Apgaulę sumanęs asmuo nenustatytas, vykdytoja – moterų kalėjime...

2019-01-27, Romualdas Danielius MAŽUTIS

44-erių Ernesta J. – kaunietė, 5 vaikų motina. Į Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmus ją atlydėjo ir išlydėjo policijos konvojus. Kaunietė, jau teista dėl sukčiavimo (LR BK 182 str. 1 d.) Kauno apylinkės teismo 2016-2017 metais ir atliekanti bausmę Panevėžio pataisos namuose, prisipažino, jog 2015-aisiais apgaule įgijo lengvąjį automobilį, priklausantį mūsų rajono gyventojai. Tai buvo pirmas jos įvykdytas tyčinis apysunkis nusikaltimas, nors šią veiką suplanavę asmenys liko policijos neišaiškinti.

Teismas nustatė, kad 2015 metais, rugsėjo 28 dieną, apie 18.20 val., kaltinamoji Ernesta J. atvažiavo į Šilutę išsimokėtinai pirkti automobilį „Volkswagen Multivan“.  Sandoris buvo sutartas anksčiau. Atvykėlė atsivežė paprastojo vekselio blanką, kurį pati ir užpildė. Iškart pardavėjui sumokėjo 300 eurų, o likusią skolą 2 700 eurų įsipareigojo atiduoti dalimis iki tų pačių metų gruodžio 25-osios. Automobilį kaltinamajai Ernestai J. pardavė nukentėjusiosios sutuoktinis. Pastarojo žmona dirba Vokietijoje. Ten ir nusipirko byloje minimą lengvąjį automobilį, kurį paliko parduoti vyrui. Automobilio vertė – 3 000 eurų. Pirkėja savo įsipareigojimų neįvykdė, skolos negrąžino.

Nukentėjusiosios ir jos vyro parodymai

Vokietijoje gyvenanti ir dirbanti nukentėjusioji 2015 metais nusipirko automobilį „Volkswagen Multivan“. Vokietijoje automobilio nepriregistravo, išėmusi laikinus mašinos numerius  pargabeno ją į Lietuvą. Vėliau pati grįžo į Vokietiją, o įsigytą automobilį paliko vyrui, kad parduotų. Transporto priemonės pirkimo-pardavimo sutartyje buvo nurodyta jos pavardė bei kiti būtini duomenys. Beje, Lietuvoje automobilio nepriregistravo.

Jos sutuoktinis internetiniame tinklalapyje įdėjo skelbimą apie už 3 000 eurų parduodamą automobilį. Tų pačių metų rudenį paskambinęs vyras pasakė, jog yra klientė norinti įsigyti automobilį išsimokėtinai per keturis mėnesius, surašant neprotestuotą vekselį. Būsimoji nukentėjusioji sutiko. Kadangi automobilio savininkė Lietuvoje neturėjo banko sąskaitos, pirkėja turėjo pinigus pervesti į jos sesers sąskaitą. Seserys dėl to susitarė. Vėliau nukentėjusioji iš vyro sužinojo, kad automobilį pardavė Kauno gyventojai Ernestai J. Pastaroji į Šilutę atvažiavo su dviem vyrais. Už parduotą automobilį pinigų negavo, išskyrus 300 eurų, sumokėtus pardavimo dieną.

Nukentėjusiosios vyras parodė, kad skelbimą apie parduodamą automobilį patalpino internetiniame tinklalapyje www.autogidas.lt. Nurodė kainą – 3 000 eurų. Neužilgo gavo žinutę su klausimu ar sutiktų parduoti automobilį  išsimokėtinai. Pasitaręs su žmona pasiūlytas sąlygas priėmė. 2015 metais, rugsėjo 28 dieną, atvažiavusi moteris prisistatė Ernesta J., parodė asmens dokumentą. Ją lydėjo du nepažįstami vyrai. Atvykėlė užpildė atsivežto paprastojo vekselio blanką, įrašė padiktuotus žmonos sesers duomenis. Pirkėja 300 eurų sumokėjo iškart, o likusią 2 700 eurų sumą įsipareigojo pervesti į nurodytą sąskaitą iki tų metų gruodžio 25 dienos. Pardavėjas atidavė pirkėjai vokišką automobilio registracijos liudijimą. Mašinos pirkimo-pardavimo sutarties nepildė ir nepasirašė. Pardavėjas pamiršo, kad automobilyje buvo likusi jo žmonos užpildyta ir pasirašyta transporto priemonės pirkimo-pardavimo sutartis. Ernesta J. žadėtų pinigų nesumokėjo iki šiol.

