Pokyčiai valdžioje nebus reikšmingi

2019-01-28, Sergėjus GVILDYS

Per praėjusius savivaldos rinkimus balsų pirkimu pagarsėjęs pamario kraštas - vėl politinės kampanijos sūkuryje. Ir suteptą reputaciją galime išsivalyti rinkėjų aktyvumu rinkimų dieną. Nes balsų pirkimas praranda savo prasmę, jei visuomenė aktyviai dalyvauja balsavime.

Pateikti politinės kampanijos dalyvių sąrašai

Savivaldybių rinkimų politinė kampanija žengia į finišo tiesiąją. Politinės kampanijos dalyviai jau sudarė kandidatų sąrašus ir grąžino Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) užpildytus rinkėjų parašų rinkimo lapus. Pastaroji iki vasario 1 d. savo interneto svetainėje paskelbs kiekvienoje savivaldybėje rinkimuose dalyvaujančioms partijoms, partijų koalicijoms, rinkimų komitetams burtais nustatytus rinkimų numerius, kandidatų sąrašus - kandidatus, įrašytus į kandidatų sąrašus, ir kandidatus į savivaldybės tarybos narius-merus.

Iki savivaldybių rinkimų dienos likus 40 dienų apžvelgsime visų rajono politinės kampanijos dalyvių sąrašus, kurie pateikti VRK. Tad mėginkime paanalizuoti šiuos sąrašus ir šiek tiek prognozuoti perspektyvas rinkiminėje kovoje. Šioje savivaldos rinkimų kampanijoje įsiregistravo visi esami rajono savivaldybės tarybos nariai, išskyrus Arvydą Jaką. Liberalų sąjūdžio sąraše puikuojasi 4 esami tarybos nariai, ir čia dominuoja vyrai, kurie sudaro beveik 71 procentą sąrašo. Valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše – du esami vietos savivaldos politikai ir 57 procentai vyrų. Tvarkos ir teisingumo partija deleguoja penkis tarybos narius, o sąraše tik 35 procentai moterų. Rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ sąraše du tarybos nariai ir beveik 55 procentai vyrų. Socialdemokratų partija į savo sąrašą įtraukė šešis veikiančios tarybos narius, ir jų šiame sąraše yra daugiausia. Taip pat sąraše dominuoja vyrai – 64 procentai. Naujai susibūręs politinis darinys, pavadintas Lietuvos socialdemokratų darbo partija, pirmąkart dalyvausiantis politinėje kovoje į rajono savivaldą, sugebėjo pritraukti du tarybos narius ir 42 procentus moterų, o „nukraujavusi“ Darbo partija savo sąraše neturės nė vieno politiko su patirtimi savivaldoje, tačiau vienintelio sąrašo sudėtyje moterų yra daugiau nei vyrų ir jų čia beveik 53 procentai.

Turi dideles galimybes

Dabar pažiūrėkime partijų politinį įdirbį praėjusiuose rinkimuose. Mes suskaičiavome pirmame dešimtuke registruotų kandidatų, praeituose savivaldos rinkimuose gautų pirmumo balsų skaičių ir remdamiesi jais, pamėginome prognozuoti rinkimų rezultatus. Daugiausia tokių balsų turi socialdemokratai ir „tvarkiečiai“, tarp jų skirtumas nedidelis, abi partijos turi realių šansų laimėti savivaldos rinkimus Šilutės rajone. Politinės partijos, esančios valdančioje daugumoje ir savo sąrašuose turinčios daugiausia patyrusių politikų, remsis savo turimų rinkėjų bagažu ir turi dideles galimybes ir toliau formuoti valdančiąją daugumą.

Jau dabar yra žinoma, kad pirmuoju numeriu matysime Tvarkos ir teisingumo partiją. Šiuose rinkimuose į rajono savivaldą šis sąrašas grieš pirmuoju smuiku, mat kandidatu į merus nuo šios partijos yra keliamas dabartinis meras Vytautas Laurinaitis. Tai iš visų kandidatų daugiausia politinio potencialo ir administracinių resursų turintis politinės kampanijos dalyvis.

