Atversta A. Komskio įmonės vairuotojo byla: po žūties kelyje – kova dėl pinigų

2019-01-28

Klaipėdoje atversta byla, kurioje minima Pagėgių krašte žinoma Komskių giminė, – jos valdomos įmonės vairuotojas teisiamas dėl to, kad girtas vairuodamas tarnybinį automobilį kelyje sukėlė avariją ir pražudė bendraamžį motociklininką.

Pagėgių statybos įmonėje „Agrolira“ jau nebedirbantis 38 metų Ramūnas Bauža pernai išklausė nuosprendį Tauragės rajono apylinkės teisme – jis pasiųstas į pataisos namus 5 metams.

Tragedijos kaltininkui dvejus metus uždrausta vairuoti automobilį. Vyras taip pat buvo įpareigotas atlyginti žuvusiojo šeimai, kurioje auga du nepilnamečiai vaikai, ir jo tėvams padarytą žalą.

Kadangi dalis kaltės tenka ir „Agroliros“ vadovams, turėjusiems stebėti, kaip R.Bauža darbo metu ir po jo naudojasi tarnybiniu transportu, nukentėjusieji civilinį ieškinį pateikė ir šiai įmonei.

R.Bauža ir darbdaviai žuvusiojo šeimos nariams ir jo tėvams 95 tūkst. eurų žalą turi atlyginti solidariai. Teisiamasis dar privalo padengti žuvusiojo šeimos 3,8 tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidas. Kaltinamasis ir jo buvę darbdaviai Tauragės teismo nuosprendį apskundė aukštesniajai instancijai teigdami, jog avarijos kelyje aplinkybės nebuvo tinkamai išnagrinėtos.

Spruko iš avarijos vietos

Šiurpi avarija įvyko 2017 metų liepos 17-ąją Pagėgių savivaldybėje esančiame Lumpėnų kaime. Pavakare, apie 18 val., lėkdamas dideliu greičiu R.Baužos vairuojamas automobilis „Volkswagen Passat“ išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su motociklininku.

Motociklą „KTM 690 Enduro“ vairavęs 38 metų tauragiškis verslininkas Vytis Šulinskas žuvo. Smūgio būta tokio stipraus, kad auka nuskriejo į šalikelę apie 70 metrų. Tame kelyje automobiliams leidžiama važiuoti maksimaliu 90 kilometrų per valandą greičiu.

R.Bauža spruko iš avarijos vietos, palikęs kelyje sužalotą motociklininką ir tris įkaušusius bendrakeleivius.

Kitą dieną policijos pareigūnai vyrą aptiko namuose vis dar apgirtusį.

Dar neišsiblaiviusiam „Volkswagen Passat“ vairuotojui nustatytas 1,25 promilės girtumas.

Sėdo prie vairo išgėręs

Sulaikytas R.Bauža prisipažino kaltas dėl avarijos, neneigė, kad vairavo neblaivus: „Užsikalbėjau ir nepastebėjau priekyje kito automobilio, į jį trenkiausi. Išgėrę alaus važiavome keisti ratų.“

Anot R.Baužos, tą dieną jis dirbęs kitokį darbą. „Agroliros“ automobilį turėjęs vairuoti bendradarbis, bet jis buvo girtas, todėl vairas buvo patikėtas jam – blaivesniam žmogui.

„Tuo automobiliu kas norėdavo, tas ir važiuodavo“, – darbą „Agroliroje“ prisiminė po sukeltos šiurpios avarijos į Zarasų rajoną išvykęs R.Bauža.

Tauragėje stojęs prieš teismą R.Bauža, aiškindamas, kodėl paspruko iš avarijos vietos, nerišliai lemeno: „Išsigandau, pirmą kartą taip nutiko, pavažiavo stogas – pats nežinojau, ką darau. Jei mane kas nors tuo momentu būtų sustabdęs, nebūčiau pasišalinęs.“

Meta šešėlį velioniui?

V.Šulinskas tą dieną skubėjo į Palangą, kur su vaiku poilsiavo jo gyvenimo draugė Simona. Praėjus trylikai dienų po verslininko žūties kelyje moteris susilaukė naujagimio.

Sūnaus netekęs vilnietis Ignas Šulinskas stebėjosi ir R.Baužos, ir jo darbdavių taktika teisme: „Visaip stengtasi vilkinti šią bylą, dviejų ekspertizių neužteko – pareikalauta dar vienos.

