Pritarta siūlymui valstybės lėšomis drausti neįgalius prižiūrinčius asmenis

2019-01-22, socmin.lt

Seimas pritarė, kad nuo kitų metų pradžios pensijų ir nedarbo socialiniu draudimu būtų draudžiami neįgaliuosius prižiūrintys asmenys. Tokio draudimo galės siekti tik neįgaliojo tėvai, įtėviai, globėjai ar rūpintojai.

Seimas 2019 m. sausio 15 d. po svarstymo bendru sutarimu pritarė siūlymui papildyti Valstybinio socialinio draudimo įstatymo 6 straipsnį ir praplėsti draudžiamų valstybės lėšomis pensijų ir nedarbo socialiniu draudimu asmenų sąrašą.

Įstatyme numatoma įtvirtinti, kad nuo 2020 m. sausio 1 d. nesukakęs senatvės pensijos amžiaus vienas iš neįgalaus asmens, kuriam nustatytas iki 2018 m. gruodžio 31 d. specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis, ar nuo 2019 m. sausio 1 d. pirmojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis, tėvų (įtėvių) arba asmuo, paskirtas šio neįgalaus asmens rūpintoju, bus draudžiami valstybės lėšomis pensijų ir nedarbo socialiniu draudimu.

Tokio draudimo galės siekti tik neįgaliojo tėvai, įtėviai, globėjai ar rūpintojai. Šie asmenys bus draudžiami valstybės lėšomis tik tuo atveju, jeigu jie tuo laikotarpiu neturės draudžiamųjų pajamų arba jų pajamos bus mažesnės negu atitinkamo laikotarpio Vyriausybės patvirtintų minimaliųjų mėnesinių algų suma.

Šiuo metu pensijų ir nedarbo socialiniu draudimu draudžiami slaugantys itin sunkius ligonius, t. y. tie, kuriems taikomas nuolatinės slaugos poreikis.

Priėmimas Seime numatytas š. m. vasario 12 d.


Straipsnio komentarai

..2019-01-22
iš kur čia tiek tų neįgaliųjų lietuvoje tiek tarsi čia kažkoks keistuolių teatro karas vyksta, palikdamas paskui savo veiklą keistai iškreiptus veidus kaip tam filme apie mergaites lendačias iš televizorių - skambučius ar žydinčius žiedelius ar jų valdovus. ar lietuva kaip cžv kalėjimo teritorija tuo pačiu tarnauja ir kitose amplua - gal čia įsteigta teritorinis padalinys didesnio Natistinio ESesininkų karinio aparato ir tada lietuva tarnauja ir kaip lauko ligoninė ir kaip krematoriumas ir lawonų savartynas (nu žinot kaip tarybinės savivaldybių tarybos dotuoja tuos lawonų parvežimus iš užsienio). Nu žinot kai atsibasto dievų miško pasiutę vilkiniai kraują siurbiantys sanitarai, kad nebimbinėti jie turi pasirūpinti ir rūpybos objektais. Patys pažiūrėkit kiek yra įvairiausių kryžiuočių atsibastę kurie atseit juodais biudžetų šilikiniais keliais lakstydavo ir su tuom susietų įstaigėlių prigrūstų klipatėlių. Tame ir esmė kad visi šilko keliai ir yra labdarinio šilko keliai - tai kas lieka po atliekamo po gestapinės veiklos. Ypač yra įdomi ta paliatyvioji slauga ar sindromai kur jeigu pabandysi kažko rūpybos objekto paklausti tai gali tik paburti iš seilių nutekėjusių nuo lūpos kraštelio. Nu žinot kaip ta "rūpyba" tuose gegučių lizduose iš kurių žemyn galva ir skraido rūpybos objektai. Tame ir esmė toks rūpybos objektas tai kaip auksinis veršis - jis niekam nieko nepasiskūs ir zimbabvėje ir tailande ir alaskoj, tt... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?