Krepšinis – be legionierių

2019-01-30
Pernykštis čempionas Žemaičių Naumiesčio „Pilupis” pirmenybes pradėjo pergale. Žinoma, naumiestiškiai sieks išsaugoti titulą – toks jų charakteris. Bet ir jų varžovams kovingumo netrūksta. O krepšinio aistruoliams pirmenybės duos peno rungtynių aptarimams.
Pernykštis čempionas Žemaičių Naumiesčio „Pilupis” pirmenybes pradėjo pergale. Žinoma, naumiestiškiai sieks išsaugoti titulą – toks jų charakteris. Bet ir jų varžovams kovingumo netrūksta. O krepšinio aistruoliams pirmenybės duos peno rungtynių aptarimams.

Sausio 17 dieną prasidėjo Šilutės rajono krepšinio komandų pirmenybės. Dalyvauja 9 komandos – viena daugiau nei pernai. Kurios komandos bandys kibti į pernykščius favoritus Žemaičių Naumiesčio „Pilupį“, „Šilutės vandenis“ ir „Fen Team“, parodys būsimos rungtynės. Nėra buvę, kad nepasitaikytų staigmenų...

2019-ųjų varžybose nematysime pirmenybių senbuvės, baldininkų komandos „Germanika“ iš Sakūtėlių. Tai paaiškėjo prieš pat pirmenybių startą. Baldžiai nedalyvaus dėl objektyvių priežasčių: trūksta žaidėjų, iškyla sunkumų juos surinkti dėl darbo pamainomis. Žodžiu, „Germanikos“ komanda (vadovas L. Žitkus) daro pertrauką. Užtat pirmenybėse debiutuos Šilutės sporto klubo „Kablys“ (vadovas A. Ražinskas) rinktinė.

Kiti dalyviai – seni pažįstami: pernykštis čempionas Žemaičių Naumiesčio „Pilupis“ (vadovas M. Lileikis), pajėgūs „Šilutės vandenys“ (vadovas V. Urbonas), nuolatinė pretendentė į prizines vietas Šilutės „Fen Team“ (vadovas K. Vaičūnas), Sporto mokyklos 1-oji ir 2-oji rinktinės (treneriai P. Jonikas ir L. Stančiauskienė), jau 20-ąjį sezoną gyvuojanti „Draugystė“ (vadovas G. Mirauskas), pernai ne vieną staigmeną iškrėtusi Rusnės „Rusnė“ (vadovas M. Stankus) ir Vilkyčių „Vilkyčiai“ (vadovai V. Urbonas, A. Mickus), pakeitę Vilkyčių „Jėgą“. Į pirmenybes kviesta Šilutės veteranų komanda „Šamai“, sėkmingai žaidžianti Žemaitijos senjorų pirmenybėse, nepanoro varžytis dviejose frontuose.

Komandoms leidžiama registruoti po 16 krepšinio mėgėjų. Jie turi gyventi arba dirbti Šilutės rajone. Į paraišką galima įtraukti studentus. Legionieriams kelias užkirstas. Pirmenybių vyr. teisėjas – D. Gricevičius, sekretorė – L. Stančiauskienė.  

Pirmame pirmenybių etape komandos sužais po 8 rungtynes. Komanda, užėmusi 9-ąją vietą, atsisveikins su pirmenybėmis. Likusios 8 komandos tęs kovą olimpine sistema. Pirmą vietą užėmusi komanda žais su aštunta komanda, antra - su septinta, trečia – su šešta, ketvirta – su penkta. Laimėjusios komandos sudarys didįjį ketvertą ir varžysis dėl rajono čempionų titulo bei didžiosios taurės.