Reikia pripažinti, kad visos kadencijos metu dabartinis meras netiesiogiai vykdė savo rinkiminę agitaciją dalyvaudamas įvairiuose viešuose renginiuose, siųsdamas gyventojams sveikinimus įvairiomis progomis, išnaudodamas savivaldybės resursus. Kas paneigs, kad mero ir administracijos vojažas po rajoną su ataskaita apie nuveiktus darbus 2018 metais, yra netiesioginė politinė kampanija? Juolab, kad grafikas kaip tik sudėliotas rinkiminės agitacijos pačiu aktualiausiu metu. Tik koją jam gali pakišti pastaruoju metu nugriaudėjęs skandalas savivaldybėje su korupcijos kvapu, kur pats meras apklaustas įtariamuoju piktnaudžiavimu tarnyba, chuliganiškas elgesys su piliečiu, reiškiančiu savo protestą prieš pjaunamus medžius, pralaimėjimai bylose dėl tarnautojų neteisėto atleidimo iš pareigų ir kiti abejones keliantys veiksmai bei darbeliai.

Liberalų sąraše - buvęs Seimo narys

Po jų seka Lietuvos liberalų sąjūdis ir Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Liberalų sąjūdis, sprendžiant iš kandidatų sąrašo, yra labiau konservatyvesnis ir pasitelkęs politikos grandą Audrių Endziną, buvusį Seimo narį dviejose kadencijose, taip pat turi nemažai šansų iškovoti rekordinį skaičių mandatų. Tėvynės sąjunga, šiuose rinkimuose šiuo metu aktyviai dirbanti su rinkėjais, į savo sąrašą įtraukė apie trečdalį nepartinių rinkėjų. O tai reiškia, kad strateguodami rinkimus, konservatoriai ne tik pasitiki savo rinkėju, bet ir aktyviai dirba su neapsisprendusiu rinkėju. Tokia strategija gali padėti jiems iššauti ir iškovoti mandatų skaičių, lemiantį valdančiosios daugumos likimą.

Toliau rikiuojasi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga bei rinkimų komitetas „Už žmonių valdžią“. „Valstiečiai“, neišnaudodami savo partiečio Seimo nario Alfredo Stasio Nausėdos potencialo, taip pat kamuojami vidinių nesutarimų ir skyriaus pirmininko kaitos jau prasidėjus politinei kampanijai, gali prarasti daugiau nei laimėti. Nors sąrašo priekyje - seni politikos vilkai, tačiau jų politinis bagažas nėra ypatingas, o vienintelė naujovė – mažai žinomas kandidatas į merus - gali pakišti koją rinkimuose. Ir jei pavyks „valstiečiams“ išlaikyti turimus du mandatus, tai jau bus nemenkas pasiekimas. Buvusios merės D. Žebelienės komanda nieko naujo rinkėjams nepateikė ir taip pat, kaip ir valstiečiai, startuoja su senu bagažu.

Na, o technologijų amžiuje pirmauja ir laimi inovatyvūs, nebijantys iššūkių žmonės. Mažiausia politinės kovos patirties rinkimuose turi Darbo partijos kandidatai. Tiksliau, jos visiškai neturi, nes pirmajame dešimtuke esantys politikai ir kandidatė į merus nėra dalyvavę nė vienuose rinkimuose politinės kampanijos dalyviais arba jų pasirodymas buvo nereikšmingas. Būtų naivu tikėtis, kad V. Uspaskich pavardė atves į pergalę. Todėl šiai komandai reikalingas intensyvus ir sunkus darbas, norint iškovoti nors vieną mandatą.

Prognozės palankios socialdemokratams ir konservatoriams

Norint iškovoti nors vieną mandatą, kandidatus keliančiai organizacijai reikia surinkti ne mažiau nei 4 procentų balsų rinkėjų, dalyvavusių rinkimuose. Mandatai bus skaičiuojami pagal kvotų ir liekanų skaičių, proporcingai nuo balsų, kuriuos gavo kiekviena rinkimuose dalyvaujanti organizacija.

