Korupciją savivaldybėse „stoguoja“ švogeriai

2019-01-26, D. Čiužauskas,

Šių metų pradžios plušantieji valstybės tarnyboje laukė su didžiuliu nerimu. Kartu su naujamečiais fejerverkais įsigaliojo naujos Korupcijos prevencijos įstatymo nuostatos.

O jose aiškiai nurodyta, kad apie žinomą korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo privalo pranešti teisėsaugai. Privalo.

Priešingu atveju grės tarnybinė atsakomybė.

Žinantiems, bet tylintiems gali būti skirtos nuobaudos - nuo pastabos iki atleidimo iš pareigų ar draudimo darbintis į valstybės tarnybą.

Su didžiausiu nerimu šias nuostatas labai atidžiai skaitė 60-ies Lietuvos savivaldybių, kuriose korupcijos ar jos apraiškų netrūksta, darbuotojai.

Tačiau dalies apie kolegų tamsius darbelius žinančių valdininkų šaltas prakaitas greitai nudžiūvo.

Užteko tik perskaityti, kad apie korupcinius nusikaltimus galima ir patylėti, jei šią veiką padarė artimas giminaitis ar šeimos narys.

Ko jau ko, o įvairiausio plauko švogerių mūsų savivaldybėse nors tvenkinį tvenk.

STT agentai nepatingėjo ir suskaičiavo, kad beveik penktadalis jų darbuotojų yra giminės. O keliose situacija dar įspūdingesnė.

Taip Pagėgių savivaldybės administracijoje yra net 35 procentai darbuotojų, susijusių giminystės ryšiais.

Ir tai ne pabaiga, nes daugiau nei pusėje šalies savivaldybių giminaičių skaičius pernai tik augo.

Pavyzdžiui, Šilutėje per tris mėnesius rajono savivaldybėje įdarbinti 22 asmenys, susiję giminystės ryšiais.

Liaudies išmintis sako, kad varnas varnui - švogeris švogeriui - akies nekerta. Tad galima neabejoti, jog korupcija Lietuvoje ir toliau klestės, o ją matantys užmerks akis.

Nebent tautai tarnaujantys giminaičiai ims ir susipyks.

Ar parduos vienas kitą, susigundę STT žadamu atlygiu už vertingą informaciją? Abu variantai ne tokie jau ir reti mūsų žemelėje.