Pralaimėjusios komandos rungtyniaus paguodos turnyre. Jų prizas - mažoji taurė. Komandų susitikimų tvarka ta pati: pirmas – ketvirtas, antras – trečias. Komandos žais po dvejas rungtynes. Nugalėtoją lems geresnis įmestų-praleistų taškų santykis. Trečių rungtynių nebus. Tad kiekvienas pelnytas taškas bus itin brangus. Pirmenybių organizatoriaus VšĮ „Šilutės sportas” direktoriaus D. Gricevičiaus nuomone, ši naujovė padidins pirmenybių intrigą, neleis pralaiminčioms komandoms iš anksto susitaikyti su nesėkme, be laiko nuleisti rankas.

Rungtynės vyksta Šilutės krepšinio salėje (Gluosnių g. 13B). Rajono čempionatą sausio 17 dieną tarpusavio rungtynėmis pradėjo sporto mokyklos rinktinės. SM-1 aštuoniolikmečiai (treneris P. Jonikas) nesunkiai nugalėjo SM-2 šešiolikmečus bei jaunesnius (trenerė L. Stančiauskienė) – 119:48 (34:6, 30:11, 29:19, 26:12). Antrose rungtynėse „Pilupis“ įveikė pirmenybių naujoką „Kablį“ – 90:71 (23:8, 19:23, 23:13, 25:27). „Kabliui” net 37 taškus pelnė buvęs KK „Šilutė“ atakuojantis gynėjas, Kaune studijuojantis E. Mikužis. „Pilupio“ gretose pasižymėjo A. Juknius. Jo kraitis - 24 taškai. Beje, šių rungtynių teisėjas J. Gavėnia rajono pirmenybių komandų rungtynėms vadovauja jau 25 metus. Pirmą kartą „švilpti“ pamario krašto komandoms pradėjo būdamas penkiolikmečiu. Savotiškas jubiliejus.

Sausio 21 dieną „Draugystė“ šventė pergalę prieš Rusnės komandą – 83:68 (27:8, 20:30, 20:14, 16:16), o antradienį „Šilutės vandenys” nugalėjo „Vilkyčius” – 78:43 (24:12, 15:13, 19:7, 20:11).


Straipsnio komentarai

..2019-01-30
reik nepamiršti kad pagal jų pačių logiką krepšinis ir yra kažkokia veikla kur prilygsta darbui, ir negana to tai darbas kuris yra atseit labai gerai apmokamas. Čia reikalinga kreipti į dėmesį į vergovinės santvarkos pratinimo ir diegimą panaudant kriptologiją pagal kurią jie atseit jau atvirai vysto žmonių prekybą kai tie klubai pardavinėja žaidėjus vienas kitam už atseit didelius pinigus. Tad jeigu "dirbi" vadinasi ir gyveni. Tad čia tokie apribojimai paprastai ir naudojasi būtigeidiniais paradoksais - kas buvo pirmiau višta ar kiaušinis ar juodvarniais lakstantys du gaideliai kurie atseit apsiforminę dirba šilkinių kelių vežėjais transportuodami karališkus žirnius į čiužinių malūnus? Ta pati daina liečia bet kokį kitą sportą, nesvarbu ant kiek tai populiari ar idiotiška duonos ir žaidimų industrijos veiklą pvz rankų lenkimas, rankų laužymas, golfas, bilijardas ar ir taip švaraus ledo šlavimas kurlinge. Tad čia negalima atskirti pačių žaidėjų nuo jų savininkų, nebent norit paleisti nuo grandinės didelėmis gražulio kelnėmis apsirėdžiusius "oldboy". Tad čia tie klubai irgi nėra savininkai, nes klubai priklauso kitiems karinės pramonės mechanizmams: lygoms, komitetams, asociacijoms, tt... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-01-30
kad jeigu panagrinėti tuos krepšininkų sąrašus tai čia krepšinio ir nėra, vien tik legionieriai iš kažkokių kamuolinių gaujų. tad tie "tikrieji" legionieriai tarnauja kaip muliažas ir pati legionierių sanprata tarnauja kaip diversijos priemonė. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?