Garbingų ir sąžiningų rinkimų deklaraciją pasirašė visų partijų lyderiai

2015-01-25, Stasys BIELSKIS
Partijų ir visuomeninių rinkimų komitetų lyderiai, sausio 21-ąją pasirašę garbingų ir sąžiningų rinkimų deklaraciją.
Partijų ir visuomeninių rinkimų komitetų lyderiai, sausio 21-ąją pasirašę garbingų ir sąžiningų rinkimų deklaraciją.

Ar rinkimai tikrai bus sąžiningi?

 

Pamario krašto žiniasklaidos atstovai pakvietė partijų ir visuomeninių rinkimų komitetų, dalyvaujančių Šilutės rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose, lyderius pasirašyti garbingų ir sąžiningų rinkimų deklaraciją.

Šioje deklaracijoje teigiama:

„Mes, politinių partijų ir visuomeninių rinkimų komitetų, dalyvaujančių Šilutės rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose, atstovai, siekdami laisvų ir sąžiningų rinkimų Šilutės rajone; pripažindami, kad mūsų demokratija vis dar patiria rimtų išbandymų; siekdami kurti pasitikėjimą vykdomomis politinėmis kampanijomis ir kandidatais į Šilutės rajono savivaldybės tarybą ir merus; siekdami, kad rinkėjų pasirinkimą lemtų garbinga ir demokratijos principais grįsta rinkimų dalyvių konkurencija; suprasdami, kad pakankamai griežtų teisės aktų reikalavimų, Vyriausiosios rinkimų komisijos bei teisėsaugos institucijų pastangų nepakanka skaidriems rinkimams užtikrinti; pripažindami, kad reikalingi ir mūsų, kandidatų į Šilutės rajono savivaldybės tarybą ir merus, pilietinė valia ir veiksmai keliant rinkimų kokybės standartus asmeniniais pavyzdžiais, įsipareigojame:

- tiksliai ir nenukrypstamai laikytis visų savivaldos rinkimų teisinių nuostatų;

- užtikrinti vykdomos rinkimų kampanijos skaidrumą;

- nenaudoti rinkėjų papirkinėjimo priemonių;

- laikytis tarpusavio pagarbos ir tolerancijos principų, taip pat siekti, kad jų laikytųsi rinkimų sąrašų rėmėjai ir šalininkai;

- viešai skelbti rinkimų pažeidimų faktus“.

Deklaracija buvo pasirašyta trečiadienį, sausio 21 dieną, Šilutės seniūnijos salėje.

Visų septynių politinių partijų ir abiejų visuomeninių rinkimų komitetų atstovai iš anksto buvo supažindinti su deklaracijos tekstu, jiems pranešta, kad ir kur ją bus galima pasirašyti.

Pirmasis deklaraciją dar prieš dvi dienas, sausio 19-ąją, pasirašė Darbo partijos Šilutės skyriaus lyderis Saulius Stankevičius. Iš anksto deklaraciją pasirašė ir kandidatas į merus, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas Virgilijus Pozingis.

O trečiadienio pavakarę į seniūnijos salę atvyko penkių politinių partijų ir dviejų visuomeninių rinkimų komitetų atstovai.

Lietuvos socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus vardu deklaraciją pasirašė kandidatas į merus Sigitas Šeputis, partijos „Tvarka ir teisingumas“ vardu – Vaidas Pavilonis, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) vardu kandidatas į merus – Arvydas Jakas, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų vardu kandidatė į merus – Sandra Tamašauskienė, visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ vardu – Vladas Kainovaitis, visuomeninio rinkimų komiteto „Šilutės kraštas“ vardu kandidatas į merus – Šarūnas Laužikas, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio vardu kandidatas į merus – Raimundas Ambrozaitis.

Žiniasklaidos atstovas Orestas Lidžius teigė, kad dabar belieka tikėtis, jog deklaraciją pasirašę politikai – ar bent dalis jų – rimtai pažiūrės į viešai prisiimtus įsipareigojimus, ir kovo 1 dieną vyksiantys savivaldos rinkimai Šilutėje bus švaresni bei sąžiningesni už ankstesniuosius.

O kaip tokią žiniasklaidos iniciatyvą vertima patys partijų lyderiai? Tolį klausimą „Šilokarčemos“ žurnalistas pateikė keletui politikų.

Arvydas JAKAS (Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai):

- Šita žiniasklaidos iniciatyva yra sveikintina dabar, artėjant savivaldos rinkimams. Kadangi paskutiniai tiek Seimo, tiek savivaldos rinkimai Šilutės rajone, Šilutės-Pagėgių apygardoje buvo skandalingi. Neseniai buvo priimtas ir teismo sprendimas, kad praėjusiuose rinkimuose dvi partijos pirko rinkėjų balsus. Todėl sveikinu šią iniciatyvą, tikrai tikiuosi, kad tai neliks tik parašai, bet ir iš tikrųjų bus laikomasi šitos deklaracijos.

Vytautas LAURINAITIS (Šilutės r. savivaldybės meras):

- Aš visuomet esu už iniciatyvas, už naujus reiškinius. Manau, kad tie visi politikai, kurie šiandien pasirašė deklaraciją, tikrai taip ir elgsis. Bet tokia akcija galėjo ir anksčiau būti paskelbta. Nes dalis politikų jau spalio ir lapkričio mėnesį elgėsi pakankamai nepagarbiai ir neetiškai kitų politikų atžvilgiu, buvo pasakyta nepagrįsto šmeižto. Mano manymu, šita iniciatyva turėtų būti jau kitiems rinkimams.

Sigitas ŠEPUTIS (Lietuvos socialdemokratų partija):

- Gera iniciatyva, nes yra pavyzdžių, kad rinkimai yra vykę tikrai neskaidriai, buvo perkami balsai. O dabar bus įsipareigojimai, nes partijų pirmininkai pasirašė, manau, kad bus tikrai gerai.

Vaidas PAVILONIS (partija „Tvarka ir teisingumas“):

- Ši iniciatyva – man tai truputį perteklinis toks dalykas. Nes iš tikrųjų Lietuvoje gana stipriai nuskambėjo ir tų baltųjų pirštinių akcija, kada iš visos šalies dalyvaus, važiuos ir į rajonus... Aš manau, yra visiškas pasitikėjimas... O ką dabar tai duoda? Ar taip, ar taip – jeigu mes sąžiningi vidumi, tai mes sąžiningai ir elgsimės.

 

 


Straipsnio komentarai

Sigis2015-02-04
o, ir žvejų siaubas stovi.... nemalonus žmogus... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?