Edukacinė popietė ir parodos pristatymas Gardamo bibliotekoje

2019-02-01, Gardamo filialo bibliotekininkė Virginija Langienė

Sausio 19 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale vyko inkakliškės Virginijos Rukšnaitienės kvilingo darbų parodos „O aplinkui vien tik gėlės“ pristatymas ir edukacinė pamokėlė.

Muzikinę programą atliko Inkaklių etnografinis ansamblis „Dainoriai“ (vad. Virginija Rukšnaitienė).

Žiema. Trumpos dienos ir ilgos naktys. Žmonės išsiilgę spalvų ir saulės. Tą dieną Gardamo bibliotekoje susirinkusiems dalyviams to netrūko, buvo pristatyta įvairiaspalvė kvilingo darbų paroda. Pagrindinis paveikslų motyvas – gėlės.

Renginio pradžioje V. Rukšnaitienė papasakojo apie kvilingą. Įvairūs šaltiniai nurodo skirtingą šios rankdarbių technikos atsiradimo datą. Panašu, kad tai buvo renesanso laikotarpis. Manoma, kad XV a. pirmieji kvilingą praktikavo Italijos ir Prancūzijos vienuoliai bei vienuolės. XVIII a. kvilingas ypač išpopuliarėjo Anglijoje – tai buvo aukštuomenės jaunų damų laisvalaikio praleidimo forma. Kvilingas yra tokia meno rūšis, kai siauros popieriaus juostelės susukamos į ritinėlius, iš jų formuojamos figūros, o vėliau – vieninga kompozicija.

V. Rukšnaitienė prieš dešimt metų pradėjo kurti paveikslus. Įkvėpimo ji semiasi gamtoje. Tai ypač daug laiko ir nepaprasto kruopštumo reikalaujantis darbas, tačiau ir savotiškas atsipalaidavimo būdas.

Edukacinės popietės metu ant stalų buvo sudėtos siaurutės popieriaus juostelės ir daromi atvirukai. Virginija paaiškino ir parodė, kaip susukti popierines juosteles, kaip jas sudėlioti bei klijuoti. Užsiėmimo dalyvės išsirinko patinkančias spalvas. Neįgudusiais pirštais jos stengėsi sukurti figūras. Kiekvienai jos išėjo vis kitokios.

Moterims kuriant atvirukus ansamblis „Dainoriai“ atliko širdis šildančius romansus. Nepastebimai prabėgo laikas ir pagaliau atvirukuose pražydo įvairiaspalvės vasaros gėlės.

Renginio pabaigoje užsiėmimo dalyvės padėkojo V. Rukšnaitienei už įgytas žinias, kurias jos galės pritaikyti kurdamos atvirukus, dekoruodamos daiktus, juk rankų darbas visuomet šildo.


Straipsnio komentarai

šilutiškė2019-02-01
Pamačiau ir apsidžiaugiau už tas moteris.Va,kilo mintis ,kad moterys iš kaimo ,bet atrodo tikrai kaip elitas ,kuris gerbia ne tik save ,bet ir atėjusius jų pasiklausyti,nes dar dabar tebėra akyse vaizdai iš foto nuotraukų iš MMA ar raudono kilimo ,net nebe prisimenu ,kur moterys apsirengę nežinia kaip ,kai žiūri ir nesupranti kur jos ėjo ir iš kur tokius rūbus traukia. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
a tu gali2019-02-01
a tu gali bent karta kazkur nepakomentuoti? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-02-01
ar dera bibliotekose išsidirbinėti su tokiais geros bylos gadinimo cirkais? įsivaizduojate ateina vaikas kuriam reikalinga biblioteka kad pabūti ramiai, kad pasimokyti ar paruošti pamokas, o čia gauja "suaugusių" kažkokių tamsiai apsirėdžiusių tamsuolių cypia, kelia triukšmą, čiauškina žirkles, šnara su popieriais, tt.. Atseit joms galima nes jos žygiuoja jau pramintais šlovės ir garbės klystkeliais taip kaip darydavo kažkokia "aukštuomenė". Jeigu ir darydavo tai turbūt dėl to ir nueidavo kur nors į vienuolynus kad niekam netrukdytu. Dabar lenda visiems į akis kaip kokia žemuomenė. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?