Kaimo bendruomenių veiklai – nacionalinė parama

2019-02-06

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys patvirtino 2019 m. Nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisykles, nustatančias paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo sąlygas ir tvarką. Paramos paraiškas Nacionalinei mokėjimo agentūrai bus galima teikti nuo vasario 11 d. iki kovo 15 d.

„Gyvybingas kaimas ir stiprios vietos bendruomenės – vienas iš svarbiausių mūsų prioritetų. Džiugu, kad prie jų idėjų ir iniciatyvų galime prisidėti ne tik gerais žodžiais, bet ir apčiuopiama finansine parama. Esu tikras, kad paramą gavę projektai taps dar vienu impulsu bendruomeniškumui skatinti“, – įsitikinęs ministras G. Surplys.

Paramos gavėjai

Paramos gali kreiptis kaimo bendruomenės, rajono kaimo bendruomenes vienijanti organizacija, įskaitant vietos veiklos grupes, jei rajone nėra veikiančios ir rajono bendruomenes vienijančios organizacijos. Taip pat į paramą gali pretenduoti nacionaliniu lygiu kaimo bendruomenes vienijanti organizacija.

Preliminariai kaimo bendruomenės materialinės bazės sukūrimui ir (arba) stiprinimui galės būti skiriama iki 30 proc. visų kvietimui numatytų lėšų. Didžiausia paramos suma vienam projektui (su PVM) – 3 tūkst. Eur. Paramos lėšomis mokama (neviršijant nurodytų didžiausių paramos sumų projektui) iki 95 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Likusi dalis mokama paramos gavėjo lėšomis, kurių šaltinis turės būti nurodytas paramos paraiškoje (pvz., savivaldybės administracijos lėšos, organizacijos nario mokestis, kitų fondų lėšos).

Kaimo vietovės viešųjų erdvių sutvarkymui, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams (pavyzdžiui, poilsio ir (arba) laisvalaikio vietos įrengimas) ir priežiūrai skiriama iki 50 proc. visų kvietimui numatytų lėšų. Didžiausia paramos suma vienam projektui (su PVM) – 5 tūkst. Eur. Paramos lėšomis bus mokama (neviršijant nurodytų didžiausių paramos sumų projektui) iki 95 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Kitą dalį mokės paramos gavėjas, mokėjimo šaltinis turės būti nurodytas paramos paraiškoje (pvz., savivaldybės administracijos lėšos, organizacijos nario mokestis, kitų fondų lėšos).

Renginių organizavimui planuojama skirti iki 20 proc. visų numatytų kvietimui lėšų. Didžiausia paramos suma vienam projektui priklausys nuo to, kas kreipiasi paramos. Jei tai kaimo bendruomenė – projektui gali būti skiriama 1 tūkst. 500 Eur. 3 tūkst. vienam projektui galės gauti rajono kaimo bendruomenes vienijanti organizacija (įskaitant vietos veiklos grupes, jei rajone nėra veikiančios ir rajono bendruomenes vienijančios organizacijos). Nacionaliniu lygiu kaimo bendruomenes vienijančios organizacijos projektas galės gauti 6 tūkst. Eur. Paramos lėšomis mokama (neviršijant nurodytų didžiausių paramos sumų projektui) iki 100 proc. tinkamų finansuoti išlaidų.

Einamaisiais metais pareiškėjas galės teikti tik vieną paramos paraišką projektui įgyvendinti pagal pasirinktą vieną veiklos sritį.

2019 metų Nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisykles rasite čia.