Ir jeigu kovo 4 d. savivaldybės tarybos rinkimuose dalyvaus daugiau nei pusė rinkėjų, galime prognozuoti, kad daugiausia mandatų iškovos socialdemokratai – šešis, nedaug atsiliks „tvarkiečiai“, kuriems realu „užsidirbti“ penkis mandatus. Dėl keturių mandatų susikaus konservatoriai ir liberalai, bendrai sukrapštę septynis. Po du atstovus taryboje gali turėti „valstiečiai“ ir rinkimų komitetas „Už žmonių valdžią“, trijų mandatų realu tikėtis naujokams - socialdemokratų darbo partijai. Deja, Darbo partijai neprognozuojame vietos valdžioje. Kalbant apie mero rinkimus, pilnai tikėtina, kad antrajame ture susirungs „tvarkietis“ Vytautas Laurinaitis ir konservatorė Sandra Tamašauskienė. Jeigu tikrai taip įvyktų, pergalę prognozuotume konservatorei, nes tikėtina, kad pirmame ture pralaimėjusių oponentų rinkėjai susivienytų ir balsuotų prieš dabartinį merą.


Straipsnio komentarai

TAIP2019-01-31
K. UZ ZMONIU VALDZIA DALINA LANKSTINUKUS AR TAI NERA PAPIRKINEJIMAS BUTU IDOMU SUZINOTI LAUKIU ATSAKYMO Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to Tikiu2019-01-29
tikroje demokratijoje nebūna laiminčiųjų, nes atseit sistema ant tiek teisinga kad visi laimi. Dabar yra kažkokia butaforinė drąsių kelėnų į žvaigždes sistema kur organizuojamos trojos kumelių ir trojos kumelių lenktynės tam kad būtų įdomu stebėti azartiškai nes atseit yra "laimima" tarsi tai kažką reiškia jums rinkėjams, su kuriais iš tikrųjų elgiamasi tarsi su kazino lankytojais kuriems yra priklausomybė nuo azartinių lošimų. Pagal daktarų grupuotės logiką bet kokios priklausomybės yra negerai. Tad negeras indėnas yra toks indėnas kuris ir yra jiems nereikalingas. Kas liečia tamašauskienę tai yra įdomu ne tiek jos keistas veidas rodantis kažkokias kryptis į viršų, bet ne tiek į debesis kiek į visokias aukštas pilis, kalniečius, kardašianines "grožio" etalonus, tt., bet tas keistas incidentas prieš kelis metus kai ten pėstysis atsimušo į jos mašiną ir bandė pabėgti iš įvykio vietos, bet jinai būdama labai sąžininga vijosi tą pėstįjį kad apsiforminti eismo įvykio protokolą. Kažkas tokio. Bet tuo pačiu metu buvo ir keistas sutapimas kai bobutė sėmėsi su matyt nesubalansuota stiklinę vandenį iš šyšos ir neišlaikiusi pusiausvyros įkrito į vandenį ir nuskendo. Čia buvo atseit liudininkų gausybių kurie stovėjo ir spoksojo į nelaimę kad po to matyt galėtų paliudyti su visomis kryžiuotinės veiklos labui. Gi buvo vasara, Šyša nusekusi, srovės nulis. Ne gana to veiksmas vyko prie pat abiejų rupybinės šiluminės kartumos geltonosios spaudos priespaudos redakcijų langų. Nu man tik abi istorijos tokios keistos kai pateiktos atskirai tarsi būtų suskaldytos tam kad valdyti nesamones. aišku aš ne šerlokas ir ne vatsonas ir nebandau žaisti brexitinės pabėgimo kambario atrakcijos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
na 2019-01-29
baikit mazarasciai rasyti tas nesamones palikit spresti rinkejams ir nepiktinkit musu nes mes jus kiaurai permatom Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tikiu2019-01-29
Kad Tamašauskienė laimės tai manau daugelis tuom tiki ir tikėkimės, kad tas laimėjimas parodys kitokį politiko veidą ir rinkėjai pagaliau pakeis nuomonę apie politikus...
Bet šis straipsnis man tikrai nepatinka, visiškai neobjektyvus. Jeigu jau rašoma apie visus, apie proporcijas kur pilnas palyginimas?
