20 metų kalėti nuteisto vyro reakcija šokiravo: „Nemoku gyventi laisvėje“

2019-01-22
A.Pilaitienės nuotr., lrytas.lt
A.Pilaitienės nuotr., lrytas.lt

20 metų pataisos namuose – tokią bausmę už nužudymą, apiplėšimą ir pasikėsinimą išžaginti Klaipėdos apygardos teismas skyrė 70-mečiam šilutiškiui.

Nuteistasis tikriausiai jau nebeišeis į laisvę, bet dėl to jis nesigraužia, greičiau net džiaugiasi.

„Nemoku, nesugebu gyventi laisvėje, dirbti nenoriu. Ar gailiuosi? Dabar jau nebe laikas gailėtis. Kad ir kaip vilką maitinsi, jis vis vien į mišką žiūri“, – prieš nuosprendį teisme Klaipėdoje kalbėjo Alfonsas Kazlauskas.

Tryliktą kartą nuteistas vyras seniai pripažintas pavojingu recidyvistu. Jis jau buvo baustas už vagystes, plėšimus, pasikėsinimą išžaginti.

Atlikęs pastarąją skirtą bausmę šilutiškis laisvėje ištvėrė tik kelis mėnesius.

Praėjusią vasarą Šilutėje jis užpuolė iš kapinių grįžtančią už jį dvidešimčia metų vyresnę moterį. Nusitempė ją į miškelį, o nepavykus patenkinti kūniškų geidulių pasmaugė.

Teisme A.Kazlauskas savo kaltės neneigė ir aiškino, kad užpuolė nepažįstamą senutę, nes neturėjo ko valgyti: tikėjosi atimti kokį nors daiktą ir jį parduoti. Vyras buvo apsvaigęs nuo alkoholio.

Klaipėdos apygardos teismas pažymėjo, jog maksimali laisvės atėmimo bausmė skirta todėl, kad už panašius nusikaltimus vyras jau buvo teistas, jokių išvadų nepadarė ir nesugeba gyventi laisvėje.

Didžioji dalis jo gyvenimo prabėgo už grotų.

Teismas patenkino dviejų nukentėjusiųjų ieškinius ir priteisė iš A.Kazlausko 4017 eurų turtinės ir 25 tūkst. eurų neturtinės žalos.

