Atskleidė gudrią schemą: išėjęs iš darbo liko skolingas 11 000 eurų

2019-01-18, Tv3.lt informacija
Romas metus dirbo tolimųjų reisų vairuotoju, o panoręs išeiti iš darbo išgirdo netikėtą jį pribloškusią žinią, kad įmonei yra skolingas net 11 tūkstančių eurų.
Romas metus dirbo tolimųjų reisų vairuotoju, o panoręs išeiti iš darbo išgirdo netikėtą jį pribloškusią žinią, kad įmonei yra skolingas net 11 tūkstančių eurų.

Į laidos „Prieš srovę“ redakciją paskambinęs Romas iš Šilutės paprašė paviešinti, kaip jo darbdavys slepia mokesčius. Į labai gudriai sugalvotą juodosios buhalterijos schemą patekęs Romas neslepia – iš pradžių jis net nepatikėjo, jog taip gali būti iš tikrųjų.

Vyras metus dirbo tolimųjų reisų vairuotoju, o panoręs išeiti iš darbo išgirdo netikėtą jį pribloškusią žinią, kad įmonei yra skolingas net 11 tūkstančių eurų. Laidos „Prieš srovę“ žurnalistai pakalbino kelis toje įmonė dirbusius darbuotojus. Oficialiai minimumą uždirbdavę vairuotojai nė nenutuokė, kokias pinkles jiems buvo paruošę firmos vadovai. Jie turėdavo valdišką banko kortelę. Paprastai toje kortelėje būdavo 100-200 eurų, tačiau tam tikromis mėnesio dienomis į jas būdavo pervedami ir juodi pinigai atlyginimams.

Taip įmonė stengėsi nuslėpti mokesčius, nes kortelėje esantys pinigai buvo traktuojami kaip nuostoliai. „Įdėdavo į kortelę pinigus ir pasakydavo - šiandien nusiimk, nes kitą dieną tų pinigų jau nebebūdavo. Vieną kartą, penktadienį, nenusiėmiau, šeštadienį norėjau nusiimti ir jau tų pinigų nebebuvo. Skambinau klausti, pasakė, kad jie atgal grįžta, jeigu nenusiimi. Jis pirmadienį įdėjo pinigus ir aš tada iš naujo nusiiėmiau“, – tikino buvęs įmonės darbuotojas. Po to, kai Romas panoro išeiti iš darbo, jis buvo apkaltintas, kad savavališkai paėmė įmonei priklausančius pinigus. Tokiu būdu viskas, ką Romas uždirbo (išskyrus minimalų atlyginimą, kuris buvo oficialus), tapo žala įmonei, neva padaryta Romo darbo metu. „Kai pasakiau, kad išeinu iš darbo, pasakė, kad esu skolingas 11 tūkstančių eurų. Paklausiau, už ką? Atsakė, kad už žalas. Aš neturiu tokių pinigų, – stebėjosi Romas, kurio išėjimas iš darbo nemenkai supykdė vadovybę. – Prieš išeidamas iš darbo nieko nesakiau, kad išeisiu. Man jie pervedė atlyginimą, o tik paskui pasakiau, kad išeisiu. Būčiau anksčiau pasakęs, kad išeinu, jie būtų iš manęs išskaičiavę atlyginimą. Būtų vietoje 2 400 eurų padavę 400 ir pasakę, kad laisvas. Jie buvo labai nepatenkinti tuo, dėl to ir vyksta tas konfliktas su jais“.
Už tokį poelgį vyras buvo paduotas į teismą, esą jis pasisavino įmonės pinigus iš kortelės, kur būdavo pervedami pinigai žaloms padengti. Romo svainis įsitikinęs, kad šioje situacijoje jis liks nieko nepešęs. „Lietuvoje viską daro pinigai, o kas turi pinigėlių daugiau, tas ir laimi“, – teigė Romualdas.


Straipsnio komentarai

Nuomone2019-02-08
Gal tik atrodo kad laida Prieš srovės važiuoja I Šilutės rajoną tik pas Roma Ir Romas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
O2019-01-20
popieriniame laikraštyje šilokariamos jau buvo šitas. Atrodo jog į laikraštį jie įdeda pirma ir tik paskui į internetus deda Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Šilokarčiama miega2019-01-19
Laida buvo parodyta berods prieš savaite eilini karta pramiegojot Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-01-18
kažkaip "žurnalistai" pamiršo aprašyti pačia schemą ir jos gudrumą. netgi jeigu ir paremta tikrais "faktais" dėl akivaizdžių nutylėjimo aidų nenumaldomai kyla toks jausmas kad byla fiktyvi sukurpta tų galingų plunksnuočių kur tupi priespaudos rūmų vištidėse kur atseit ir yra geltonosios spaudos mafijos štabas. Matot tuos spaudos rūmūs pastatė kaip tik "perestroikos" laikais ir patys sovietai ir pavadino juos rūmais tarsi jie strojina visus su kažkokiais naujojo pasaulio buožėmis ir vergvaldžiais. Aš prisimenu gerai tą priespaudą sovietiniais laikais. Net pradinėse klasėse visiems mokiniams būdavo privaloma visiems užsiprenumeruoti kažkokį laikraštį ir žurnalą. Nebuvo nemokamai. Reikėjo mokėti pinigus.
Tad apie kokią čia schema kalbama? Visų pirma eina kalba apie azartinius žaidimus, nes figūruoja kortos ir kortelės. Kadangi čia yra kortos kurios priklauso ne vairuotojui, bet jo savininkui - jisai sužaidė kažką ne su savo kortomis. Nu žinot čia yra card of the master - mastercard. Prisimenate jų sparnuotą reklamą kad viską ko nenusipirksi už pinigus galima nusipirkti su mastercard. Tame ir esmė kad kortelė tai ne pinigai. Čia jau buvo smaluotų biudžetų žydrojo žiburėlio sirenos signalas vergams, kad jūs jau esate privati nuosavybė kuriuos galima lošti ir pralošti kortomis.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?