Vandens telkinių ledas nėra saugus

2019-01-23, Tauragės AVPK inf.
„Šilokarčemos
„Šilokarčemos" archyvo nuotrauka

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai įspėja gyventojus būti atsargius ir nelipti ant vandens telkinių ledo - tai nesaugu.

Pareigūnai primena, kad draudžiama ant užšalusių vandens telkinių lipti, vaikščioti (žvejoti), čiuožti, jei ledo storis mažesnis kaip 7 cm, palikti vaikus ant ledo be suaugusiųjų priežiūros.

NEPAMIRŠKITE:

  • tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio yra netvirtas;

  • trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur įšalusios medžių šakos, arti krūmų, medžių, nendrių;

  • einant ledu reikia turėti tvirtą lazdą ir ja tikrinti ledo stiprumą, jeigu lazda sudavus į ledą, ant jo pasirodo vanduo, nedelsiant būtina grįžti į krantą, taip pat turėti smaigus, kad netikėtai įlūžus būtų galima jais operatyviai pasinaudoti;

  • ledu reikia eiti čiuožiant, neatitraukiant kojų nuo ledo;

  • atšilus orams, gali prasidėti intensyvus ledo tirpimas, ypač vandens telkinių pakraščiuose.

    Primename, kad nesilaikantiems saugaus elgesio ant ledo taisyklių gali būti skiriama 16 - 60 eurų bauda. Būkime atsargūs, saugokime save ir kitus.


Straipsnio komentarai

..2019-01-23
matot kokie įdomūs laikai atėjo į policijos bananų respubliką. nei iš šio nei iš to pradeda aiškinti pamokslus kaip kokie kryžiuotiniai pranašai apie tai kaip reikalinga vaikščioti ant vandens paviršiaus. Negana to dar su įspėjimais grąsindami baudomis. Tai kodėl neparašė kokia bauda gresia jeigu eisi ant vandens paviršiaus ne čiuoždamas kojomis, bet su žingsniais atitraukdamas kojas nuo ledo? Gal dėl to jėzus kristus ir visada turėjo su savimi smaigus kad galėtų saugiau vaikščioti ant vandens. Toje biblijoje nutylima apie tai ar tas vanduo buvo užšalęs ar ne. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?