Skambutis iš pataisos namų...   

Teisiamoji Ernesta J. savo kaltę pripažino visiškai. Ji parodė, kad 2015 metais, rugsėjo mėnesį, jai paskambino pažįstamas asmuo, atliekantis bausmę pataisos namuose. Skambintojas siūlė užsidirbti pinigų – įsigyti išsimokėtinai automobilį, o paskui aną brangiau parduoti. Už tai pažadėjo 100 eurų. Matyt, Ernestos J. finansiniai reikalai buvo pašliję, kad sutiko įsivelti į sukčiavimo aferą už tokį kuklų atlygį. Bet ar ji buvo auka? Vėliau pati teigė turėjusi suprasti daranti nusikaltimą.

Pirkti automobilį Ernesta J. į Šilutę važiavo kartu su dviem nepažįstamais vaikinais. Bent taip parodė. Ji davė jiems savo asmens dokumentą, pasirašė ant sutarties ar vekselio. Dokumentas buvo surašytas išgalvota pavarde. Su nupirktu automobiliu visi grįžo į Kauną. Pažadėtų pinigų už pagalbą perkant automobilį ji negavo. Vaikinai nupirko pavalgyti ir cigarečių. Neneigė pasirašiusi ant jai paduoto dokumento. Kur dabar tas automobilis, nežino. Dėl savo poelgio gailėjosi. Turi 5 vaikus, nusikalto, nes reikėjo pinigų. Štai toks tarsi pasiteisinimas.

Ernestos J.  išsimokėtinai nupirktą automobilį vairavo vienas iš vaikinų. Apie tai liudijo sodybos savininkas, kurio kieme kaimynas laikė automobilį „Volkswagen Multivan“. Liudytojas prisiminė, jog pirkti automobilio atvažiavo moteris ir du vaikinai. Atvykusiųjų neįsidėmėjo.

Nuteista tik nusikaltimo vykdytoja...

Kiek kartų ir už kiek 2015 metais buvo pirktas-parduotas automobilis „Volkswagen Multivan“, atsekta. Anot nukentėjusiosios advokato Tomo Leščinsko, kaltinamoji Ernesta J. – tik nusikalstamos veikos vykdytoja, grandinės „sraigtelis“, o štai organizatorius, surezgęs nusikaltimo planą, liko nežinomas. Nusikaltimo tyrėjai pasirinko lengviausią kelią, kaip sakoma, nesunkiai rado atpirkimo „ožką“. Tyrimas atliktas formaliai. Labai blogai, jei bausmę atliekantis asmuo, būdamas nelaisvėje randa galimybių suplanuoti ir įvykdyti nusikaltimą, o po to likti šešėlyje. Deja, ne pirmas toks įvykis. Kalinius prižiūrintys pareigūnai nesugeba jų kontroliuoti. Tai rimta problema.

Nuosprendis kaltinamajai Ernestai J. paskelbtas Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmuose sausio 8 dieną. Baudžiamąją bylą išnagrinėjo teisėja Nijolė Bagdonienė, kaltinimą palaikė prokuroras Marius Maurius, kaltinamąją gynė advokatas Rimvidas Valančius. Iš kaltinimo pašalinta aplinkybė, jog kaltinamoji veikė iš anksto susitarusi kartu su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytais asmenimis. Teisėja N. Bagdonienė  prisipažinusiai visiškai kalta dėl sukčiavimo Ernestai J. skyrė vienerių metų ir 3 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, kuri buvo sumažinta vienu trečdaliu. Ši bausmė subendrinta su 2017 m. sausio 6 d. Kauno apylinkės teismo paskirta vienerių metų, 10 mėnesių laisvės atėmimo bausme, pelnyta pagal LR BK 182 str. 1 d. (sukčiavimas).

Iš dalies sudėjus išvardintas bausmes, galutinis atpildas teisiamajai Ernestai J. – dveji metai nelaisvės Panevėžio pataisos namuose. Jau atlikta dalis bausmės įskaityta. Iš dalies tenkintas nukentėjusios automobilio savininkės civilinis ieškinys dėl neturtinės žalos atlyginimo, tai yra priteista iš Ernestos J. nukentėjusiajai 300 eurų. Turtinę žalą nukentėjusiajai civilinėje byloje anksčiau priteisė Kauno apylinkės teismas. Suimta nuteistoji Ernesta J. jau atlieka bausmę. Šilutės rūmuose sausio 8 dieną paskelbtas nuosprendis kaltinamajai Ernestai J. proceso dalyvių gali būti skundžiamas per 20 dienų Klaipėdos apygardos teismui.


