Ne tik čempionas žaidė neklysdamas...

2019-02-01, Romualdas Danielius MAŽUTIS

Šilutės rajono šaškių asmeninių pirmenybių finalinėse varžybose labai susikaupęs žaidęs Benediktas Bagočius surinko 19 taškų iš 22 galimų. Jis laimėjo aštuonias partijas ir tris baigė lygiosiomis. Šito rezultato užteko, kad dvyliktą kartą tapo pamario krašto čempionu. Staigmenas pateikė sidabro ir bronzos medalius iškovoję Romualdas Šimanauskas ir Vincas Nefas.

Pirmenybės surengtos sausio 19-20 dienomis VšĮ Šilutės sportas antrojo aukšto fojė. Čia sekmadieniais renkasi Šilutės šaškių-šachmatų klubo (vadovas R. Šimanauskas) mėgėjai. Finaliniame etape dalyvauja ne bet kas – 12 pajėgiausių Šilutės rajono šaškininkų. Šeši iš jų šią teisę pelnė pernykštėse rajono asmeninėse pirmenybėse, kiti šeši į finalą iškopė po atkrintamųjų pusfinalio varžybų. Finalas vyko ratų sistema – kiekvienas dalyvis sužaidė po 11 partijų. Laikas partijai – po 30 minučių varžovui. Finalo favoritais buvo laikomi B. Bagočius (Šilutė), Domas Girčius (Stemplės, Švėkšnos sen.), Voitechas Deniušas (Rusnė).

Intrigos netrūko

Daugkartinis rajono čempionas B. Bagočius pirmo rato partiją su V. Nefu baigė lygiosiomis. Varžovai pasidalino po tašką. Užtat staigmeną pateikė klubo vadovas R. Šimanauskas, paeiliui laimėjęs 4 partijas. Jis tapo lyderiu. Anot varžybų vyr. teisėjo Algirdo Dulinsko, R. Šimanauskui daug padėjo šaškių žaidimo teorijos studijos bei partijų analizės kompiuteriu. Romualdas išnagrinėjo ir klubo draugų partijas, žinojo jų mėgstamus debiutus. Sukauptos žinios – ginklas. Galutinėje įskaitoje R. Šimanauskas surinko 18 taškų: 8 partijas laimėjo, 2 baigė taikiai, 1 pralaimėjo. Jį įveikė tik V. Nefas. O R. Šimanausko partija su būsimu čempionu B. Bagočiumi baigėsi lygiosiomis. R. Šimanauskas užėmė II vietą.

Gerai žaidė ir V. Nefas. Jo kraitis – 16 taškų, III vieta. V. Nefas – pirmenybių lygiųjų karalius, net 6 partijas baigęs taikiai ir pasiekęs 5 pergales. Jis, kaip ir čempionas B. Bagočius, niekam nepralaimėjo. V. Nefas lemiamą, paskutinę, partiją (11 ratas) dėl prizinės vietos žaidė su rajono eksčempionu ūkininku Domu Girčiumi, kuris sekmadieniais netingi atvažiuoti iš Stemplių į Šilutę pažaisti šaškėmis. V. Nefui užteko lygiųjų, kad išsilaikytų trečioje vietoje, o Domui, žengiančiam ketvirtu turnyrinėje lentelėje, reikėjo pergalės. Jų partija baigėsi lygiosiomis ir kiekvienas liko savo vietose. V. Nefas iškovojo bronzos medalį, D. Girčius, surinkęs 15 taškų, užėmė IV vietą. 14 taškų pelnęs šilutiškis Algimantas Varaška pelnė V vietą. Šiose pirmenybėse ne viskas klostėsi Šilutės šaškių-šachmatų klubo rinktinės nariui rusniškiui V. Deniušui, nusprūdusiam į VI vietą – 11 taškų. Minimalus uždavinys įvykdytas – išsikovotas kelialapis į 2020-ųjų asmeninių varžybų finalą, nors taikyta, tikriausiai, aukščiau.

B. Bagočius tikėjo sėkme

Dar prieš pirmenybes B. Bagočius sakė, kad šių metų čempionate lyderių vos keli, o kiti vargu ar įstengs daugiau ką nuveikti ar apmalšinti favoritų apetitus. Vis dėlto, be staigmenų neapsieita, nors ir B. Bagočiaus prognozės nemaža dalimi išsipildė. Žaisdami su B. Bagočiumi lygiąsias išpešė V. Nefas, R. Šimanauskas ir A. Varaška, o kiti žaidėjai patyrė pralaimėjimus. B. Bagočius rajono čempiono vardą iškovojo dvyliktą kartą. Jis žaidė susikaupęs ir taškų bet kam nebarstė. VII-XII vietas užėmė Juozas Petrošius, Aleksandras Bružinskas (Šilutė) – po 10 taškų, Petras Lidžius (Žemaičių Naumiestis) – 8 tšk., šilutiškiai Romas Klimas – 4 tšk.,  Antanas Vismantas – 4 tšk., Robertas  Dirgėla – 3 tšk.


Straipsnio komentarai

..2019-02-04
aš prisimenu tarybiniais sąjungų laikais bet prie sovietinės valdžios vasaromis kažkaip reikėjo kad vaikai irgi įsidarbintų ir dirbtų tikrame darbe. Tai ten mane kartu su draugu įdarbino to draugo tėvas savo valdomoje įmonėje pramonės gatvėje. Mes ten kelias savaites kaip kokie šurikai užsiminėjome stelažinėmis rūdimis. Jisai vėliau kažkaip kai prasidėjo perestroika nudardėjo karjeros sparnų laipteliais į vilnių, kai susisuko lizdelį išsikraustė ir šeima ir tas draugas. Tai toje įstaigoje kiek suprantu dirbo ir šitas šaškininkas, nes buvo darbininkas ir naudodavosi ta pačia nedidele rūbine kur ir mes ir kiti darbininkai persirengdavo. Jisai nors ir sudėtas kaip koks švarcenegeris, bet nieko neskriaudė. Buvo kaip lygus su lygiais. Žaidė tada darbininkai ne šaškes ar šachmatus, bet domino. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Rolandas2019-02-01
ŠAUNUOIAI Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?