Gripo epidemijos metu – nedarbingumo pažymėjimas telefonu

2019-02-01, sam.lrv.lt

Šalyje didėjant gripo atvejų skaičiui, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad teritorijose, kuriose paskelbta gripo epidemija, susirgus ir negalint atvykti pas šeimos gydytoją, į gydymo įstaigą galima kreiptis ir telefonu. Tokiu atveju nedarbingumo laikotarpis prasideda nuo tos dienos, kai pacientas kreipėsi į gydymo įstaigą, o vizitas pas gydytoją nukeliamas vėlesniam laikui. Tokia yra supaprastinta ir šiuo metu galiojanti kreipimosi tvarka gripo epidemijos metu.

Sergančiajam paskambinus į savo polikliniką, paciento sveikatos istorijoje gydytojas surašo jo nusiskundimus, surinktą anamnezę, suteiktas režimo bei gydymo rekomendacijas. Tokiu atveju pacientui nebereikia vykti į gydymo įstaigą, gaišti laiko ir jis gali greičiau pradėti gydytis, pagal gydytojo paskirtą režimą.

Jei gydytojas, įvertinęs pateiktą informaciją apie paciento sveikatos būklę, nenustato būtinumo jį siųsti gydyti stacionariai, pacientu paskiriamas vizito laikas, tačiau ne vėliau kaip po 3 kalendorinių dienų. Jei ši diena sutampa su poilsio ar švenčių dienomis, pacientas pas gydytoją turi atvykti ne vėliau kaip pirmąją darbo dieną po poilsio ar švenčių dienos.


Straipsnio komentarai

..2019-02-01
aišku kas liečia dviprasmybinius dvigubo kryžiaus kryžiuočių išsidirbinėjimus tai negalima nieko susiprasti tiesiogiai, nes tie aiskaudos irgi atlieka visokias įdomias dievų miško sanitarų funkcijas. Nu žinot atseit 21-as amžius, ir lietuva tokia pasaulio bamba, bet sprendžiant pagal odontologinių kabinetų skaičių dantų būklė yra tikrai ne ką geresnė negu sovietiniais laikais. Kažkaip tarsi važiuojama tais pačiais brexit bėgiais kaip ir toje karalystėje kur žmonės matyt anglis graužia. Ta pati dar didensė problema su keturakystėmis ir okulioriais. pvz gal "šeimos gydytojas" tai sąvoka kuria naudojasi kažkokios ar kažkokių mafijos šeimų gruopuotės kad dergtis ir šundaktarintis nesavo kiemo teritoritorijoje. pvz "mūsiškiai" boratai, vikingai, piratai, mediči ar mediči-nos bankyrai. tai yra jeigu tu nesi vienas iš mediči banko šeimos tai tu kaip nesusipratęs indėnas ir nesi geras indėnas vadinasi tau ir gydymas atitinkamas link užtarnauto poilsio krematoriumo dūmų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-02-01
tai atseit daktarai dabar jau visai kašpirovskiai pasidarė - gali iš žodžių sklindančių iš telefono ragelio nustatyti diagnozę. Kažkas panašaus į ostapininkų pinigai ryte kėdės vakare. Nereikia jau nei kavos tirščių, nei krištolinių rutulių nei kortų kaladės. Užtenka paciento kortelės. Matot lingvistiškai tai nėra kažkoks nesusipratimas, nes šeimos gydytojas yra gydytojas kuris užsiima ne pacientų, bet šeimų gydymu. Nu žinot visur pas daktarų grupuotę kažkaip yra tokie keisti etatai tarsi jie turi įgaliojimus ganyti bandas, rūpintis organizuoto nusikalstamumo gaujomis, tt: bendruomenės slaugytojai, visuomenės stebėsenos specialistai, tt.. Nu įsivaizduokit kaip gydomos kažkokios šeimos ar bendruomenės problemos? Jeigu į bendruomenę įsimetė kažkoks vėžys arba viruso užkratas? Turbūt reikia naudoti masinio naikinimo gydymo priemones bandant gelbėti sveikuosius savus ir mūsiškius. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?