Surengtas antrasis etninės kultūros olimpiados turas

2019-02-09, R. Jokubaitytė
Ture dalyvavo moksleiviai iš Klaipėdos ir Šilutės rajonų mokyklų. Autorės nuotr.
Ture dalyvavo moksleiviai iš Klaipėdos ir Šilutės rajonų mokyklų. Autorės nuotr.

Šilutės Hugo Šojaus muziejuje įvyko pirmosios Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados iš Klaipėdos regiono mokyklų antrasis turas, kurio tikslas – ugdyti brandžią, visapusiškai išprususią, tautiškai ir pilietiškai susivokusią asmenybę, gebančią puoselėti, saugoti, išreikšti ir perduoti kitiems prigimtines (etnines) kultūros vertybes.

Šiame ture dalyvavo moksleiviai – pirmo turo nugalėtojai – iš Klaipėdos ir Šilutės rajonų mokyklų.  VI – VIII klasių grupėje varžėsi Linas Kirjanovas iš Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos (mokytojos Dalia Agintienė ir Rasa Dulkienė), Gabrielė Paap iš Juknaičių pagrindinės mokyklos (mokytoja Rasa Gailiuvienė), Milda Tulabaitė iš Gargždų „Minijos“ progimnazijos (mokytoja Gintarė Januškienė), Greta Sikanova ir Gabrielė Popvaitė iš Klaipėdos rajono Ketvergių pagrindinės mokyklos (mokytoja Eglė Avilovienė).

XIX-XII kl. grupėje dalyvavo Šilutės Vydūno gimnazijos mokinės Emilija Skrodenytė (mokytojos Laimutė Pakalniškienė ir Angelė Alšauskienė) ir Aistė Čeponytė (mokytojos Jolita Švagždienė ir Angelė Alšauskienė). Moksleiviai turėjo parašyti testą tema „Lietuvių kalendorinės šventės“ ir atlikti etnokultūrinę kūrybinę raišką. Į respublikinį turą atrinkti: Linas Kirjanovas, Milda Tulabaitė, Gabrielė Popvaitė, Emilija Skrodenytė ir Aistė Čeponytė.

Antrąjį turą surengė Mažosios Lietuvos regiono etninės kultūros globos taryba. Visi olimpiados dalyviai ir mokytojai apdovanoti Etninės kultūros globos tarybos padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.


Straipsnio komentarai

oficialus prankas2019-02-09
peržiūrėjus visų devynių kandidatų į Šilutės merus biografijas ir turto deklaracijas , nustebino faktas , kad gimęs Šilutėje ir užaugęs tik vienas kandidatas ir tik viena kandidatė tegieda bažnytiniame chore. Pradžiugino , kad visi kandidatai kalba angliškai , išskyrus buvusią baldų pardavėją kalbančią vokiškai ir politikos vilkus-senbuvius Vytautą ir Arūną mokančius tik senelio Lenino gimtąją kalbą. Pasitarę , susimetėme po kelis šimtus Eurų ir pabandysime atskleisti kandidatus iš tikro.Kelių savaičių bėgyje , bus paskambinta kiekvienam kandidatui , angliškai kalbančio žurnalisto iš susigiminiavusio miesto ir bus trumpas 5-10 minučių interviu apie artėjančius rinkimus , Šilutės perspektyvas , rajono turizmą ir ekonomiką ir tt. Taip pat kiekvienu atveju bus prašoma angliškai pakomentuoti rinkiminį jų atstovaujamos politinės jėgos šūkį. Įrašytas pokalbis profesionalų ( be atkatų , o už užmokestį ) bus išplatintas socialiniuose tinkluose su pokalbio analize ,komentarais ir specialistų vertinimais .
Vokiečių kalbos žinovė , taip pat bus pakalbinta "hochdeutsche " . Na , o Tolstojaus ir Dostajevskio kalbos nešėjams paskambint kaimynai iš už Nemuno. Nusimato puikus šou zuikučiai........

pasirašo :

Anoniminis pilietinis komitetas "Tik švari Šilutė nuo politinių šiukšlių - turi ateitį "

Apvalios žemės draugija

Makaronų Monstro išpažintojų Šilutės skyriaus

Vairuotojų mėgėjų draugija " Tech. apžiūra be kyšio "

Kiškių mylėtojų draugija

ir pavieniai pilietiškai nusiteikę asmenys iš viso pasaulio ir turintys sąsajas su Šilute .
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-02-09
tarp kitko kas liečia "zirga galva" nuvažiavus į latvimą ir užklausus jų - latviai tik karpydavo ausimis tarsi pirmą sykį girdėtų tokį išsireiškimą. Reik nepamiršti kad latvijoje yra ne tik tos procentalinės pasakos, kur ten iš viso neaišku kas ir kaip, nes latvijoje liuciferonija yra vos ne valstybinė religija, panašiai kaip talibanas afganistane ar jungtinės karalystės grandinės jungtyse skandinavijoje ar anglių karalystėje, tt.
Prisimenu kai buvau amerikoj tai aukšto rango liuciferonė kuri atseit kilusi latvijos apsiženijo su mano draugu kuris atseit kilęs iš vokietijos karčių šaknų... Keistas pavardė jeigu skaityti pagal brexit eismo kryptį tai gaunasi ta vieta kur saulė nešviečia.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-02-09
kažkokios keistos duonos alkio kuris badosi cirko žaidynės tarsi jei olimpiados padekoruotos paturbintomis apsisarmatintomis swastikomis tai nėra atliekamas etninis valymas žydint kažkokiai cžv gestapo aparteidiniai talibano vienybei. Matai turi nuolatos save tikrintis ar nenuslydę nuo bėgių tarsi nebūtų lietuviais gimę. nu jeigu esi gimęs lietuvių tai ir esi lietuvis o visa kita yra kažkokios ostapininkų kruvinų kilimų garbėstroškimų ir šlovėstroškimais išklotos nesamonės.
Prisimenate kai lietuvoje buvo keistos etnografinius ginklus primenančios apkalbos dar sovietiniais laikais apie mūsiškius "baltus" "baltai" "baltos" kultūros kaimynus. Atseit tokie dideli giminės vos ne broliška filadelfijos gatvių patvorių meilė, nors ten tų baltų brolių jau sovietiniais laikais buvo visai mažai belikę. Rygoje atseit jau buvo okupuota 70% rusų. Nu žinot sakydavo kad latvijoje didžiausias įžeidimas latvijoje būti pavadintam "zirga galva" kas išsiverčia į lietuvių kalbą kaip "arklio galva" - vos ne kažkoks trojos arklys ar būtigeidis. Tik dabar ne taip senai pasirodė tos plastmasinės kaukės kur vienas gali užsidėjęs lakstyti kaip trojos arklys kariniame cirko lauke.
Matot sprendžiant pagal informcinę "sezamai atsiverk" visuomenę lietuvoje jau irgi panaši procentinė padėtis. Turbūt arčiau 80%-90% zirga galvų laksto rupšnodami etnines ganyklas. Tad čia yra akvaizdu kad jie ruošiasi kažkokioms misijoms. Gal į sibirą gal į marsą, gal į saulės mūšį.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?