Šilutiškio Mato Vilko staigmena turnyre „TOP-12”

2019-01-18, Matas Vilkas ir jo treneris Jonas Piekautas.

Į šalies stalo teniso pajėgiausiųjų žaidėjų turnyro „TOP-12” Prienuose finalą prasimušė užsienio klubuose žaidžiantys klaipėdietis Alfredas Udra (trenerė Indra Udrienė) ir šilutiškis Matas Vilkas (treneris Jonas Piekautas).

Prienuose jėgas išmėgino 12 kviestų vyrų ir tiek pat moterų. „TOP-12” – išskirtinis turnyras, kuriame dalyvauja pajėgiausieji Lietuvos mažosios raketės meistrai, pretendentai ir pretendentės į šalies rinktines. Prienuose žaidė Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Klaipėdos, Šiaulių, Gargždų, Jonavos, Kelmės, Šilutės, Laukuvos (Šilalės r.) atstovai. Pirmasis etapas – kovos 4 grupėse. Kiekvieną grupę sudarė 3 žaidėjai. Žaidėjai, užėmę 1-2 vietas, tęsė kovas vieno minuso sistema. M. Vilkas, porą sezonų žaidęs Belgijoje, galvojantis apie kontraktą Prancūzijoje, grupės varžybose įveikė Paulių Gūrą (Panevėžys) ir Beną Skirmantą (Šiauliai). Įdomu tai, kad M. Vilką į varžybas tebelydi pirmasis jo treneris Jonas Piekautas, Šilutės stalo teniso klubo „Varmas” vadovas. Mato pergalės džiugina ne tik trenerį, bet ir klubo narius. Visiems smagu, kad šilutiškis vis gina Lietuvos rinktinės garbę, pelno medalius šalies čempionatuose. Beje, M. Vilką remia garsi  vokiečių stalo teniso firma „Andro“. Matas naudoja šios firmos inventorių.

Prienuose M. Vilkas pateikė didelę staigmeną: pusfinalyje nugalėjo pernykštį šalies čempioną, kaunietį Medardą Stankevičių. M. Vilkas gerai žaidė ir finalinę partiją prieš klaipėdietį Alfredą Udrą. Pastarasis stalo teniso karjerą tęsia Vokietijoje. A. Udra – kombinacinio žaidimo stiliaus atstovas, daugkartinis Lietuvos čempionas. M. Vilkas – puolėjas, mėgstantis užklupti varžovą stipriais, suktais smūgiais, žaisdamas šiek tiek atsitraukęs nuo stalo. Atkaklią kovą rezultatu 4:3 laimėjo A. Udra. M. Vilkas užėmė II vietą, trečias prizininkas – M. Stankevičius (treneris Viktoras Stankevičius). Ketvirtas liko Laukuvos atstovas, gynėjas Tomas Mikutis (trenerė Ona Jucevičiūtė).

Moterų varžybas laimėjo didelė šalies stalo teniso viltis, vilnietė Kornelija Riliškytė (trenerė Jolanta Prusienė). Antrą vietą užėmė Vitalija Venckutė (Kaunas), trečią – Auksė Rasimavičienė (Gargždai). Nugalėtojus ir prizininkus apdovanojo Lietuvos stalo teniso asociacijos (LSTA) prezidentė Inga Navickienė bei viceprezidentas Silverijus Puotkalis, taip pat Lietuvos rinktinės narė, trenerė Rūta Paškauskienė.