lrytas.lt


Straipsnio komentarai

andrejus dovydovas2019-01-26
Ir kam vargti su tokiais issigimieliais,rizikuojam zmoniu saugumu.Siulau seimui priimt istatyma gyvybe uz gyvybe,bausme atliekant tuo paciu budu kaip ji buvo atimta,manau daugelis pries darant nusikaltima susimastys.Komentaras patinka Komentaras nepatinka
andrejus dovydovas2019-01-26
Ir kam vargti su tokiais issigimieliais,rizikuojam zmoniu saugumu.Siulau seimui priimt istatyma gyvybe uz gyvybe,bausme atliekant tuo paciu budu kaip ji buvo atimta,manau daugelis pries darant nusikaltima susimastys.Komentaras patinka Komentaras nepatinka
andrejus dovydovas2019-01-26
Ir kam vargti su tokiais issigimieliais,rizikuojam zmoniu saugumu.Siulau seimui priimt istatyma gyvybe uz gyvybe,bausme atliekant tuo paciu budu kaip ji buvo atimta,manau daugelis pries darant nusikaltima susimastys.Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-01-22
dar reikalinga atkreiptį dėmesį i tai kad net prieš suveržiant tas europos (EU + rope) akmeninių sienų ir geležinių sienų virves ant kaklo apie asmens duomenų apsaugą tokiuose straipsniuose nebūdavo minimos įtariamųjų ar nuteistųjų pavardės - tik inicialai, nebent būtų daromas karinis spektaklis - tos taip vadinamos rezonansinės bylos. Ten jau būna ne tik vardai ir pavardės, bet ir ko tik nori. Paprastai net prokurorai, teisėjai ir advokatai su fiktyviomis tapatybėmis, tarsi literatūriniai pseudonimai. Tad šiuo konkrečiu atveju irgi gali būti panašus atvejis - tada dėmesys krypsta į oficialius Natistinius ESesininkus kur apsitvėrę su spygliuotomis vielomis ir apsirėdę su kamufliažinėmis gražulio kelnėmis ir vaivorykščių antpečiais bėgioja link žvaigždžių. Bet iš esmės tai reikalo nekeičia nei per vienaragio kanopų nago juodymą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-01-22
kas liečia watsoninius elementarumus tai akivaizdžiai kyšo kažkokios buratinų nosys iš to smaluotų biudžeto maišo kur yra kažkokie veiksniai kurie riboja šituos informacijos srautus (bottleneck) sudėliodami taškus taip kaip reikalinga kad atrodytų jog ir vilkas yra sotus ir avis sveika. Tai yra iš betvarkės ir chaoso daro tvarką. Čia kalbama apie anstolius ir notarus, tokius keistuolių teatro specialistus kurių neruošia nei viena aukštojo mokslo institucija, bet jie kaip ir dauguma saugumiečių turi net savo rūmus įsisteigę tarsi būtų išdrožti pagal kitokį kurpalį. Patys pažvelgit į tuos anstolių kontoros darbuotojų veidukus - spinduliuoja kažkokia inteligentija, nepaliesta tų brutalybių ir purvų su kuriomis kaip nekeista jie kasdien iki ausų yra panirę dėl to kad atseit sau susidurtų galą su galu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-01-22
tarp kitko negalima tikėtis kažkokių atsakymų klausinėjant "qui bono", nes kaip suprantate net "pro bono" lawoninių darbuotojai už dyką nieko nekaso, bet mielai pakasa. Ta prasme kad privati nuosavybė ir neegzistuoja - pas visus tuščios kišenės, net jeigu ir demonstratyviai seka save patys instagramuose kad gyvena auksiniuose narveliuose. Kalba eina apie smaluotų biudžeto bendrą katilą, kuris veikia net tik kad lydyti turinį atseit "melting pot", bet ir pačio katilo sienos yra lydomas kad veiktų suskilusios geldos principu ten kur reikia, tam kam reikia, tada kada reikia, tt... Tie atseit aristokratai ar oligarchai kaip antai Bill Gates, Donald Trump, Mockus, Barštys, Ušpastich, tt yra lygiai tokios pat pilkosios bažnyčios pelytės - jie tik tarnauja kaip viešųjų ryšių talismanai. Panašiai kaip henrikas daktaras tarnauja kaip geltonosios spaudos priespaudos 5 puslapio pasakų herojus ir talismanas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-01-22
gali būti kad dar viena geltonosios spaudos priespaudos pasaka taip vadinama "fake news". Nu žinot brexit imperijos kolonijose yra geležinio kumščio tvarka ir teisingumas, nes ne tik kancaras policijos bananų respublikoje yra karalius (mix martial arts law). Visi yra lygus prieš žymėtus ir nežymėtus policijos ir saugumiečių bananus tie kurie prikabinti prie diržo ar po diržu tarp tų trumpų kojyčių, bet kažkaip visada spėjančių į tuos garbės paradus. Tad čia gal irgi vienas iš tų daugumos atveju kai nusikaltėlis iš tikrųjų yra ne kaltas dėl to nusikaltimo už kurį sodinamas sėdėti kad sėdėtų kaip profesionalus sėdikas. Nu čia tam kad bet kada galima būtų tuos sėdikus ištraukti iš tos "nelaisvės" ar naudotis tais sėdikų "išskirtiniais" atvejais rezonansiniuose geltonosios priespaudos straipsniuose kaip svertais kad traukti per dantį "netobulus" įstatymus ar teisėtvarkos metodus tobulinant įstatyminę bazę jau su kitais nusikaltėliais kurie turi imunitetus. Tad laisvė kaip sanprata lietuvių kalboje nėra būtinai kažkokia teigiama sąvoka kai kalba eina apie laisvamanius, laisvo elgesio merginas ar berniukus, laisvai bėgiojančias į malūnus būtigeidinių don kichotų poreles kad matyt maištauti kulant žirnius po didikų čiužiniais, apleistais durnių keliais viltingai ropojančius smaluotų biudžetų gandžius ir kraugeres motinas tereses, tt.
Tai nekalbu apie tokius atvejus kai nusikaltėlis prisiima kaltę nes jam tai yra naudinga. Kalbu apie įsakymų vykdymus. Būti ar nebūti? Tai kas iš tikrųjų atsitiko su bobute?
Dar įdomiau yra ne tiek elementarūs watsono pilkosios masės atspalviai ir raukšlių vingiai, bet pačio nuteistojo gyvenimo aplinkybės kai jisai buvo paleistas iš kalėjimo ir grįžo į visuomenę kaip pilnavertis visuomenės narys. Reikalinga turėti omenyje kad yra milijonai programų ir vyriausybinių ir nevyriausybinių kurių globoje ir akiratyje tokie išėję iš kalėjimo žmonės iš karto ir atsiduria. Nu žinot laisvė kuri yra nelaisvė. Labai gali būti kad jisai buvo "globojamas" tų pačių rankyčių kurios "globojo" ir tą 90 metų senutę. Tad kam atiteko senutės šilkinis turtas: butas, žemės, drabužiai, avalynė, papuošalai, tt.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ir2019-01-22
ir aš, mokesčių mokėtojas, turėsiu išlaikyti tokį veltėdį už savo pinigus... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad žydų bendruomenei perduodami pastatai prestižinėse miestų vietose?