„Agroliros“ interesams atstovaujantis advokatas reikalavo tiksliai nustatyti, kokiu greičiu važiavo mano sūnus, koks buvo matomumas, kur susidūrė automobilis ir motociklas.“

Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinei „Aras“ anksčiau vadovavusiam I.Šulinskui atrodo, kad „Agrolira“ taip siekia išvengti bet kokios atsakomybės dėl šios avarijos: „Teikdami nepagrįstus prašymus, abejodami atliktų tyrimų rezultatais jie meta šešėlį mano velioniui sūnui – esą jis pats kaltas, kad žuvo kelyje.“

Užuojautos nesulaukė

Paaiškėjo, jog R.Baužos vairuotas „Volkswagen Passat“ priklausė įmonei „Agrolira“. Jos vadovas Algirdas Komskis yra buvusio Seimo nario Kęsto Komskio sūnus ir Pagėgių savivaldybės mero Virginijaus Komskio sūnėnas.

I.Šulinsko žiniomis, K.Komskis „Agrolirą“ valdo netiesiogiai – per kitą laidojimo paslaugomis ir statybomis užsiimančią bendrovę „Rembuta“ – yra vienintelis jos akcininkas ir vadovas.

„Agroliros“ advokatas Audronis Mažeika Klaipėdos apygardos teismą vėl užvertė įvairiais prašymais – tokiais pat, kokius jau teikė, kai avarijos aplinkybės buvo nagrinėjamos Tauragėje.

Žuvusiojo šeima ir tėvai nesulaukė jokios Komskių giminės užuojautos. Verslininkai, regis, tebeieško tyrimo spragų – gal taip jiems pavyks išsisukti nuo didesnių finansinių nuostolių.

Tiesioginis tragedijos kaltininkas R.Bauža tik teisme formaliai apgailestavo dėl to, kas įvyko, labiau gailėjosi savęs, o ne V.Šulinsko šeimos, kurią paliko be maitintojo.

„Klaidžiojau laukais, kol paryčiais grįžau namo. Buvo bloga – norėjau pasikarti, po to mėnesį praleidau ligoninėje“, – pasakojo iš avarijos vietos gėdingai pasprukęs R.Bauža.

Prašo atlyginti žalą

Vėliau atsigavęs vyras pribloškė nukentėjusiuosius. I.Šulinskas prisiminė, kaip R.Bauža į vieną teismo posėdį Tauragėje atėjo išgėręs: „Nustačius girtumą kaltinamasis buvo išprašytas iš salės.“

I.Šulinskas baiminosi, kad Komskių vardas ir žinomumas Tauragės apskrityje gali kaip nors paveikti teismo procesą, tačiau taip neįvyko – R.Bauža pasiųstas už grotų penkeriems metams.

Klaipėdos apygardos teisme R.Bauža neatrodė panašus į sugniuždytą arba sergantį žmogų. Naują žuvusiojo šeimos narių ir tėvų civilinį ieškinį dėl žalos atlyginimo jis vertino kaip nepagrįstą.

Kiekvienam iš V.Šulinsko artimųjų, tarp kurių yra ir vienas tėvo neišvydęs sūnus, nukentėjusieji prašo priteisti po 100 tūkst. eurų padarytos žalos atlyginimą.

Proceso dalyvių apeliacijas išnagrinėjęs teismas atmetė kaltinamojo ir civilinio atsakovo „Agroliros“ prašymą skirti dar vieną papildomą avarijos aplinkybių tyrimo ekspertizę.

