Priminimas žvejams – nuo vasario 1 d. draudžiama žvejoti lydekas

2019-02-01, am.lrv.lt

Vasario 1 d. įsigalios draudimas iki balandžio 20 d. žvejoti lydekas. Jo tikslas – užtikrinti besirengiančių neršti ir neršiančių lydekų apsaugą, pagausinti jų išteklius.

Šių žuvų negalima gaudyti visuose vandens telkiniuose, išskyrus privačius tvenkinius ir kūdras. Iki balandžio 20-osios draudžiama žvejoti masalui naudojant gyvą žuvelę. Žvejybai gali būti naudojamas žuvies gabalėlis, o Kuršių mariose ir žuvelė, tačiau visos užkibusios lydekos turi būti nedelsiant paleidžiamos atgal į vandens telkinį.

Mokslinių tyrimų duomenimis, daugumoje šalies vandens telkinių plėšriųjų žuvų yra per mažai. Net Kauno mariose, kuriose žuvų nuo 2013 m. pagausėjo apie keturis kartus, lydekų, greičiausiai dėl intensyvios jų žvejybos, nedaugėja.

Lydekų žvejybos draudimo laikotarpiu aplinkosaugininkai organizuos reidus, ypač į nuošalesnius, žvejų mėgėjų rečiau lankomus vandens telkinius. Ten vis dar pasitaiko pažeidėjų, kurie stato šakotines, paslėpdami jas po sniegu, ir gaudo besiruošiančias neršti lydekas.

Už kiekvieną draudžiamu laikotarpiu sugautą lydeką pažeidėjas turės sumokėti po 145 eurus  žuvų ištekliams padarytai žalai atlyginti. Be to, jam bus skirta iki 300 eurų bauda ir konfiskuoti visi nusižengimo padarymo įrankiai bei priemonės.

Aplinkos ministerija kviečia žmones apie pastebėtus brakonieriavimo atvejus pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112. Bendrojo pagalbos centro operatoriai šią informaciją nedelsdami perduos Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos budinčiam mobiliam aplinkosaugininkų ekipažui.


Straipsnio komentarai

.. to keista2019-02-01
kad kad viskas kas liečia draudikus ir visas draudimo industrijas yra dviprasmiškos įdomybės apie kurias ir neina tiesiogiai šnekėti. Kodėl šituo laikotarpiu lydekos yra lygesnės nei kitos žuvys? Atseit rūpinamasi ne tiek pačiomis lydekomis bet būsimąją lydekų karta, kuri atseit atlieka kažkokią povandeninio miško sanitarų funkciją. Kyšo violetinės gerų ketinimų drąsių kelėnų nosys. Tad iš tos pusės žiūrint lydekos, kol yra nėštumas kaip ir turi draudimo polisą. Tad aišku gali kilti klausimas gal lydekos prisitaikė neršti tik kol turi draudimo polisą? Kažkas panašaus vyksta ir su kryžiuočių socialiniais draudimais jau ganant mekenančias žuvyčių bandas. Žinai kaip jie rūpybinasi demografijų skaičiukais, skatina gimstamumą su visokiais svertais, tt Komentaras patinka Komentaras nepatinka
keista2019-02-01
keista jog tas didysis komentatorius kuris pasiraso ".." dar cia nepakomentavo Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?