ve.lt


Straipsnio komentarai

.. to As2019-01-26
tame ir esmė kad tas marsas gal būt yra arčiau negu gali sapnuotis balti žirgai negirtoms mergelėms. Nu žinai yra gargžduose gamyklėlė kur jie atseit ir užsiima kažkokių nebesapnuojančių gyvulių fermos gyventojų utilizavimu į konservus. Jeigu paskaitai apie jų apyvartas ir tonažus verslo spaudos priespaudoje tai jie ten tikrai aria kanjonines apyvartas. Mokslinė fantastika. Didžiausias klientas brexitinė suodžių ir anglių karalystė. Gal kai Nasistai ten kabina makaronus apie brangias sąskaitas už keliones į marsa, marsaeigius, visokius zondus ir tyrinėjimus iš tikrųjų visi tie pinigai ir nukeliauja pas lietuvoje koloniją įkurusius marsiečius tykiai plaunačius tokius smaluotus biudžetus su suskilusiomis geldomis? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
As to ..2019-01-26
Baltos kumelės sapnas Marso kanjonuose... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to As2019-01-26
pats pagalvok jeigu svastikos sukasi greitai tai pačios svastikos net nebesimatys. Matysis tik sukimasis. Gal tos svastikos kaip kokie transformerių į save riesti nagai nuo sukimosi momento išsilanksto į kryžius. Tad bet koks triukšmo kėlimas irgi yra geros bylos gadinimas tai yra dėmesio kraipymo, balansavimo priemonė. Tokia taisyklė negalioja kažkokiame triukšmingame jomarke. Tada jau galioja machevialinės logikos gaujų taisyklės. Tad tokie tuščio į kiaurą pilstymo straipsniai irgi tarnauja kaip aliejaus pilstymas į vilties motinystės variklius. Tai yra bandoma sudaryti įspūdį kad geltonosios spaudos priespaudoje yra ir kažkokių šiaudų skęstančiųjų rūpybos reikalams. Nu žinai jeigu skęsti tai nebūk durnas pradėk rūpintis savo skendimu kol nevėlu - gerk per šiaudelį - tada neprisigersi taip greitai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
As2019-01-26
Na, ir...?! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-01-26
tad kai kalba eina apie komunizmą tai reik galvoti ne tik apie raudonai kvepiančius paradinius kruvinus kilimus, bet ir apie kryžiuočių komunas paremtas fašizmo saugumo principais (fasces) - kibbutzai, kolūkiai, "rūmai", "dvarai", vienuolynai, seminarijos, universitetai, bet kokios institucijos ir įstaigos vyriausybinės ar nevyriausybinės, tt. Tad šita jų informacinė visuomenė ir yra įdomi nes blogų naujienų nešiotojai ar pasiuntiniai niekados ir nebūna nušaunami nebent patys nusišauna, nes gali būti kad jiems tik atrodo kad jie yra pasiuntiniai tai yra asilai kurie tarnauja tokioje pozicijoje kad jiems dėl to ir pavesta kažką nešioti nes jiems kažkas apie kažką atrodo. Nu jie ąsilai ta prasme kad jiems atrodo kad jeigu jie apiforminti ir atrodo kad jie užsiėmę ir atlieka darbą tai juos "išlaisvina".
Tad rusija kaip "objektas" veikia lygiai toje pat "petis į petį" amplua kaip ir kitos anglių karalystės kolonijos pvz JAV, kanada, vokietija, tt. Patys pagalvokit apie šitų keistuolių misijas į sibirą atseit drumsti mirusiųjų ramybės tvarkyti išgalvotų kapų. Negalima atmesti kad čia viskas atvirkščiai tai yra tvarkomasi taip kad atliekama karinę žvalgybą kur tvarkomi vietiniai į šviežiai supilamus kapus, gali būti kad čia tik "dry run" ruošiantis misijoms atgal į "gimtąjį" sibirą, tt
Patys pagalvokit šiais laikais yra tiek tų molotovo ribentropo paktų prirašytą tarp bet kokių valdžios struktūrų nesvarbu nuo žemiausio iki aukščiausio. net tokia šilutė tarsi būtų gyvas objektas broliuojasi, seseruojasi, bendradarbiauja, kergiasi ir giminiuojasi su tarsi gyvais "švogeriniais" miestais už jūrų marių kurių niekas čia nesupranta pvz švedijoje IKEA gimtajame mieste, vokietijoje, turkijoje, baltarusijoje, tt.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-01-26
reik susiprasti kad šitokie įstatymai ir yra leidžiami tik tam kad įstatyti kažką kažkur, ty barstyti druskos į žaizdas. Ta prasme kad prisidengiant išgalvotomis saugumo problemomis kuriami brangiai apmokami komunistiniai saugumiečių etatai kad atseit spręsti tas tarybines tarybų savivaldos problemas savavaldžiaujant. Ta prasme kad "išgalvotos" dėl to kad jeigu apibrėžiamos problemos neteisingai jų ir išspręsti nebus įmanoma. Tad spaudos priespauda tarnauja tokiam vaidmenyje kad jie yra diversantai arba jų įrankiai. Bražuoliniai savais laikomi mūsiškiai kurie ir naudojasi tarnybine padėtimi kad šaudyti į "savus". Bet iš tikrųjų tie etatai egzistuoja tik ant popieriaus kaip svertai kad galima rėkti apie mušimus geltonosios spaudos priespaudos puslapiuose: nesvarbu ar 5-ame ar 666-ame. Link kur čia krypsta kalba - kad nėra giminystės ryšių iš viso, tai yra visi viešieji ąsmenys ir yra viešųjų ryšių "intelektualinis produktas". Tad su šitais kryžiuočiais yra labai pavojinga nes jie plunksnuoti tomis plunksnomis kurios galingesnės nei kardai. PVZ jeigu jie sako "love trumps hate" tai tarsi gerų ketinimų jaukas, bet jeigu žiūrėsit į žodį "love" kaip veiksmažodį - tada jau yra kaip ir įsakymas "mylėk trumpo neapykantą". Nu žinot pas kryžiuočius yra visokiausių knygučių kuriose prirašyta suodžiais ant balto visokiausių keistuolių teatro keistenybių.
Reik nepamiršti kad lietuvoje kuri okupuota kažkokių smaluotų biudžetų kryžiuočių ir tie kryžiuočiai vienas kitą ir vadina broliais ir seserimis jiems nereikalinga jokie ten popieriai. Patys pažiūrėkit kokį jie ten milžinišką kryžių jie pasistatė ant matyt požeminio pilaitės bokšto viršūnės. Didesnis netik kad visi lietuvos bažnyčių kryžiai kartu sudėjus, bet didesnis nei visi kryžiaus kalno kryžiai kartu sudėjus. Tame ir esmė kad žiūrint iš nekilnojamo turto pusės saugumiečių aparatas šiais laikais palyginus su komunistine lietuva yra padidėjęs kokį 20 kartų ir reikalinga nepamiršti visų stebuklingų skaitmeninių technologijų, komunikacijų, kompiuterių, palydovų, tt.
tad visos tos saugumiečių tarnybos kaip antai STT, FNTT, VSD, VAD, AOTD, tt yra tik šito komunistinio karinio cirko artistai. Pabandykit pasekti jų "gyvenimą". Nedaug kuom skiriasi nuo policijos amsio veiklos amsint vaikų darželiuose liaupsinant save. Tik aišku pas tuos saugumiečius yra didesni biudžetai, didesni raumenys, gražesnės suknelės, brangesni aukštakulniai, didesnės sąskaitos prašmatniuose restoranuose ir prabangiose kelionėse, tt.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?