Kiekvienas balsas už Raudonės pilies liepą yra svarbus renkant Europos metų medį

2019-02-06, am.lrv.lt

Panemunių regioninio parko direkcija kviečia balsuoti už šiemetiniuose Europos metų medžio rinkimuose mūsų šaliai atstovaujančią Raudonės pilies liepą, laimėjusią Lietuvos 2018 m. medžio konkursą. Balsuoti galima iki vasario 28 d.

Šiemet Europos metų medis renkamas iš 15 kandidatų – po vieną iš kiekvienos konkurse dalyvaujančios šalies. Juos pateikė Belgija, Bulgarija, Čekija, Jungtinė Karalystė, Vengrija, Prancūzija, Lenkija, Slovakija ir kt. Su konkurse dalyvaujančiais medžiais galima susipažinti Europos metų medžio svetainėje ir joje balsuoti.

Balsavimas prasidėjo vasario 1-ąją. Šios dienos duomenimis, pirmauja Vengrijai atstovaujantis Pečo Sniego kalno migdolų medis, jau surinkęs 6891 balsą. Mūsiškė Raudonės pilies liepa kol kas turi 1875 balsus.

Didinga septynkamienė baudžiavos liudininkė auga Raudonės pilies pašonėje. Tarp dviejų jos kamienų maždaug 3 m aukštyje yra įaugęs metalinis strypas. Prie jo, pasak legendos, buvo rišami ir plakami prasikaltę baudžiauninkai, o mirtinai užplakus septynis, liepa iš didelio skausmo suskilusi į 7 kamienus.

Šią Lietuvos kandidatę  praėjusios savaitės pabaigoje apžiūrėjo ir Raudonėje apsilankęs Europos metų medžio konkurso ambasadorius, edukacinių ir gamtosauginių filmų kūrėjas Rob McBride. Iš vaikų piešinių ekspozicijos jis atrinko kelis piešinius, kurie bus pristatyti kovo 19d. per šio konkurso nugalėtojų apdovanojimo ceremoniją Briuselyje.

Europos metų medžio konkursas čekų iniciatyva pradėtas rengti 2011 metais. Jį organizuoja Aplinkos partnerystės fondas. Šiuo konkursu siekiama pabrėžti medžių svarbą Europos gamtos ir kultūros paveldui.


Straipsnio komentarai

..2019-02-06
visi medžiai lygus, bet kai kurie medžiai yra lygesni negu kiti, nes kažkodėl reikalinga garbės ir šlovės troškimo paradai. Tad vaivorykštinė mafija medžioja tokius medžius visiškai kitaip ypač kai panaudojami pasakų motyvai apie nuogus karalius. Tai ir yra patyčiu forma. Nu žinot visur galioja taisyklė kad pagal drabužį sutinkama pagal protą palydima. Tad tu gali nors ir einšteinų einšteinas, leonardas da vinči, aristotelis, tt - jeigu esi nuogas klipatėlė tave ir sutiks taip kad galima būtų palydėti su išskėstomis krematoriumo rankomis. Atseit tolimuose swastikų garbinimo brexitinės imperijos kraštuose yra kažkokie karaliai kurie visada laksto nuogi nors ir puošiasi visokiais karoliais, bet vienetukų nuliukų žodžiais sotus nebus joks vilkas nesvarbu koks jisai ąsilas ar avinas bebūtų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?