Buldozeris saviškių „netraiško“

2019-02-01, Sergėjus GVILDYS

Komisija, dėl Tarybos nario Vaido Pavilonio elgesio 2017 m. rugsėjo 22 d. baigė savo darbą. Deja, sprendžiant iš komisijos pirmininkės pasisakymų, ši komisija visiškai neatliko jai pavesto darbo, todėl ir sprendimas buvo palankus šiam politikui.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė, kandidatė į merus, konservatorė  Sandra Tamašauskienė savo socialinio tinklapio paskyroje antradienį pranešė: „Savieji valdo ir savuosius gelbsti! Vakar Savivaldybės tarybos sprendimu sudaryta komisija nusprendė, kad Tarybos narys tvarkietis Vaidas Pavilonis NEsulaužė Tarybos nario priesaikos ir neverta pradėti Tarybos nario įgaliojimų netekimo procedūros“.

Skaitytojams priminsime, kad praėjusių metų lapkričio 29 d. Savivaldybės tarybos sprendimu buvo sudaryta komisija dėl grupės Tarybos narių teikime pateiktiems faktams ištirti V. Pavilonio elgesį ir pateikti Tarybai išvadą iki š.m. sausio 25 dienos. Jau tuomet, posėdžio metu, Tarybos narei Lijanai Jagintavičienei kilo abejonių dėl kai kurių deleguotų Tarybos narių į komisijos sudėtį, mat politikas „tvarkietis“ Steponas Kazlauskas pats buvo vairavęs neblaivus ir už tai jam buvo atimta teisė vairuoti, ir dar teko baudą susimokėti. Tačiau daugumos buldozeris nesureagavo į teisėtas ir pagrįstas Tarybos narės pastabas. Komisija mero pasiūlytu principu buvo sudaryta iš 6 narių, iš kurių keturi - valdančios daugumos ir tik du - mažumos atstovai. Komisijos pirmininke paskirta opozicijos atstovė, Tarybos narė S. Tamašauskienė. Tuo pačiu principu buvo pratestas buldozerinis palankių sprendimų priėmimo metodas.

Komisijos sprendimo gauti nepavyko, kaip paaiškino komisijos pirmininkė, sprendimas dar nesurašytas. Nesigilinsime, kas, kaip ir kodėl balsavo. Kaip suprantame iš S. Tamašauskienės pranešimo, komisijos darbas nebuvo sklandus, net gauti raštiškų V. Pavilonio paaiškinimų nepavyko, o pusė komisijos narių nusišalino nuo komisijos darbo. Taip pat aišku, kad komisijos pirmininkė dėl V. Pavilonio elgesio kaltės rėmėsi tik vieninteliu dokumentu: Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimu, kuris keičia žemesnės instancijos teismo sprendimą ir pripažįsta V. Pavilonį pasišalinus iš įvykio vietos.

Tačiau komisija neišsiaiškino, ar pasišalinimas iš autoįvykio vietos yra traktuojamas kaip Tarybos nario priesaikos pažeidimas. O nuomonių visada yra įvairių. Todėl nenuostabu, kad komisijos nariai, palaikantys V. Pavilonį, balsavo jam palankiai. Tai - jų nuomonė ir jie turi teisę ja vadovautis. Deja, šioje politinių šachmatų partijoje, opozicijos lyderė buvo sutriuškinta.

S. Tamašauskienei buvo duota galimybė surasti tokį ėjimą, kad politiniai oponentai negalėtų užstoti prasikaltusį politiką. Ir šis mažytis komisijos darbas akivaizdžiai parodo tikrąsias politiko kompetencijos ribas, gebėjimą parodyti politiniams oponentams ir įrodyti jiems, kur jie yra teisūs o kur ne, diskutuoti ir susitarti su visų frakcijų politikais. Todėl nenuostabu, kad rajono politinė dauguma ir priima sau palankius sprendimus, nes žino, kad opozicijos stipriausias atsakas geriausiu atveju, tai - demaršo spektaklis rinkėjams, o ne konkretūs darbai.


Straipsnio komentarai

Yra TTokia pozicija,2019-02-01
kad yra 0 pozicijos Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-02-01
nėra jokioje opozicijos apart to rėkimo mušant gegučių lizdams iš geltonosios spaudos priespaudos patvorių. jinai viena tų pačių savų mūsiškių iš tos pačios tarybinės tarybos. kad yra daug partijų tai nereiškia kad jos yra ne kažkokia viena kruvinai paradinių kilimų partija kuri susiskaldžiusi valdymo tikslams į spalvingas grupuotes tam būtų sukurta demokratijos viltinga iliuzija. kas buvo pirmiau ar rinkėjai ar tų rinkėjų išrinktieji? tame ir esmė kad su šitais smaluotų biudžetų cirkais viskas yra atvirkščiai. išrinktieji iš anksto lenda į akis rinkėjams kad juos rinktų. jeigu žmogus turi švaistyti pinigus reklamai ir marketingui kad žmonės žinotų kad jisai yra žinomas žmogus - tai ar nesigauna sviestas sviestuotas? Tai čia tereikalinga žinoti kad bet kuris politikas kuris reklamuojasi ir yra šieno ravėtojas. Tik va jiegi nėra tokie kvaili, kad ir bando atrodyti kaip ąsilai. Gal čia atseit tokia strategija - nusileidžiama iki rinkėjų lygio. Atseit jau visai po žemėmis. negana to kiek yra istorijų kur išrinktieji užsitikrina išrinktumą prabalsuodami už save su svetimomis rankomis kurios paprastai renkasi stipriuosius gėrimus iš apatinių lentynų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?