Pavaldžiose įstaigose priverstinai keičiami stebėtojai

2019-02-11, Sergėjus GVILDYS

Paskutinę sausio mėnesio dieną vykusiame Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje netrūko diskusijų apie opozicijos darbą ir priimti svarbūs rajono veiklai dokumentai, patvirtinti  įstaigų ataskaitų rinkiniai.

Pasidžiaugta darbais

Praėjusį ketvirtadienį Šilutės rajono VIII šaukimo taryba surengė jau 43-ąjį posėdį. Jo darbotvarkėje buvo patvirtinti trisdešimt šeši klausimai. Jos pagrindą sudarė pavaldžių įstaigų veiklos ataskaitos, dėl kurių klausimų ir diskusijų nekilo.

Du tarybos nariai negailėjo gero žodžio kultūros darbuotojams. „Tvarkietis" Steponas Kazlauskas dėkojo Šilutės muziejininkams už nuveiktus darbus. Tarybos narė, „valstietė“ Lijana Jagintavičienė pasidžiaugė dėl Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos kolektyvo pasiektų rezultatų. Politikė pažymėjo, kad bibliotekos darbuotojai per ataskaitinius metus surengė net 1208 renginius, o tai yra savotiškas rekordas. 

Pakeitė be prašymo

Be diskusijų buvo pritarta UAB „Šilutės autobusų parkas“ įstatinio kapitalo didinimui, papildomu 100 021 eurų įnašu. Įstatinio kapitalo padidinimas suteiks bendrovei papildomų „lėšų projektui užbaigti ir įsikūrimo išlaidoms padengti“, - sakoma parengtame dokumente. Savivaldybės taryba, įgyvendindama  Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo naujos redakcijos reikalavimus, patvirtino Savivaldybės administracijos direktoriaus, jo pavaduotojo ir kontrolieriaus pareigybių aprašymus. Taip pat buvo patvirtinti pareiginių atlyginimų koeficientai. Kontrolierės Jolitos Stonkuvienės kadencijos laikotarpis buvo nustatytas penkeriems metams, kaip to reikalauja Valstybės tarnybos įstatymo nauja redakcija.

Tvirtinant sprendimą „dėl Viešosios įstaigos Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro stebėtojų tarybos sudarymo“ pakeitimo – vietoj Vidos Zokaitienės, viešosios įstaigos Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro bendrosios praktikos gydytojos įrašyti Laimą Vaičiulienę, GMP bendruomenės slaugytoją. Opozicijos lyderei Sandrai Tamašauskienei kilo klausimų dėl šio klausimo teisėtumo. Ji paklausė, ar yra gydytojos V. Zokaitienės atsistatydinimo prašymas. Tarybos sekretorius Andrius Jurkus (šio sprendimo autorius –red.pastaba) paaiškino, kad „ši gydytoja parašė prašymą ir nori, kad ją pakeistų“. Tačiau pasirodo, kad tai nėra tiesa, švelniai tariant. Gydytoja V. Zokaitienė patikino, kad jokio prašymo nėra rašiusi. „Prieš mėnesį laiko, aš tik susipažinau su dokumentu, kuriame teigiama, kad greitosios pagalbos kolektyvas prašo įtraukti į stebėtojų tarybą jų atstovą - slaugytoją, tačiau prašymo atleisti iš šio valdymo organo aš nerašiau. Esu pasakiusi, kad jau man būtų laikas užleisti vietą jaunesniems, bet tai ir liko tik kalba“ – teigė V. Zokaitienė. Tačiau Tarybos daugumos sprendimu (12 „už“ ir 8 „prieš“) Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro stebėtojų taryboje V. Zokaitienę pakeitė bendrosios praktikos slaugytoja Laima Vaičiulienė. Matyt, tokia skubi ir primygtinė rotacija šios įstaigos stebėtojų taryboje prieš pat savivaldos rinkimus, kažkam reikalinga kaip vanduo dykumoje. 

Tarybos narė L. Jagintavičienė paklausė opozicijos atstovo Algirdo Gečo, kodėl jis nedalyvavo reikšmingame komisijos posėdyje, kuriame galėjo būti duota žalia šviesa dėl kito Tarybos nario Vaido Povilonio pripažinimo pažeidus priesaiką procedūros pradėjimo.  Tačiau, pasak opozicionieriaus, jis netikėtai susirgo. Pasidomėjus pastarojo darbovietėje, mes sužinojome, kad A. Gečas pamokas vedė. Niekas nepaneigs, kad liga gali būti klastinga ir svarbiu momentu „sumaišo visas kortas“, ypač jei reikia spręsti nepatogius klausimus.

Posėdžio pabaigoje į Tarybos narius kreipėsi Arvydas Jakas, kuris atsiprašė visų už savo įžeidžiantį elgesį, panaudotus necenzūrinius žodžius ir šiurkštų elgesį, kada vieno posėdžio metu išplūdo Savivaldybės merą Vytautą Laurinaitį.

A.Jakas kvietė visus tik pirkti bilietus ir važiuoti iš Lietuvos, o L. Jagintavičienė jam priminė: „Mus žmonės išrinko tam, kad darytume viską, jog visi grįžtų į Lietuvą, niekas nenorėtų išvykti, o ne tam, kad skatintume palikti savo šalį. Taip kalbėti nedera".