Straipsnio komentarai

baimės jausmas2019-02-08
aš tai būdamas Lietuvoje , visada antrą dieną po visų Šventųjų lapkričio antrą 11/2 būnu įsitempęs. Maža kas , gali pasiųsti žinią reikalaujančia aukų su kodiniu signalu 112. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-02-07
ne, aš 9/11 pavartojau tik kad paminėti rugsėjo 11-ąją kaip kažkokį tašką laiko atskaitos sistemoje. Tu biški perlenki pristatydamas tą telefono numerį kaip kažką tokio. Jeigu tikėti wikipedia tai daugelis čikagos rajonų net 1990s metais dar neturėjo 9-1-1 telefonų tarnybos. Net 2000 metais tik 93% amerikos turėjo galimybe naudotis tuo numeriu. Tad jeigu žiurėti į nesuskaičiuojamus rinkėjų balsų sutapatinamus atsitiktinumus negalima ignoruoti 911 kaip oficialios vaivorykštoliucijos pradžios. Panašiai kaip 1917 metais auroros salvė proletariatui signalizavo kažką. Tik šiuo atveju jau buvo kažkoks signalas jau pilnai veikiančiam iškrypėliatui, kryžiuočių kovos klubeliams kurie kovoja su priklausomybėmis, garbėtroškiniams paraduotojams, tt. Nu žinai amerikoje jau buvo ruošiamasi ne metai ir ne du - buvo jau išleisti įsakymai su įsakymais kad negalima nieko klausinėti ir nieko negalima sakyti. Tad 911 kaip skaičius yra svarbus ir tose pačiose telefoninių sukčių karinėse atskaitos sistemose kur jie greičiausiai patys muša patys rėkia. Tad jeigu paskambina telefoniniai sukčiai ir tu kažkaip suuodi kažką ir skambini 112 vadinasu tu jiems ir atskambini...... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to ............2019-02-07
Jūs išsidavėte su rugsėjo 11 arba kombinacija 911 . Ši data pasirinkta neatsitiktinai ir jūs siunčiate žinutę kuri užsifiksuotų protuose ir sėtų paniką dar daug metų visuomenėje JAV . 911 tai pagalbos numeris JAV ir Kanadoje , kurį žino nuo naujagimio iki gulinčio karste , nelaimės ir baimės numeris . Šių skaičių kombinacija laikračių antraštėse mums skiepija baimę 911 , 911 , 911 jau 18 metų . Jūs gražiai čiulbate apie baidarės irklus ir G tašką kaip Vilniaus klitorio reklamoje , oi atsiprašau GPS tašką , bet aš jumis netikiu. Jus bandote įsiubuoti valtį ten kur vanduo ir žmonės kuria gyvenimą. Nusiimkite savo kaukę , ne Užgavėnės dar ir nereikia to vaidinimo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to m 2019-02-07
gerbiama komentore ( iau ) . Gal mes darome nežymių gramatinių ir skyrybos klaidų , bet manau suprantamai.
Jūs paprasčiausia skaitote žinių prognozes , daugumą komentarų , sporto varžybų rezultatus parašytus teksto robotų ir jums tai neužkliūna . Šiame nekaltame gilios provincijos naujienų portale , atliekami ekspermentai su dirbtiniu intelektu . Jūs pirmoji pastebėjote klaidą. Sveikiname su laimėjimu ir norime padovanoti prizą - tris pakuotes kačių maisto su jautienos skonio. Dėl prizo susisiekite su redakcija telefonu .
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
m2019-02-07
Man atrodo, kad visiems komentatoriams kažkas negerai su proteliu, jei rašot rašykit žmoniškai ir suprantamai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-02-07
vanagas tai ne pavardė. tai yra žodis iš lietuviško žodyno. tad prie geriausių norų tai tik literatūrinis pseudonimas, mafiozinė klička, miškinių ar stribinių slapyvardis, operatyvininkų naudojama "tapatybė" kad vaidinti vinetu indėnus, tt.