Mandatų suskirstymas visiškai neturintis jokios logikos, toks jausmas, kad straipsnis užsakytas Laurinaičio ir Šepučio... Tikiu rinkėjais, kad pagaliau supranta situaciją ir tų pačių neberinks...
Akivaizdu, kad straipnis lenkiamas į tą pusę, kad TiT ir LSDP formuos daugumą, o Merė liks mažumoje... Gal to ir sieks Šeputis su Laurinaičiu?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-01-29
tad kas liečia maro valdymą tai viena iš fašistinio ESesininkų natistų drakono galvų yra tik muliažas, nesvarbu ant kiek jie bandytų tą galvą garbinti ne tik viliodami bet ir erzindami vietines žuvytes panaudodami tą galvytę "netikro pranašo" masalo rolėje. Tad nors vienas lauke ir ne karys, nes ten galioja garbėtroškinių paradų ir machiavelinės karybos taisyklės, bet uždarose patalpose yra kiti reikalai. Ten jau yra vieno langelio principas (MS Windows), kur prie kiekvieno individualiai gali būti prieinama "savanoriškai". Patys susiraskite tą metų senumo video klipą kur adamkus "dėkodamas" lietuvių tautai už baltijos kelią "nevalingai" suraitė ir riebią špygą.
Tad tame ir esmė tokio fašizmo kad pagal galingų plunksnų spaudos priespaudos išminti viskas atseit veikia kaip kažkoks oranžinės spalvos mechanizmas, kur viskas sukasi, viskas veikia, bėga, tarška, tt. Viskas sustyguota sutepta, yra ašys rotoriai kur susisiekia viena su kita per dantis krumpliaračius, pavaras, sukimosi momentus, švytuokles, tt. Tame ir esmė kad nesvarbu kokiame lygyje kažkas pateikta - ar tai yra bendruomenė kažkokiame užkampyje pvz balbieriškyje ar bezdonyse ar pasaulinio lygio organizacija. Iš oranžinės pusės žiūrint tai yra lygiai tokie patys mechanizmai, kur veikla vystoma pagal "mūsiškių dienos kaip šventė" logiką. Ty jeigu turi gerų ketinimų gali kaip burliokas prisijungti kad būti "savanoris", kad patarnauti kaip klapčiukas kažkokioje iš jų medalių teikimo ceremonijoje, garbėtroškiniame parade kur jie liaupsina save su tuščiažodystėmis ar vogtomis dainomis ar tylos gadinimo konferencijoje. Yra ir kiti niuansai, bet visa valdžia ir tarnauja kaip kažkokia priedanga, nes jie atseit diegia kažkokias keistas ir naujas revoliucines technologijas, kurios visiškai nebesusisieja su praeitimi. Bet čia irgi būtų klaida kažką susiprasti. Tame ir esmė kad visas tas oranžinis mechanizmas ir yra labai pavojingas nes ir minta laisvo dėmesio energija. Nu žinot kaip prie staklių įrengimo yra pavojinga būti su laisvai kabančiais drabužiais.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to Į valdžią!!!2019-01-29
kaip galvoji kodėl tas labai negerbiamas cžvistėlis ir atėjo pasidabinęs vardu "valdas" tarsi čia jo kaip kokio žalio agurkėlio adomo ir ievos kažkokios obelynų valdos, kur jiems nebaisu vandenėlis nei žalčiai, nes jie kaip "mūsiškiai" lakstantys juodvarniais atėjo su kažkokiais dalgiais ir kardais, kad retinti dievų mišką į kairę ir į dešinę. Tame ir esmė kad "opozicijos" sanprata tokioje amžino variklio logika sukurptoje sistemoje ir tarnauja kaip kažkokia balansavimo atsvara kuri atėjus laikui turi padaryti kažką neįmanoma. Visas svoris persipumpuoja į kitą atskaitos tašką tarsi susisiekiančiuose induose. Jokios opozicijos nėra yra tik imituojamas pluralizmas su visokiais tylos gadinimais ir geltonosios spaudos priespauda. Ta iliuzija reikalinga kad visada rusentų viltingai