Ministerija primena savivaldybėms dėl didesnių atlyginimų darželių auklėtojams ir priešmokyklinukų mokytojams

2019-02-02, smm.lt

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius kreipėsi į savivaldybes prašydamas užtikrinti, kad visose savivaldybių švietimo įstaigose ikimokyklinio ugdymo mokytojų atlyginimų koeficientai nuo šių metų sausio būtų padidinti ne mažiau kaip 10 proc.

„Savivaldybių buhalterijoms nereikia daryti jokių specialių skaičiavimų, taikyti formulių – tik dešimtadaliu padidinti pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientą darželių auklėtojams, priešmokyklinio ugdymo mokytojams. Labai svarbu, kad vasarį ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogai gautų tokius atlyginimus, kokie ir buvo pažadėti Vyriausybei skiriant papildomas lėšas, kad neįsiveltų netikslumų“, - sako ministras.

Iškilus klausimų, pedagogai kviečiami konsultuotis su jų atlyginimus skaičiuojančiomis savivaldybių ar įstaigų buhalterijomis.

Ministerija atkreipia dėmesį, kad nors ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų atlyginimai mokami iš dviejų šaltinių – valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų – algų padidinimą 10 proc. visiškai padengs valstybė. Iš viso darželių auklėtojų ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų algoms didinti Vyriausybė 2019 m. skyrė 13,4 mln. Eur, jie numatyti tikslinėje mokymo lėšų dotacijoje.


Straipsnio komentarai

..2019-02-02
matot kaip įdomu. yra ministerija kuri valdo kažką suskaldžiusį tai į atskirus sritis atskirtas ėriukų tylėjimo tvorų sanpratomis (žodžiais): mokslas, švietimas ir sportas. Tarsi mokslas ir švietimas nesusieti dalykai: ratuoti ratai ir batuoti katinai. Nu žinot švietimas tai iš viso neaišku kas čia per išsireiškimas. Tarsi jie prometėjai kurie atneša šviesą tamsuoliams. Turėkit omenyje kad liuciferis lotynų kalboje reiškia "šviesos nešėjas". Gal dėl to ta satanistų statula detroite ir turi du vaikučius stovinčius šalia to soste sėdinčio kanopuoto raguočio? Nors čia ir yra įdomus paradoksas kad vaikai tai nėra tamsuoliai. Jų tikrai nereikalinga "šviesti". Atvirkščiai ta jų švietimo sistema tai kažkokia pilkosios masės naikinimo lobotomizacijos ginklai. Tarsi jie švitintų ir naikintų pilkąją masę su kažkokia vaivorykštine radiacija. Jugi absoliuti dauguma tų "mokytojų" mokyklose ir universitetuose visiški beraščiai aferistai. Tad šiuo atvejų negalima pamiršti ir dar siaubingesnių sanpratų apie švietimą pvz švytėjimo viešbučių.
matot pats "ministras" kalba lietuškai su gražulio kelnių akcentu. Tie jo akiniai ir ta nosis sukuria tokį įspūdi tarsi jis nešiotų tą kaukę kur būna akiniai nosis ir ūsai.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
rinkitės atsakingai o ne aklai 2019-02-02
aš tokiom išvis tik už darba ir už su vaiko bendravimu mokėčiau alga tokiom jei tokios pav vaiką darželį raminamų primaitina ir pačios girtokliauja ar tokiom dar reikia algas kelt už ką kad pilstuko nusipirktu ar migdomūjų daugiau ar pav mokytoja turi bendraut su vaiku priešmokyklinuku aišku yra visokių vaikų ir sunkių bet tam ir yra mokytoja kad mokytų o ne savo pav įtemtus nervus išlietų ant vaikų aš suprantu ir mokytojus jie pavargsta juk mokinių yra ivairių juk nesugebi užleisk jaunesniam kėde o ne rodyk savo principus ir kas aš Komentaras patinka Komentaras nepatinka