Ikimokyklinukai atvėrė stebuklingas knygos dureles

2019-02-01, Gintarė Bagdonienė, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Bikavėnų filialo bibliotekininkė
Vaikai turiningai praleido laiką. Autorės nuotr.
Vaikai turiningai praleido laiką. Autorės nuotr.

Gražią viduržiemio popietę, sausio 18-ąją, Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Bikavėnų filialą aplankė Vainuto gimnazijos Bikavėnų skyriaus ikimokyklinukai, lydimi mokytojos Danguolės Grigalienės. Jie čia atvyko dalyvauti pažintinėje valandėlėje „Atverkim stebuklingas knygų dureles“.

Jaunieji bibliotekos lankytojai buvo supažindinti su bibliotekos taisyklėmis. Susėdę prie stalo vaikai klausėsi bibliotekininkės pasakojimų apie biblioteką bei knygų atsiradimą. Jiems buvo įdomu sužinoti, kokie procesai vyksta, kol knygelės patenka į jų rankeles.

Išklausę Justino Marcinkevičiaus eilėraščio „Keista senutė bibliotekoje“, vaikai skubėjo rinktis jiems patinkančių knygelių.

Robin Sharma rašo: „Knyga – geriausias išmintingo žmogaus draugas“. Skaitymas – prasmingas laisvalaikio leidimo būdas. Skaitydami praturtiname savo žodyną, ugdome kūrybiškumą, geriname rašymo gebėjimus. Vaikas, skaitydamas knygas, skatinamas mąstyti ne tik statiškai, bet ir abstrakčiai. Tad skatinkime vaikus skaityti, juk jie yra mūsų ateitis.


Straipsnio komentarai

..2019-02-01
kaip negražiai išsireiškė kad vaikai yra kažkokie nesuprantantys daiktai, kažkieno privati nuosavybė kuri priklauso kažkokiems tai mūsiškiems vergvaldžiams, tarsi žaliava kurią jie panaudos ateityje kažkokioms "ateitininkystėms". Knyga yra kažkas negyvas ir visiškai nereikalingo tol kol jos neprireikia dėl kažkokių reikalų tad jeigu draugauji su negyvais objektais tai gerų geriausiu atveju nemoki, net gimtosios kalbos taip kad teisingai vartoti žodžių ir sąvokų. Tame ir esmė kad gal tuo posakiu apie tovariščius ir draugovininkus buvo užšifruota išmintis kad išmintingas žmogus neturės jokių draugų, tai yra jisai jų neskirstys į kažkokias kategorijas ir nepravardžiuos su būdvardžiais. Tad jeigu čia tas šarmininkas rimtai bandė kažką pasakyti protingo tai jisai matyt savęs ir nelaikė "išmintingu", bet sprendė kažką apie "išmintingumą" spoksodamas į žmones kurie jam atrodė išmintingi ar laikė save išmintingais. Skaitymas tikrai nėra būdas praleisti laisvalaikį. Tai gali būti ir kankinimo forma jeigu skaitoma kažkokios bukos kvailystės kaip antai šitas straipsnis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?