motiniška rūpybos žarijos. Čia kalba eina apie labai svarbią iliuziją kad bet kurio gyventojo nuomonė ir balsas tokioje demokratinėje sistemoje nesvarbu kad tu visiškai kliedi vistiek yra "atstovaujamas" kažkokios fašistinės (fasces) politinės jėgos ar organizacijos. Tai yra jeigu tu kažkuom nepatenkintas tau nereikia nieko daryti tik susirasti bendraminčius ir prisijungti prie jų grupuotės. Viskas apgalvota viskuom pasirūpinta. Tad pats balsavimas ir rinkimai tai tik viena iš mūsiškių organizuojamų šventinių dienų, kuri nieko neįtakoja. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Į valdžią!!! 2019-01-29
Į valdžią reikia rinkti opoziciją. Atsibodo dabartiniai valdžios žmonės Komentaras patinka Komentaras nepatinka
A.J. to ..2019-01-29
Kas tu toks? Tiek protingų minčių ir idėjų? Gal norėtum stoti į partiją? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to Už skaidrumą2019-01-29
tu bandai nukreiptį dėmesį į gerais ketinimais grįstus ketaus ir plieno protokolų klystelius. Atseit yra va hipodromas ir yra labai paprastos taisyklės, bėkit tais bėgiais ir niekados nepasiklysit, tt.. Žiūrovai jau ant tiek prisivalgę pyragų jiems svarbu kad būtų galima pažaisti spardant duoną kasdieninę, pagerti rožinio vyno ir pakriuksėti purvuose apsirengus prašmatniai atrodančius drabužius. Jeigu esate kažkokie ąsilai iš netobulo pasaulio - va štai ten horizonte kabo kažkas oranžinio, iš toli kvepia kaip tobulos morkos.. Kas paaukos savo nugarą kad buožės galėtų tobulinti nugaros diržų lupimo technologijas? Nenorit būt savanoris, tada va išlaisvinantis darbo skelbimas - ieškomas tvirto charakterio, darbštus, sąžiningas, nepriekaištingos reputacijos, tt.. Pats pagalvok apie fašistinius konclagerius ir ten suvarytus žmones. Viskas kas liečia tuos konclagerius ir buvo masinio naikinimo ginklas pagrįstas "sveika konkurencija" kur išlieka tik stipriausi aliansai bandant išgyventi kažkokius bado medžioklių varovus kurie rūpinosi pasaulio tobulėjimais, naujovėmis, įžvalgomis ir tik gerais sprendimais. Tad negalima atmesti prielaidos kad tie konclageriai buvo tik "dry run" bandant kažkokius sociologinius ginklus, kuriuos jau vėliau diegė socialinio modelio pavidalu savo brexit kolonijose.
Iš tikrųjų tokio dalyko kaip politologai iš viso nėra. Jeigu ne pilstymas iš tuščio į kiaurą pasinaudojant tas karingai galingas plunksnas - tai ir būna kriptologija, kriptografija, tt. Tame ir problema su lygybės režimu kad net karas lygus taikai, vergovė lygi laisvei, realybė lygi simuliacijai, faktai ir statistika lygūs kliedesiams, tt.. Tie kurie valdžioje ir atseit yra labiau matantys palyginus su pavaldiniais nesuvokia savo pačių trumparegystės aklai tikint kažkuom apie ką jie nutyli. Tad žodis "taryba" lietuvių kalboje kažkaip labai jau tarybinis, nors čia vos ne rusiška frazė "ta" + "ryba" (ta žuvis), bet jeigu žiūrėti į tą žodį kad čia atseit doubleplusgood naujadaras iš brexitinių plunksnuočių ir padarytas nuo žodžio "tar" tada jau smaluoti reikalai iš suodžių ir anglių karalystės. Jeigu "jungtinė karalystė" tai neaišku ar čia kartais ne kažkoks monarchijų susivienijimas kur koordinuojama nuogų karalių paradinė veikla. Aš prisimenu kai prieš dešimt ar daugiau metų jie lietuviams irgi buvo suradę karalių vokietijoje. Jis primigtynai nesisiųlė, bet sakė jeigu jūs norite aš pabūsių jūsų karaliumi. Kažkokiame žurnale buvo nemažas straipsnis.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Linkėjimai Pilypaitei2019-01-29
Buuuu.... nusipezėjot visiškai. Suprantu, kad už pinigus galima viską ir sielą velniui parduoti, bet toks užsakytas politinės nuomonės formavimas - baisus nusikaltimas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Už skaidrumą2019-01-28
Visada buvau ir esu už sveiką konkurenciją. Tai priemonė varanti pasaulį į tobulėjimą, naujoves, įžvalgesnius ir geresnius sprendimus. Tačiau yra vienas kriterijus, konkurencija turi būti garbinga.
Politines įžvalgas ir prognozes daro politologai, besiremiantys faktais, statistikom, duomenų analize.
Šio straipsnio argumentai silpni, neatspindintys realybės, neparemti faktais. Jei straipsnyje yra kalbama pirmuoju asmeniu, būtų įdomu sužinoti, kas tie "mes" ir kokias kompetencijas turintys žmonės jie yra.
Klaidos taip pat veda į tobulėjimą, todėl linkiu Šilokarčemos laikraščiui pasimokyti iš šios klaidos ir skleisti tik faktais paremta informaciją.  
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to Linkėjimai2019-01-28
pats pagalvok apie tai kas per proto vangumas žmonių kurie moka pinigus už tylos gadinimo atrakciją net nesusimąstę apie tai kokia yra pilypaitės tėvo pavardė? Tad ta brexitinė indėnų invazija jau buvo važiavo visu tempu kai buvo paleista riedėti ir dundėti suzombėjusi nuo įkaušimo kaip pėdas antis, net raguoti ir straubliuoti jau buvo prikelti iš amžino įšalo kad cyptų prie geltonosios spaudos priespaudos krantų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Linkėjimai2019-01-28
Nėra didesnės laimės, kaip matyti žmones derančius į kelnes ir mokančius pinigus tam, kad Pilypas parašytų Vangos pranašystes. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to žmonės mąstykit...2019-01-28
tu taip šneki tarsi valdžia yra tai kas dirba. Vos tik valdžia pradeda dirbti ta valdžia nustoja būti valdžia. Valdžia yra tai kas nedirba, o valdo tada kai tas valdymas reikalinga. Tie visokie specialistai kurie atlieka kažkokią funkciją biurokratiniame aparate tai iš tikrųjų nėra valdžia, nors ir yra, nes visi tie "darbuotojų" etatai gali būti panaudoti kad jodinėti su raiteliais be galvos. Jeigu jau pats valdymas yra kažkas panašaus į darbą - vadinasi tai ne valdžia bet gegutės lizdo teatro scena su buratinais, karabasais, barabasais, malvinomis, daktarais aiskauda, tt. Čia jau yra sudėtingi hibridinės vergovinės santvarkos reiškiniai, nes atseit rinkimai ir demokratija yra kažkoks neapsakomas gėris, kur atstovaujama dauguma ir dėl to bet kas kas susieta su tokia santvarka ir yra gėris, nes tai yra daugumos valia na ir tie norai ir yra įsakymai dėl kurių vykdymo atseit visa ta valdžia ir reikalinga, nes situacija nuolatos keičiasi, reikalinga sekti žmones ir jų norus, kad galima juos būtų vykdyti. Tarsi tie išrinktieji kažkokie stebuklingi šamanai kurie sugeba sekti ir rūpintis visais savo rinkėjais vienu metu čia ir dabar. Tikrovėję tai būna kažkiek kitaip. Prabalsuoja atseit kas kelis metus keli mėlynanosiai, keli patvoriniai, keli drąsiakelėniai, keli kryžiuočiai, gegutės lizdo gyventojai, kaliniai, tt na ir privaloma diversantinė diversijos pilietinė pareiga atlikta. Tame ir esmė pilietinėje sąmoningoje visuomenėje valdžios kaip ir neturėtų būti - na jeigu visiems viskas aišku kas ir kaip. Dabar valdžia reikalinga nes atseit yra visuomenė kuria reikia rūpintis taip kad neišsišaudytų vienas kito su durų rankenomis. Tad pats demokratijos procesas tarnauja tarsi durnių kelias į viltis, kur jie atseit išsirenka daktarus kurie jais rūpinsis. Jeigu niekas nieko nesako vadinasi viskas yra gerai. Galima gyventi pagal ideologiją "mūsiškių dienos kaip šventė" kabinant vienas kitam medalius ant kaklo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
žmonės mąstykit už ką balsuojat ar jum fyfu reikia ar jum valdžios reikia kuri jum dirbtu 2019-01-28
kada jūs pradėsit skirt jų darbus nuo jų gražių akių nuo gražios šypsenos ar va čia graži moteris tai aš balsuosių taip mes niekada neišsirinksim valdžios jei jūs rinksitės ne pagal jų specialybes ar jų darbus gerai atrodo daktaras ar vetrinaras mero kėdėj sėdi Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-01-28
tad analizuoti kažkokius žodžius kuriais dangstosi šitie karališki nuogaliai paraduose yra mažų mažiausiai kvaila, nes dabar tokie harry potter brexitinių fokusų laikai kad jei tikėti jų popieriais tai vieną dieną žmogus moteris kitą dieną tas pats žmogus jau atseit vyras, tarsi čia ne suaugę žmonės, bet kažkoks vaikų darželio spektaklis apie vilkus persirengusius močiutėmis. Nors tie vilkai su tokiu kamufliažu gal tik bandė sleptis nuo kažkokios drąsių kelėnų mergaitės kuri ant tiek pasruvusi kraujais kad net kepuraitė raudona? Negalima pamiršti globalizacijos ir babilonizacijos. Paimkime pvz tokį vardą kaip sergėjus, kuris atrodo kad čia slaviškas vardas, bet tai ir tuo pačiu yra ir įdomi frazė (ser gay) tose teritorijose kur jie ant tiek uber alles kad jų nacionalinis sportas yra auginti gyvulius tam kad juos žiauriai kankinant nužudyti su visokiomis inkvizicijomis, negana to dar ir bėgioti su jais krosus draugiškuose maratonuose matyt tam kad atrodytų jog čia jie visi lygus. Ta frazė vos neišsiverčia kaip tas vardas to naujo išorvelinto "didiko" būtigeidžio, naudojamo tik Natistinių ESesininkų.
Tad kas liečia 1984 kaubojus kurie užsiima gyvulių fermomis negalima neatsukti nugaros į ateitį (back to the future) ir neprisiminti ne tokios senos praeities. Kai prasidėjo čia tie smaluotų biudžetų atgimimai su lanzbėriais ir panašiai tai prieš 30 metų kažkas užrašė ant karinio komisariato garažo sienos "ivan go home". Ten kur pėsčiųjų takas. Lietuvoje gyvenantys žmonės su rusiškomis pavardėmis buvo tiek prigasdinti to laiko atgimusių drąsos kelėnų kryžiuočių serijos, kad ne vienas keitėsi ir pavardę. Žinau klasiokė pasikeitė pasidarė iš "-ova" į "-ovaitė". Čia tik paminėjau tai vien dėl "patys muša patys rėkia", nes pagal dabartinę situacija informacinėje visuomenę nebūtina rašyti istorijos, galima panaudoti tai kas prirašyta apie tą periodu apie vytautą didyjį iš kažkokios didžiosios imperijos - britanijos, romos, ottomanų, tt. Nu žinot tai ir buvo ne varymas, bet kvietimas atseit pareik namo.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Analizė skaitosi...2019-01-28
Akivaizdu, kad straipsnis užsakytas... Pirmiausia tai akivaizdus nuomonės formavimas, kad valdančiąją daugumą sudarinės tos pačios partijos :) per gerai tikisi Laurinaitis su Šepučiu. Antra, straipsnis turėtų susilaukti skundo bei tyrimo dėl neobjektyvios nuomonės skleidimo. Ne visos partijos pateiktos tyrime... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-01-28
tokia keista analizė tarsi būtų aprašinėjamas kažkokie azartinių žaidimų statymai trojos arklių hipodromę kur vaidina kad lenktyniauja riedančių ir dundančių statinių duslūs aidai. Nu žinot lenktynės kumelių ir kumelių iš trojos. Labai svarbu ne kirsti iš peties, bet kirčiuoti teisingai. Yra lygybės laikai kur net karas lygus taikai, vergovė lygi laisvė, tt.. Bet tiems beraščiams raštinininkams apie tai kažkaip niekas nepranešė tarsi jie būtų čia nukritę iš mėnulio. Jie kažkaip tą lygų svietą vistiek lygina tam kad atrodytų jog čia jų nuopelnai. Tai ko geltonosios spaudos priespaudininkas taip lenda į tuos triusikus tiems trojos arkliams tarsi tie prasivardžiavimai vyrais ar moteriais kažką vis dar reiškia, nors apsisukę aiškina kad tai nieko nereiškia? Jugi jeigu cžv gestapui ar sergėjui taip reikalinga tie "vyrai" turbūt gali labai greitai persikvalifikuoti į moteris, nešioti sukneles ir sijonus, reikalauti kad juos vadintų naujais vardais pvz Agnes Landau, Caitlyn, Princess Diana, Victoria Secret, tt. Jugi ir taip nešioja gražulio kelnes, net neina suprasti kuris čia top secret kuris bottom secret.
Kodėl nepaminėtas nei vienas naujas vinetu keistuolis kuris čia reklamuojasi atseit pasiryžęs bėgti bulių bėgimuose su savais mūsiškiais smaluotų biudžetų koubojais, indėnais, vinetų, tt?
Prisimenate keistą atvejį prieš 5 metus kai kiekvienam šilutės savivaldybės tarybos valdininkui atsiuntė po asmeniškai adresuotą storą knygą iš amerikos. Tarp kitko atsiuntė toks keistas kalinys kuris sėdi įkalintas iki gyvos galvos kalėjime plius dar 20 metų kai numirs, tarsi šilutėje būtų sukama kažkoks svarbus ratelis, daktarų grupuotės blogio ašis ar rotorius ir jisai kreipiasi "pagalbos" ar bando prašyti užtarimo pas kažkokius žiedų valdovus ar paprasčiausiai atsižymi kažką kas kažkam reikalinga visuomeninėje informacijos erdvėje. Jugi paprastai kai spaudos priespaudininkai aprašinėja tas telefoninių sukčių aferas tai jie nutyli iš kurios šalies kalėjimo buvo skambinta. Jugi šiais stebuklingų komunikacijų laikais gali būti skambinama kad ir iš mėnulio, area 51 ar area 666, jau nekalbant apie ištisas valstybių teritorijas paverstas brexit imperijos baudžiamosiomis kolonijomis. Aišku tas knygnešystes atliko ne pats kalinys sėdintis už grotų bet kažkas jo vardu bandydamas pasiekti kažkokį tikslą ar parodyti kad tikslas pasiektas. Tad tie mormonai yra įdomus ne kaip religija, nes tokio dalyko kaip religija iš viso nėra, tad ateizmas irgi yra lygiai tokie pat briedai, bet kaip ir bet kurie kiti kryžiuočiai, lunatikistai, swastikiniai, ty organizuoto nusikalstamumo susivienijimo forma ir ta visa poligamija ir krūvos vaikų tarnauja ir kaip jaukas, masalas, priedanga kad užsiimti drąsiųjų kelėnų trojos arklidėmis. Tad viskas kas apie juos aprašyta tose wikipedijose nebūtinai nėra kažkokio laipsnio teisybė, bet tai tik kažkokios mažos didelio mechanizmo detalės. Krūva detalių iš laikrodžio nėra laikrodis.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
va2019-01-28
bloga žinia Komentaras patinka Komentaras nepatinka
o nuo kada tokie pasikeis 2019-01-28
vogė vagė ir vogs tik žmonėm prie akie viena kalba už akių kita dirba ŽMONĖS KADA JŪS ATSIBUSIT Komentaras patinka Komentaras nepatinka