Straipsnio komentarai

Tikrai2019-01-28
AŠ PATS GERIAUSIAS Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to Senis2019-01-27
jeigu žodžiuose būtų kažkokia prasmė tai nereikėtų žmonėms nuvažiavusiems į svetimus kraštus karpyti ausimis klausantis tų keistų garsų trikdančių gerą bylą. Aišku galima kažką suprasti iš intonacijos, išraiškos, pateikimo, tt, bet tai irgi nėra prasmė. Va tame ir esmė kad žodžio laisvė ir yra kažkoks įdomus nesusipratimas, nes pagal CŽV gestapo logiką jeigu žinai žodį - žinosi kelią. Tai yra gyvenimas ant bėgių dardančiuose gyvuliniuose vagonuose. Tai yra vaikas negimsta laisvas - jis gimsta kalėjime tik to dar nežino. Tam ir turi išmokti tą keistą žodžių kalbą kad sužinoti ant kiek jisai čia nieko nevertas prieš visus oranžinės spalvos mechanizmus. Tad žodžio laisvė kaip kažkokia "laisvė" yra pasityčiojimas. Kas liečia žodžio laisvę visi gyvulių fermos gyventojai turi visapusę saviraiškos laisvę, koks skirtumas jeigu jie nieko negali suprasti? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Senis2019-01-27
Vaikinas, visiskai nusipezejai... Padriku zodziu kratinys, jokios prasmes juose..... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Senis2019-01-27
Vaikinas, visiskai nusipezejai... Padriku zodziu kratinys, jokios prasmes juose..... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-01-27
čia jau tikrai ne nusikaltimo ir bausmės aprašymas bet akistata su geltonosios spaudos priespaudos statinėmis kurios vaidindamos zombiais viliojančiai rieda ir dunda drąsos keliais kad gąsdindamos visus su karčia termobranduoline rūpyba užsiimtų švietėjiška veikla atseit tam kad raštingieji mokinasi iš svetimų klaidų ir jų karčiai nekartotų, nes tada gali būti užkurta pirtis ir pasidaryti šilta šilta kaip kokioj atšilusioj karčiamoje.
Toks jausmas kad visa byla sukurta kaip frankenšteino monstras iš atskirų nesusietų detalių, bet temidė tai akla kaip koks būtigeidis patamsyje. Nu žinot jeigu byla būtų kažkokia transporto priemonė apibudinanti tikrovę tai čia kažkoks trandalietas surinktas iš ko tik papuola: zaporožiečiaus važiuoklė, kamazo kėbulas, variklis lokomotyvo, duslintuvas nuo ledlaužio, radiatorius iš povandeninės valties, tt. Nėra lietuvoje tokių žmonių kurie taip pardavinėtų mašinas. Nerasi nei europoj, nei amerikoj, nei visam pasaulyje, tt. Nerasi tokių kvailų žmonių nebent kalba eina apie spec nazus kur dalyvauja specialiosiose olimpinėse žaidynese, bet jie kaip rūpybiniai objektai patys sandorių ir neatlieka. Įdomu kaip ten macikuose tas "savanoriškas" balsavimas rinkimuose ar gydymas suorganizuotas. Jugi su "rupyba" norus už rūpybos objektą pareiškia jau "rūpintojėliai" - visokie gandžiai.
Tad kadangi byloje figūruoja 5 vaikai vadinasi čia irgi kažkokie drąsiųjų kelėnų violetiniai "precedentai" kur kyšo akivaizdūs rūpybinių gandžių ragai, kruvinos tų tokių motinų teresių vilkinės iltys, boratų kanopos, buratinų sumedėjusios nosys, tt.. tai yra įdomu ar čia ne byla kur viskas sukurta atvirkščiai - ty kažkas kas siejasi su Barnevernet, SOS kaimiečiais, vaikų teisėmis, ar panašia "rūpybine" smaluotų biudžetų kryžiuočių organizacija.
Tame ir esmė kai priespaudininkai aiškina kad atseit kaliniai čia paskambino ir suorganizavo reikalinga susivokti kad čia ir yra kaliniai iš to CŽV kalėjimo, tokie patys kaip aš ar jūs ar bet kuris čia laisvai bėgiojantis klipatėlė ar westworld turistas atėjęs "pasižmonėti" į šitą safari tipo dievų miško gyvulių fermos konclagerį lietuvos teritorijoje.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?