lrytas.lt


Straipsnio komentarai

Vo2019-01-29
as pilnai suprantu komskiu ta imone. Juk ne vadovai nutrenke ta vargsa motociklininka. Girtas darbuotojas slaistesi su tarnybine masina tai jis tik pats ir kaltas, kodel turi imone buti del kazko kalta? Nesuprantu as tu teismu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tik žmogelio gaila juk jam gyvent reikės 2019-01-28
nieko tokio k o m s k i s išpirks juk tokie pinigų turi kaip šieno vien per kontrabanda Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-01-28
tad čia nėra svarbu ką reiškia tokios sąvokos kaip "jungtinis", nes kaip benagrinėsi tai vistiek bus tik atspindys kažkokios aukštesnio lygio aferos negu nuostabus protas gali suvokti, nes vos tik suvokia kažką tokie zombiai tada būna iš karto per vėlu. Ta prasme kad popieriaus lapas yra tik dviejų dimensijų binarinė sistema, net jeigu tai ir veidrodis pakabintas ant sienos tam kad atspindėti realybę "tikroviškai". Tad gal čia kalbama pradžiai apie beraščių ostapinių einšteinų kvantinėmis nesamonėmis pagrįstą kriptologiją kai kažkas gali būti vienu metu dviejose vietose, pvz vaivorykštė kaip tiltas sujungti kažkokius kraštus, "mokslas" apie elektros srovę ar šviesą, negana to dar būnant keliose būsenose vienu metu - ir banga ir dalelė. Tad tos pasakos apie drakonus kur atseit neina galvų nukirsti ir yra melagystė nes tos drakonų galvos egzistuoja tik don kichotų galvų vaizduotėje prifarširuotų psichiatrinių simptomų. Tad tame ir esmė tos piramidės kuri viską mato ar raiteliai ar anonymous lototipas kur vietoj galvos klaustukas. Jie nežino ką daro. Jie zombiai. Pas juos nėra smegenų. Yra kažkokie bėgiai kad bėgti, kažkokie moksliniai metodai, tt.
Patys pagalvokit apie smaluotų biudžetų liuciferoninius ar kitokius kryžiuočius kur dabar lietuvoje knibždėte knibžda. Jie ir ateina atvirai įspėdami - jie yra nuodėmingi, bet jūs nebijokit jie turi priešnuodį kad su tomis pagundomis tvarkytis. Tereikia atsiklaupti ant drąsių kelėnų ir sukalbėti šventvagystę pasivagiant dievą mūsiškiams ale "dieve mūsų". Niurkt į vandenį ir visos smalos ir suodžiai atseit nusiplauna. Bet čia tik gėlytės kad žydėti aparteidinės vienybės paraduose. Tame ir esmė kad visos tos james bondų knygos ir tų jasonų bournų popieriai suklastoti. Čia ne ideologijoje esmė. Vienas beprotnamystes sukeis su kitais lunatikais, tam kad nepriprastų be gestapo kažką suprasti savarankiškai. Jūs gi pavojingi sau ir kitiems.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-01-28
bet čia negalima kažkaip susiprasti kažką apie vėjo pūtimo kryptį, nes yra toks keistas informacinės visuomenės objektas kuris vadina save "jungtiniu" kad sukurti iliuziją apie gerais ketinimais klotus vieškelius: jungtinė karalystė, jungtinės tautos, jungtinės valstijos (pastebit kad kai kalba eina apie JAV jie beveik visada naudoja US ir nutyli "of america"), jungtinės karybos pajėgos, jungtinė lunatikų bažnyčia, tt..
Čia nereik toli eiti - paimkite darbuotojų pavardes kur lietuvos kalėjimo departamento svetainėje. Tai kaip koks jungtinių tautų arteko pionierių stovyklos manifestas.
Aišku kai byloje figūruoje kažkokie moralinės ar kitokios žalos ieškiniai tai jau irgi lendama į olimpinio komiteto "Olifėjos" ir "perlo" pinigų plovimo teritoriją. Aišku gali tai irgi būti visiškai fiktyvu - įdėta pagal šunų vizginimo raganysčių receptus tam kad drama ir trileris atrodytų tikroviškiau. Patys pagalvokit Lavrovas prieš kelias dienas pranešė kad susitarė su vokiečiais kad tie pradės rūpintis stalingrado blokados aukomis - pradės daryti milijonines perlaidas saviems mūsiškiems tupinties gegutės lizde po dvigalvio erelio sparniuku.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-01-28
matot ši byla yra lygesnė negu kitos analogiškos bylos ropojančios drąsiais kelėnais informacinės visuomenės violetiniuose cžv kalėjimo patvoriuose. Ta prasme kad yra minimos ir vardai ir pavardės visų veikėjų nors pagal visokius įstatymus ir direktyvas to nederėtų daryti. Tai yra čia viskas yra atvirkščiai - tai privaloma daryti nes vykdomi įsakymai bandant pasiekti, išvengti ar sukelti kažkokį rezonansą. Jeigu pažiūrėti į šitus keistuolių teatro spektaklius ir aktorius pro karinio teatro prizmę tai čia vyksta analogiški procesai kur istorinėse knygutėse aprašyta kažkokie kiesti misionierių metodai kur brexitinė mafija kolonizuodavo tolimas šalis ne su meile, bet su rūpyba ir meile sukčiams ir nusikaltėliams. Telefonų atseit tais laikais dar nebūdavo. O iš tolimųjų kraštų jau parsiveždavo vergus, su kuriais atseit iš viso nebūtina cackintis. Jeigu negeras indėnas tai ir nebėra indėno. Tad jeigu nežiūrėti į šituos alibabų karavanus kaip į cikliškai besikartojančius metų laikus ar upes į kurias nebrendama antrą kartą - iš tos pusės žiūrint tik dabar brexitinės plunksnuočių ordos priėjo prie lietuvos teritorijos. Nu jie plunksnuoti nes apsiginklavę tomis plunksnomis kurios galingesnės nei kardai. Matot visos pavardės iš piršto laužtos. Komskis tai turbūt pas brexitinių informacinę visuomenę brexitinasi kaip Chomsky? Nu žinot kaip kad lietuvos spauda jau kokį 20 metų lietuvina viską kad matyt trojos arkliai atrodytų kaip "mūsiškiai" čia nekalbu apie zvonkes ir bunkes ar ropes. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?