Straipsnio komentarai

.. to BRRR2019-02-11
tu matyt bandai pasakyti kad buvo atsiliepiama pagal tai kaip buvo šaukiama straipsnyje? nu kad atseit komentatorių suzombėjusios tuščios kaukolių ertmės neatsilaikė provokacijoms ir pratrūko kaip kokios votys. Nu matai strapsnyje jie giriasi kad biblioteka per ataskaitinius metus surengė net 1208 renginius. Grubiai imant po 6 renginius per dieną. tarsi koks meškiukų cirko konvejeris. Aišku čia turbūt skaičiuojami renginiai ir filialuose kurių yra 21. Bet tame ir esmė kad čia irgi kažkoks karinių biudžetų vikingų piratavimo metodas, nes žodis "renginys" šiais laikais jau turėtų visiems asociuotis su "išrenginėjimais" ir "nurenginėjimais" kur savi šaudo į savas kišenes. Tie "muziejininkai" tai iš viso kažkas baisaus visiški beraščiai ostapininkai visiškos orvelininkystės. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
BRRR2019-02-11
O jau komentatorių sumanumas ir išmanymas, taip nori savo genialiu protu pasigirti, net bloga Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Spinozos rytas2019-02-11
" kažkokie paistalai " , suburbėjo Spinoza sau po nosimi pakeldamas šikną nuo klozeto ir dėdamas telefoną ant kriauklės krašto. Nuleido vandenį su visu smirdančiu turiniu , apsiplovęs , nusišluoste. Iš virtuvės sklido indų barškejimas , vyko pusryčių ruošimo procesas.Atidarius duris , pasklidęs turkiškos kavos kvapas , sujaukė Spinozos mintis. Pasigirdo švelnus maloningas balsas " šiandiena , kiaušinienė su baklažanais ir fetos sūriu.
Ipilk kavą brangusis. Kas gero matricoje ir kaime ? " . Spinoza nieko neatsakė , tik išsiviepė kvaila veido mimika , pildamas kavą į puodelį. .... " kas turi tas ir geria... Eisiu į salę , kažko šiandiena tingisi dirbti... "
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-02-11
patys pagalvokit ką reiškia žodis "stebėtojai" pavaldžiose įstaigose. Tai yra kažkoks tarsi ne visai sekimo instrumentas kad veiktu tam kad geri ketinimų vieškeliai nedulkėtų. Tarsi reikalinga kad prižiūrėti mechanizmą kuris įtartinai barška. Nu žinot įsivaizduokit kaime vežimą šienui vežti. Ir stebėtojų etatus kurie prižiūri bliekas kad jos netarškėtų. Nu valstietis yra tam kad vežtų šieną, o bliekų tvarkymas jau yra skirtas tikriems profesionalams. Valstietis tvarkydamas blieką gali sugadinti visą vežimą ir dar biesai žino ką. Ir tai nebūtinai nėra netiesa su tokiais gegučių lizdų procesais, kur viskas veikia dvigubu režimu.
Tad reikalinga būti labai atsargiam šiais laikais komentuojant išreiškiant nepasitenkinimą ar dar kažką po tokiais straipsniais. Nu žinot jeigu jūsų nuomonė gali kažkam pasirodyti kaip kažkas negražaus tai gali būti perduota šilutės ar lietuvos gražinimo saugumietinėms instancijoms, kurios jau gali traktuoti vos ne kaip nepateisinamas smurtas prieš moterį. Tame ir esmė šiais laikais ir vyrai yra moterys, ne tik dėl svieto lyginimo bet ir dėl visokių džiazuojančių merginų kaip antai agnes landau, barzdotos eurovizijos ladies (nuo žodžio lad), call me caitlyn, katažina, grybauskaite, merkel, merkle, tt. Matot kryžiuočiai yra pristeigę įvairiausių smaluotų biudžetų vienuolynų užkriptologintų kaip krizių centrai, moterų centrai, integracijos į visuomenę, tt. Bet visos tos gėlytės nors ir žydi ir turi būti traktuojama tik tiek. LAWongėlių Aromatas kad svaiginti nuostabaus proto buratinų ragus. Nu jie kiša nosis visur ir badosi. Jiems visur paspęsti spastai kaip toje pasakoje apie karališkus kiškius kur bobutei kur nosis į kelmą buvo įstrigo. Problema ta kad neturit stebuklingos dūdelės kad groti taip kad šokdinti karališką cžv gestapą.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-02-11
kad yra globalizuotas pasaulis kur lietuvos ar kitų valstybių ir nebėra, tad nei važiuoti iš lietuvos nei grįžti į lietuvą ir yra misija neįmanoma. Nu žinot nesvarbu kur važiuosi visur veda keliai į romos turistinius drąsiųjų kelių cirkus: divyčio kelias, vėtrungių kelias, vyno kelias, žuvies kelias, tt Tad jeigu žiūrėti per šilutės turizmo ir informacijos centro prizmę šilutė yra tik dar vienas nuvalkiotas westword atrakcionų parkas. Visos atrakcijos kažkokios nieko bendro su šilute neturinčios tarybinės legionierių okupantinės nesamonės.
Matai kaip įdomiai tarybinės burnytės ginčyjasi, tarsi bandytų pagimdyti ar daryti abortą kažkokiai tiesai. Pataisykit mane jeigu aš klystu - oriflamininkė jugi net nebuvo išrinkta į tą tarybą, bet jau drąsos ant tiek pilnos padelkos kad gali sau leisti kalbėti už visus išrinktuosius kurie visi turi būti "mūsiškių" vietoje ir atstovauti "mūsiškių" trojos arklininkystės interesus. Matai jai atrodo kad jinai turi dirbti ne tų šilutiškių labui, kurie ją išrinko, bet kažkokių smaluotais biudžetais lakstančių maitvanagaičių vaiduoklių labui kurie turi čia grasina sugrįžti nors jų čia ir nebuvo niekados nei kvapo kaip ir pačios oriflamininkės. vien ką reiškia fiktyvi santuoka.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka