Valstybės tarnyba: patogus naujas įrankis atlyginimo pokyčiui skaičiuoti

2019-02-04, vrm.lrv.lt

Nuo šių metų sausio 1 d., įsigaliojus naujai Valstybės tarnybos įstatymo redakcijai, keičiasi valstybės tarnautojų atlyginimas. 

Pažymėtina, kad po mokesčių reformos nuo 2019 m. sausio 1 d. pakito ir pareiginės algos bazinis dydis, kuris dabar siekia 173 eurus (2018 m. – 132,5 euro).

LR Vidaus reikalų ministerija (VRM) parengė valstybės tarnautojo darbo užmokesčio skaičiuoklę, kurioje savarankiškai galima pasiskaičiuoti atlyginimo pokytį (iki 2018 m. pabaigos ir nuo 2019 m. sausio 1 d., kai įsigaliojo įstatymo pakeitimai) „ant popieriaus“ ir atskaičius mokesčius. Norintys matyti išsamesnę ir detalesnę informaciją galės naudoti išplėstinę skaičiuoklės versiją. 

„Skaičiuoklė yra paprastas ir greitas būdas kiekvienam valstybės tarnautojui, kuris nėra tikras, kaip keisis jo atlyginimas įsigaliojus naujai Valstybės tarnybos įstatymo redakcijai, savarankiškai pasitikrinti atlyginimo pokytį“, –  sako vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas. 
Taip pat Valstybės tarnybos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos tęsia konsultacijas savivaldybėms bei kitoms institucijoms, kurioms aktualūs nuo sausio 1 d. įsigalioję Valstybės tarnybos įstatymo pakeitimai. 

2018 m. duomenimis, Lietuvoje valstybės tarnyboje dirbo 53 451 darbuotojas (palyginimui 2017 m. – 54 823, 2016 m. – 55 125).

Skaičiuoklę rasite ČIA.

Daugiau informacijos apie pokyčius valstybės tarnyboje, įsigaliojus naujai įstatymo redakcijai, skaitykite ČIA.


Straipsnio komentarai

..2019-02-04
iš karto į akis krenta labai įdomios keistenybės. pagal oficialius statistikos departamento duomenis lietuvoje 2018 buvo 2808901 nuolatinių gyventojų. Jeigu panaudoti elementarią aritmetiką lietuvoje kas 50-as nuolatinis gyventojas yra kažkas kas dirba valstybės tarnyboje. Jeigu atmesti vaikus, senelius, invalidus, kalinius, užsienio kompanijų darbuotojus, laisvų ekonominių zonų laisvamanius, turistus, tt čia vos ne kas antras sutiktas gatvėje yra kažkas iš kažkokios valstybės biurokratinio aparato. Negalima suprasti kad čia kalbama apie lietuvos biurokratinį aparatą. Gal taip ir sukonstruoti tie kryžminiai kryžiuočių natistiniai ESesininkų pajėgumai, kad jie sekdamai įdomias istorines pasakas gali atlikti biurokratizmo sekimo funkcijas nuotoliniu būdu gyvendami komunistiniame rytojuje.
Patys panagrinėkite darbuotojų sąrašus to informatikos ir ryšių departamente. Kaip kokia įdomi šuniškų širdžių vizginimo mišrainė - poligraf poligrafovičių gauja iš jungtinių tautų. Kas gaunasi kai kažkokios tautos susijungia? Tame ir esmė kad tai yra oxymoron apibrėžimas. Kaip aparteido lozungas "Unity makes strength" ar lietuvoje perfrazuotas kaip "vienybė težydi". Turbūt tada ir gaunasi bado žaidynės kur matuojama jūsų tautiškumo išlikimo stiprumas. Na o 50 tūkstančių tai yra tik skaičiukas, kuris nieko bendro neturi su tikrove. Lietuvoje šitų smaluotų biudžetų biurokratų turbūt yra koks 10 milijonų. Nu žinot jeigu krokai yra kažkas kas lankosi periodiškai, tai tada krokų lankos ir aplankė žuvėjų kraštą. Bet čia jeigu negalvosim apie karinės apgaulės plunksnas, kur istorija sukurta tam kad ja naudotis kaip lazda kad mušti rėkiant. Nu žinot "bado žaidynės" yra sinonimas ir analogas kitai romėnų/kryžiuočių sąvokai - "duonos ir žaidimams".
Komentaras patinka Komentaras nepatinka