkšnos miškininkams, talkininkėms Jolantai ir Daivai, Švėkšnos kapinių sargui Vytautui bei jo talkininkui Juozui už kunigų paminklų atnaujinimą bei daugeliui kitų.

Nuotaikingai, neieškodama žodžių kišenėje bendruomenei bei aktyviausiems nariams dėkojo „Saulės“ gimnazijos direktorė D. Dirgėlienė. Vis dėlto pirmiausia ji pasidžiaugė, kad po šių mokslo metų pradžioje vykusių gimnazijos vertinimų „gavo“ neblogą „pažymį“. „Tarp ilgųjų gimnazijų Švėkšnos mokykla yra gerokai aukščiau už Respublikos vidurkį“, - sakė D. Dirgėlienė, šiuos žodžius skirdama bendruomenei, kurios vaikai yra šio mokyklos ugdytiniai. Gimnazijos direktorė taip pat atkreipė dėmesį į mokyklos fondą „Šaulys fundation“, kuris yra vienas pagrindinių mokyklos rėmėjų, tad ji dėkojo šio fondo tvarkytojams. D. Dirgėlienė dėkojo ir mokyklos nuolatiniams rėmėjams, tarp kurių yra Jolantas ir Arūnas Paldauskiai, Rita Tamašauskienė bei kt.

Savo rėmėjams dėkojo ir Švėkšnos specialiojo ugdymo centro direktorė Laima Navickienė, Švėkšnos darželio direktorė Rita Bagdonienė bei „Metų švėkšniškės“ titulą šiais metais pelniusi Šilutės r. neįgaliųjų draugijos Švėkšnos skyriaus vadovė I. Riterienė. Taip pat savo įvertinimą įteikė E. Pliaterytės draugijos atstovė V. Astrauskienė. Ji pasidžiaugė, kad viloje „Genovefa“ pradėtas kurti „Pliaterių šeimos muziejus“. Jo kūrimo ėmėsi švėkšniškiai verslininkai Paulauskai bei Martinkai.    

Išsakius padėkos žodžius niekas nesiskirstė, mat vyko vakaronė, kurioje visi linksminosi bei tarpusavyje bendravo.    

   


Foto galerija

„Metų švėkšniškio 2015” nugalėtojus paskelbė šios idėjos autorius Jonas Girskis.Padėką Švekšnos seniūnas Alfonsas Šeputis išsakė daugelio iniciatyvų autoriui, žodžio kišenėje neieškančiam Vytautui Raibiui.Emilijos Pliaterytės draugija verslininkams Martinkams ir Paulauskams įteikė apdovanojimą už „Pliaterių šeimos muziejaus“ kūrimą.Padėkota ir „Alsės“ sodybos savininkams Rūtai ir Edvardui Mikeliams.
Viešnios iš Rusnės ne tik gražiai dainavo, bet surengė ir nedidelį vaidinimą, kurio herojais buvo A.Šeputis ir Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė.„Metų švekšniškė“ Dalia Dirgelienė.„Metų švėkšniškė“ Ingrita Riterienė.„Metų švekšniškė“ Dalia Dirgelienė sveikino kitą „Metų švėkšniškę“ Ingritą Riterienę.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar esate sėdę prie vairo išgėrę?