Aš visiškai ne nacionalistas ir ne patriotas, nei baltasis, nei raudonasis, nei žaliasis, nei geltonasis, nei vaivorykštinis, nei pilkų atspalvių vilkinis, tt.. neturiu pinigų kad kažką čia pabandyti su šituo sosyskiniu kaimo turizmo "rojumi" nesu gyvenime net baidarės irklavęs, nekalbant apie jachtų buriavimus - nieko aš neburiu nei iš kortų nei iš arabikos tirščių ar tuo labiau nenoriu tasytis su kažkokių apsiseilėjusių dvikojų raguočių bandomis, tt. Nepamiršk kad yra globalizuotas pasaulis sujungtas su visokiausiomis stebuklingomis komunikacijomis tad niekam nebūtina kraustytis iš vieno GPS taško į kitą GPS tašką aiškinant kad kažkoks taškas yra lygesnis negu kitas taškas. Tai yra žuvėjų kraštas apima visą kiborginę lamatos žemę ir palydovus ir saulės mūšio sistemą. Nu žnai kiborgai tai tie kurie kibo organizuotai.. Tad visos tarnybos šiais laikais yra spec tarnybos tai ir yra pagalba, ramentai ir ramsčiai, kurios ir tarnauja kaip lazdos kad mušant galima būtų rėkti.. Po rūgsėjo 11 operacijos vyksta globalinis (rūpybinis) karas prieš terorizmą pagal doktriną "jūs arba su mūsiškiais arba su teroristais". Kadangi su mumis yra niekas vadinas jūs ir esate kažkokie kamikadziniai patriotai...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.......2019-02-07
jau visai sumaišėte su tai paukščiais. Nes Vanagų pavardė labai populiari viešoje erdvėje paskutiniu metu. Nes Vanagaitė apie Vanagą rašė , o Vanago gerbėjai Vanagaitei plunksnas plėšė. Bet dabar supratau kad kalbėjo ten apie Ievą iš Vanagų kaimo kuri ir apie lietuvininkus rašė. Namas dėl pilietybės tai viskas liuks. Mus gerbia Europoje ir bijo. Kaip ruskių.. Ne kartą ,kaip būnant Vokietijos knygynuose , pardavėjai paklausius iš kur ? Gaudavau pagyrimą dėl lietuvių mašinvagių ir girtų "furistų" . Apart knygų skaitymo , jos vienatvę leidžia su Vokiška televizija. O ji nešališka.
O tas YouTube kanalas , puikus. Ir pats video. Tik įdomi peržiūrų sistema. Matyt nusinulina po milijono peržiūros ir vėl iš naujo kaip automobilyje Audi 100 1992 metų laidos. Ketvirtas milijonas sukasi.
Ir labai argumentuota pabaiga , matyt ne vieną tūkstantį kainavo mintis " kurti savo Lietuvai yra didžiulis džiaugsmas " .
Jūs apsimeta nacionalistu- patriotu ? Ar kuriate "feikinę" patriotinę organizaciją su specialiųjų tarnybų pagalba,kad galetumete suburti visus patriotiškai nusiteikusius ir sunaikinti ?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to ......2019-02-07
tame ir esmė kad tauragėje iš kur atseit ta maitvanagaitė ir atsibasčiusi tos maitvanagaitės nebuvo nei kvapo, bet buvo kažkokios pogrominės programos kad smaluotais biudžetais lakstantys juodvarniai galėtų įsitvirtinti lietuvoje. www.youtube.com/watch?v=chPRpdg2ZhI
Čia negalima kažkaip pradėti "žiūrėti" ir ieškoti kažką savo patvoriuose. Gal tauragė pasirinkta grynai dėl grėsmingo raguotumo, kuris gal lingvistiškai yra prie širdies plunksnuočiams. Kalba eina grynai apie plunsnuočių migraciją kuri vykdoma pasinaudojant galingomis plunksnomis, kur galingesnės nei kardai. Pats panagrinėk kas per konvejeris buvo prezidentūroj ir pas VRM ministrą kur iš po skvernelio kasdien šimtai lietuvos pilietybių "gražinama" ir suteikiama visokiems keistuolių teatro personažams. Čia neprasidėjo su skverneliais ir jo pirmtakas jau važiavo, riedėjo ir dundėjo. Tame ir esmė kad kai jie padarė rezonansinį spektaklį kad sudaryti įspūdį kaip sunku gauti lietuvos pilietybę su ta nučiuožusia - tai ir buvo cžv gestapo šunų vizginimo operacija, kuriai valdyti ir buvo pasamdyti viešųjų ryšių viešnamininkai. Taip ir buvo gražinama ir pagražinama lietuva plakant tvirtai ją su kažkokiomis draugiškomis draugijų šluotų rykščių vytelėmis. Tad čia kalba eina apie fasces fašizmą.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
......2019-02-07
atsakant į klausimą kas pirmiau kiaušinis ar Vanagaitė - viskas išsivystė lygiagrečiai ir palaipsniui. Pirmojo ir antrojo nėra .Mintis " dėl istoriją rašo nugalėtojai " verta dėmesio , bet žiūrint dvimatėje erdvėje į žemėlapį , esi toliau nei uždaroje erdvėje su banhuxinų fabrikų koncentracija Šilutėje. Ir šis verslas valdomas tų kurie dalyvauja valdžios procesuose. Toks fenomenas ir paslėpta ateitis Šilutės : mokytojai , SEO specialistai ir šakočių kepėjai. Šiaip pasivogi receptą iš kaimyno nusenusios babos , įsiteisini "kultūrinį " paveldą ir ant pakuotės užrašai " Šakoti s" . Kam tos knygos ir Šekspyrai , jeigu lenkiški rūkyti karšiai irgi paveldas. O kas dalyvauja knygų mugėse ir lankosi bibliotekose , gal ieško medžiagos prakuroms pečiui. Seniai buvo siauresnis asortimentas : Tiesa ir Komunistinis darbas. Dabar kapitalizmas ir rinkos ekonomika.... Na ir pasigirti galima siurbčiojant pigų vyną , užsikandant sudžiuvusio šakočio gabaliuku ir žiūrint į židinio liepsną , prasidėjimo metu , kuriuose aptariami miestelio gyventojų bezdėjimas. Knyga kainavo tiek , o čia ir autografas.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to kai žmogui smegenų nėra jų niekas nebeidės 2019-02-07
tu nelabai supranti ką reiškia knygos ir jų rašymas. visos knygos iki vienos tai ir yra tos istorijos kurias rašo nugalėtojai. Tad visos vaikiškos knygos jau ir yra kariniai Ostapininkų veiksmai kur ankstyvos varnos nukedentų lawonų dantis rakinėja, nes bando užsitikrinti sostų kėdes vakare. arba kitas atvejis tai tie rašytojai yra jau nugalėtieji kurie net nežinojo kad jų motinos tikras vardas yra viltis. bet tie rimtieji nuostabaus proto "rašytojai" tai macikų kontingentas kur yra lygiai taip pat pavojingi savo ir kitų durų rankenoms. Nu čia kalba apie tikėjimą tik ėjimo teisingumo tiksėjimu gegutės lizdo oranžinės spalvos mechanizmuose. Tad visos knygos ir raštingumas ir yra karinė amunicija vykdyti trumpus sujungimus nuostabaus proto mūšio lauke. Pats pagalvok jeigu panagrinėti tas visas knygų muges, knygų kalėdas, knygynų ir bibliotekų organizuotą nusikalstamumo tinklus, tai nejučiom susidaro nuomonė kad lietuvoje yra mažiausiai koks milijonas šekspyrų, dar tiek pat leonardų da vinči, salvadorų dali ir rembrantų, ta pati daina su skulptoriais, aktoriais, tt... Ta prasme kad knygos rašomos pirmiau negu kad toms knygoms atsiranda šekspyrai. Nu žinai kas buvo pirmiau ar dinozauro kiaušinis ar drąsių kelėnų maitvanagaitės violetinis dvokas? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kai žmogui smegenų nėra jų niekas nebeidės 2019-02-07
ėėėėėėė tuuuu tu gal knyga išleisk mažiau komentarų reikės rašinėt visur ir be tikslių Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to to......2019-02-07
tu kalbi apie istoriją tarsi gyventum įsikibęs į tuos laikus kada žodis buvo kūnas. Šiais laikais žodis kaip ir bet kuris kūnas yra nieko vertas. Tos istorijos yra tiek kiek tu jos prisimeni iš to kiek tu to gyvenimo pragyvenai. Visa kita yra ne tavo reikalas. Taip suorganizuotas "need to know" jaukas. Jeigu tu kiši nosį kažkur ir neturi "need to know" security clearance vadinasi tau kažkas neaišku su šituo cžv gestapo rojumi. Ir net tai ką tu pragyvenai nėra kažkas už ką tu gali laiduoti, dievagotis, duoti galvą nukirsti, tt.. Prisimink yanni or laurel, būti ar nebūti, a ir b sėdėjo palubėje, tt? Ta prasme kad tavo patirtis vartant kažkokias knygutes vokietijos knygynuose ar bibliotekose nėra kažkokios žinios, kurios gali atverti akis. Tu kalbi apie kažką kas pateikta dvimatėje erdvėje specialiai tam kad būtų kaip spąstai sukaustant trimatę vaizduotę su grandinėmis kaip tą guliverį. Istorijos yra tiek kiek jos parašė tie "nugalėtojai" kurie ir rašo istoriją tam kad nugalietieji išmokę ir patikėje ją kartotų. Nugalėtojai parašo istoriją prieš nugalėdami. Nugalėtieji tik išsirenka jiems priimtiną pralaimėjimo variantą, kur jiems atrodo kažkokia mažesnė blogybė. Pralaimėjusieji patiki "savo" istorija ir tada istorija kartojasi jiems, nes nugalėtojams istorija neegzistuoja. Jie važiuoja bėgiais. Tai yra namai kurie visada laimi. What happens in Vegas stays in Vegas. Gatvės kurios yra sienos: wall street. Arba gatvės kurios melžiamos: milk street. Don't hate the player hate the game. Tame ir esmė kad medžioklės žargone "game" ir yra objektas kuris medžiojamas. Tad tas posakis labai subtilus brexitinio humoro lulzboat pavyzdys.
Pats pagalvok "didvyrių žemė" tai yra vertimas iš anglų kalbos "land of the brave" ir kas iš tos didvyrių žemės toje pirtyje paliko? Landfill of courage trapped in wrong bodies making demands to be called names under false pretenses such as caitlyn. Tai ir yra telefoninių sukčių žemė, kur net susigalvojo valiutą (cryptocurrency) iš smaluotų biudžetų podvalų (tales from the crypts) kaip stogą toms telefoninėms aferoms vystyti, nes tie nematomi pinigai atseit egzistuoja tik telefonuose.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to......2019-02-06
galima daug sąmokslo teorija prisigalvoti , bet visa realybė yra atsitiktinumas , kelių litų ar eurų troškimas ir durnumo pasekmės. Vokietijoje ar Italijoje sunkiau kepti visokius " gaidžius " , nes yra pilys , dvarai , griuvėsiai , seni miestai , muziejai , archeologijai , kronikos , to laikmečio tapybos ir skulptūros darbai ir tt. Kiek teko vartyti pvz Vokietijoje knygynuose trumpas Europos ir pasaulio istorijos santraukas - visuose žemėlapiuose dabartinė Lietuvos teritorija iki 16 amžiaus balta dėmė. LDK didybė - turėtų būti bent pilių griuvėsiai. Bet viskas išliko Baltarusijos ir Ukrainos teritorijoje. Gal Švedai viską sugriovė per Trisdešimties metų religinius karus ir griuvėsius į Švediją išsivežė ? Nežinau , nes liko kažkokie mistiniai piliakalniai . Bet , greičiausia nieko nebuvo. Mane visada žavėjo" didvyrių žemė " , bet kaip atsitiko , kad visi didvyrių palikuonys gyveno kaime 90% ( lietuvių tautybės ) 1923m surašymo metu ir tik po karo patraukė į ištuštėjusį nuo lenkų ir žydų Vilnių . Kaip yra tuščias baltas lapas , gali ma rasti pigių teksto rašytojų , kurie kurie kuria istorijos mokslą. Bet iš kitos pusės istorija - tai ne mokslas. Mokslas - tai kaip tiesa yra įrodoma ir tą įrodymą galime patikrinti. Arba galime numatyti , kokios pasekmės bus po atitinkamų veiksmų. Jeigu sakau , kad 3+3 = 6 , galime patikrinti : prie triejų pridėti tris pirštus ir gausime 6 . Arba sudėti obuolius Kinijoje ar dolerius JAV . Visur atsakymas vienodas .Jeigu į kolbą supilsime atitinkamose proporcijose chemines medžiagas , išleksime į ora Arba gausime kita medžiagą. Bet Iš kitos pusės istorija - didžiausias žmogaus turtas. Kokia istorija mes apie save sukuriame , taip mus ir priima aplinka. Toks paradoksas gaunasi: Istorija nieko verta , bet tuo pačiu didžiausia vertybė. Karas lygus taikai , vergovė laisvei. : ) :)
Bet kurio gyvenančio Vilniuje paklausk apie kilmę ? Visi ir visų tėvai ir seneliai bus Vilniečiai. Kaip , jei 1923m lietuviškiausiame Lietuvos mieste Šiauliuose gyveno 17% lietuvių. O per karą visi žydai išaudyti , po karo keli šimtai tūkstančių lenkų reapatrijuota į Lenkiją. Dar toks paradoksas , kad didžiausia Europos ekonomika ir donoras Vokietija , atsirado dėka Rytų Prūsijos , nes buvo suvienyta per prievartą 19 amžiuje. Ir tos Prūsijos nebeliko. Sovietai padalino lenkams , sau ir kaulą lietuviams numetė su visais Vydūnais , Jankais ir Bitėnais. Liuksemburgo nebus , kaip ir turizmo žvaigždės. Geografinė padėtis pasmerkia tėvynę ir nėra jokių šansų. Kaip ir tam SEO specialistui rasti klientų Silokarčemos fanų gretose. Belieka degraduoti , ginti plokščios žemės teoriją , pasistatyti motociklą ant sienos , pabėgti , laukti LIDL , eiti į minėjimą prie savivaldybės sausio mėnesį minint Klaipėdos krašto sukilimą arba dalį Vokietijos aneksijos . Variantų daug.
šiaip viso pradžia - tai katalikybė. Šiuo laikmečiu Lietuvos katalikų bažnyčia pristatoma kaip kovotoja už Lietuvybę , bet visi subines suraukę tyli dėl Index librorum prohibitorum – katalikų bažnyčios draudžiamų knygų sąrašą į kurią įtrauktas Į. Ambziejaus " Rymo katalikų katekizmas " už raginimą mišias klausyti lietuvių kalba. Prezidentė - sovietų partinės mokyklos dėstytoja , užsienio reikalų ministras- komjaunimo funkcionierius. Na I Šilutės merus kandidatuoja mokytoja Sandra , o Pagegius- mokytoja angliste. Šiaip Facebook yra keletas grupių "teksto rašytojai " . Ten kainos nedidelės . O diedai su krampleniniais kostiumais kepa tas istorijas dar pigiau. Ar toks Gyventojų genocido ir rezistencijos centras. Jau 30 metų dirba ir kapstosi 150 darbuotojų diena iš dienos. Kiek visokių istorijos institutų , viešųjų įstaigų , fondų ir tt. Tu daraisi tas kelias kapeikas iš barankos skylės. O ko ne ? Šiuolaikinių socialinių tinklų žvaigždė ir kovotojas už laisvę su Laisvės TV A.Tapinas pasikviečia A. Čekuolį , buvusį KGB kadrinį karininką , į šventinę laidą skirtą Lietuvos Respublikos šimtmečiui.
Gerai ,baigiam bambėti. Isivažiavome čia kaip 19 amžiaus filosofai vienas kitam laiškais su mintimis. Geros likusios darbo savaitės.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to Ina2019-02-06
kaimas tam ir yra kad būti toliau nuo tokių įstaigų kaip kirpykla, jugi tik kirpyklos verslo savininkas nori ten eiti.. Iš tos pusės žiūrint visos tos fyfos kur eina į tas kirpyklas kaip į bažnyčias ir yra kažkoks reiškinys panašus į kažkokia kazino kasa kur jos įneša pinigus į kažkokį smaluotų biudžetų katilą reguliariai, nors gali turbūt suorganizuota ar suvaidinta kaip priklausomybės forma. Gražiam nereikalinga gražintis, o negražiam tai tik pinigus atima. O pasitvarkyti plaukus taip kad būtų patogu ir praktiška yra nesudėtinga - net maximoj parduoda ir žirklių ir plaukų kirpimo mašinėlių. pati pažiūrėk šilutėj turbūt tikrai koks 40 kirpyklų ir grožio salonų, tarsi čia kažkoks keistas tinklas įdiegtas kuris prižiūri peroxidinį "landed gentry" karinį kamufliažą, nes kažkaip tos fizionomijos rodo kryptį į kažkokius kuprotus kalnus. Neaišku brexit imperija didelė - kaukazas, škotija, indokinija, alpės, ertmės po žemėmis, tt..
Čia neskaičiuojant visokių soliariumų ir masažų kabinetų, nagų, kanopų, snukio ir ragų priežiūros įstaigų. Nors šiuo atveju plaukai turbūt ir turėtų skaitytis kaip ploni lankstūs ragai, nagai kaip kanopos. Jugi padaryti iš tos pačios keratininės medžiagos.
Sovietiniais laikais buvo viena kirpykla šilutėje. Nepamiršk atseit pagal geltonosios spaudos priespaudos teorijas gyventojų buvo žymiai daugiau anais laikais, nes dabar atseit jų ženkliai mažėja. Jau labai panašus darosi miestai į nuvalkiotas brexit imperijos pagrindines miestų gatves. Trūksta dar nekilnojamo turto agentūrų su savo sienlaikraščiais. Visiškas farsas. Kaip holywoodo filmavimo aikštelių butaforiniai miestai. Tad iš tos pusės žiūrint lietuvos teritorija yra panaudota kaip kažkokia karinė al-queda bazė kuri atlieka ir daugiau funkcijų: cžv kalėjimas, area 51, area 666, brexit imperijos baudžiamoji kolonija, gyvulių ferma kurioje veisiami žmonės, tt..
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ina2019-02-06
Aplinkai yra , renginiams yra. O svarbiausiam nėra. Kad ir kirpyklelei kaime. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. 2019-02-06
aš nebandžiau nieko guosti. nėra čia nieko. pats pagalvok jeigu prieš 30 metų sakydavo kad lietuvoje yra 80-90% lietuvių ir tai kažkaip nekilo didelių abejonių dėl to, ne vien todėl kad niekas nieko per daug ir neklausinėdavo. Dabar yra statistika aukštyn kojomis kur lietuvoje po litvicido vyksta kažkoks keistuolių teatras kur ant karinio teatro scenos yra 90% profesionalių vėliavų mojuotojų ir paraduotojų, nors visų absoliučiai dauguma informacinės visuomenės, verslo ir valstybės tarnybos dalyvių paraduoja su fiktyviomis tapatybėmis, nereikia per daug klausytis net akcentų ar dialektų per "nacionalinę" televiziją. įdomu kas čia per informaciniai uber alles lingvistiniai stebuklai, aišku tai yra ne nacija ir ne religija. Tad pati tautos ir valstybės sanprata ir yra kalėjimas. duodami įrankiai kad gintis - siena kad apsitverti ir gyventi saugumo iliuzijoje - kalejime, kurį bet kada gali užtvindyti su tvanu, nes tose sienose visada įmontuotos slaptos durys.. Tad tas gardas avių bandai ir yra atseit demokratiška apsisprendimo laisvė būti nelaisvėje. Pagalvok apie liuksemburgą, kurio teritorija biški didesnė negu šilutės rajonas, bet klaipėdos apskrityje sutilptų jau du liuksemburgai. Tenais visa biurokratija ir infrastruktūra yra ne ką menkesnė negu supervalstybėse. Yra komunizmas. Tame ir esmė kad ten yra dar ir ofshorai. Ofšorai yra pavojingi laiko prasme, nes jeigu sąvininkas pakariamas, sukūrenamas krematoriume, pakišamas po velėna tas turtas gaunasi radybos. Tad šiuo atžvilgiu visi pasaulio bankai yra ofšorai. Kriptovaliuta tai irgi įdomi nesamonė, bet tik karine prasme. Tad nebuvo jokios lietuvių tautos apart tos lėkštos garbėtroškinės propagandos kas dėstoma vaikų darželiuose ir mokyklose. Pats pažiūrėk visos mokyklos lietuvoje pavadintos kažkokiais išgalvotais vaiduoklių vardais, kad ir tos vietinės M. Jankaus, Vydūno, tt. Pamario tai turbūt kalba eina apie marą. Nu žinai čia jau įviliojimai į anekdotinius spąstus kur atseit priešas priverstas garbinti netikrus pranašus. Ne tik mažus vaikus. Tas pats su dideliais, drąsiais, stipriais, vikriais - lietuvos kariuomenė. Jie irgi turi visas kuopas, dalinius, divizijas, batalionus, tt pasivadinę su išorvelintais nebūtais vaiduokliais. Nu jau akivaizdus pavyzdys kur gaidinami per visus galus - kunigaikštis būtigeidis. Būkit gaidžiais. Tokio kunigaikščio nebuvo niekur nebent tose teritorijose kur tokia įtempta karinė seilių varvėjimo padėtis kad net durų rankenos pavojingos, nes matyt gali iššauti. Toje gatvėje visada vasara net žiemą. Kitoje vietoje nors ir mirtinai pavojinga tai atseit tik pasivaikščiojimas parke. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to to. paskutinis komentaras2019-02-06
kadangi bandėte paguosti asmeniškai , sulaužysiu duotą pažadą dėl paskutinio komentaro. Nes mano žodis , aš jį daviau ir aš jį atsiimu. Tik galiu sutikti , kad karas lygus taikai ir vergovė lygi laisvei. O kitka viskas yra melas ir netiesa. Antrą kartą į tą pačią upę nėra prasmės lipti. Pagavau jūsų mintį dėl plokštumos suvokimo erdvėje , kaip trūksta erdvės . Erdvės ir nereikia , nes seniūnas toli nevažiuoja su savo " viliuku" ir užtenka to kalniuko Tilžės gatvėje atremontuotoje geležinkelio pervažoje už kurios kliuna mandresnio automobilio dugnas. Viskas iliuzija ir apgaulė , kaip nėra erdvės suvokimo. Todėl ir galima nuvažiavus į Vilnių turizmo parodą vaidinti "siauruką" ir apgaudinėti miesčionis apie geležinkelio linija Panemuniu nuo Pagėgių iki Jurbarko. Nenoriu daugiau plėstis ,nes ieškau internete katilo žuvienės būrimo čempionatui. Nes trokštu gauti ???? iš vietinio bebro ar Mariaus. atia... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to Paskutinis komentaras2019-02-06
tu neskubėk labai domėtis įdėjomis nes tos visos teorijos ir vertos tiek aukso svorio kiek tų teorijų kabliukai sveria kai ant jų užkimba susidomėjusios žuvytės atėmus kabliukų svorį. Nu pats pagalvok jeigu taip kaip mes suvokiame žemę yra tik maža žemės dalis, kaip koks aptvertas WESTWORLD ar Truman Show skraidančių olandų dievų miško atrakcionų parkas tada ta žemė ir yra plokščia palyginus su planetos visuma. Gal būt plokščios žemės teorija yra apie tai kad žemė tokia kokia yra dabar yra nepakankamai plokščia. Tai yra netokios būsenos kokia turėtų būti. Nu ta prasme kad yra kalnai, kanjonai, skardžiai, jūros lygis, tt. Svietas yra nelygus. Yra lygybės laikai kai net karas lygus taikai, vergovė lygi laisvei, tt tai kodėl everesto kalnas yra lygesnis nei rusų kalnas melioratorių kvartale ar tos 11km gylio duobės vandenyne? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Paskutinis komentaras 2019-02-06
Nebeleidžia po politine reklama komentuoti. Gaila , o tiek gražių veidelių žvelgia ir įdomių idėjų sklando ore . Vien tik Sauliaus Stankevičiaus plokčio pasaulio teorija , ko verta ? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-02-06
čia jau iš anksto pasidėtos "sezamai atsiverk" pagalvės apsvaigusiems nuo savavaldžiavimo rakštisteininiems alibaboms ir organizuoto nusikalstamumo plėšikų gaujoms. Tame ir esmė kad atseit sumos nedidelės, bet jos ir tarnauja kaip suskilusios geldos instrumentas kad jau plauti smaluotus biudžetus. Matot kokia ministro pavardė ministriška, kaip koks brexitinis vinetu kur valstybinė paslaptis yra tai kad tos pareigos tik dėmesio nukreipimo kad jisai yra visos žemės planetos ūkio ministras. Nu atseit išduota dievų miško sanitarų broliškos meilės atstovų dėl stribinės veiklos vykdymo tikslų. Tame ir esmė fašistinės ideologijos kur fasces tarnauja kaip nojaus arkos saugumo instrumentas garantuojant nelygybe pagrįsta stiprybę kad išliktų kariaujant pasinaudojant machiavelinės karybos principais. Tai yra jeigu gyveni kaime ir ten pradeda kraustytis alibabos ant baltų trojos arklių. Jie apsiforminę bendruomenes žersis pinigus į kišenes vykdydami stalingrado blokadas prieš visus civilius taikius gyventojus kurie lauke yra ne kariai. Jeigu bandysi prisijungti prie fasces suviliotas tuo netikru žibėjimu ir dirbtiniu žibėjimu tai bus kaip su tomis sirenomis kur irgi viliodavo su garsų pasauliu. Nu žinot jiems nėra neįdomu pažaisti su priešais laikant juos ir arti. Tuo ir pagrįsta visos tos savanorystės. Jeigu vergas eina vergauti savanoriškai - ar tai vergovė? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?