Nauja internetinė platforma gamtą pažinti norintiems vaikams

2019-02-11

Nevyriausybinė aplinkosaugos organizacija „Baltijos aplinkos forumas” šiandien pristatė naują nemokamą platformą vaikams, kurioje jaunieji gamtos mylėtojai galės mokytis pažinti gamtą žaisdami žaidimus ir spręsdami linksmas užduotis. Tai – erdvė vadinamiesiems jauniesiems gamtos reindžeriams ugdyti, pasiekiama adresu www.gamtosreindzeris.lt.

Platforma skirta 7-14 metų amžiaus moksleiviams. Čia galima rasti įvairių užduočių ir iššūkių – tiek atliekamų internetinėje erdvėje, tiek raginančių keliauti į gamtą, ją tyrinėti, įveikti įvairius išbandymus ir į platformą įkelti savo nuotykių rezultatus. Už kiekvieną užduotį vaikas gauna specialius ženkliukus, juos kaupdamas pereina į kitą reindžerio lygį.

„Ši platforma yra viena iš priemonių siekiant ugdyti gamtą mylinčius, jos procesus suprantančius ir gamtos bei aplinkos apsaugą remiančius piliečius. Tikimės, kad jaunasis gamtos reindžeris taps gamtininkų pagalbininku – rodys pavyzdį bendraamžiams, sudrausmins gamtą skriaudžiančius, su noru ir entuziazmu leis laiką gamtoje, o gamtos saugojimas jam taps gyvenimo būdu, pasireiškiančiu kasdieniuose sprendimuose. Tai – ateities sąjungininkai, kurių dėka žmonės supras, jog gamta – mūsų namai, o saugodami ją, saugome save bei rūpinamės ateities kartų gerove.” – apie platformos idėją pasakoja jos kūrimą koordinavusi Baltijos aplinkos forumo komunikacijos specialistė Rita Grinienė.

Pasak platformos kūrėjų, ne mažiau svarbūs ir kiti platformos naudotojai – su gamtomoksliu švietimu dirbantys specialistai. Tai – mokytojai, saugomų teritorijų specialistai, įvairių kitų aplinkosaugos organizacijų, neformalaus švietimo organizacijų atstovai. Jie gali tapti naujų užduočių autoriais, naudoti platformą tiek formaliam, tiek neformaliam, tiek gamtamoksliam, tiek tarpdisciplininiam švietimui.

„Saugomos teritorijos jau kuris laikas buria vaikus ir jaunimą, organizuodami edukacijas, žygius ir kitokias veiklas tiek direkcijose, tiek gamtos mokyklose. Manome, kad ši „Jaunojo reindžerio” platforma gali pabėti sujungti įvairias iniciatyvas, o taip pat – padėti specialistams dalintis patirtimi. Kai kurios nacionalinių ir regioninių parkų gamtos mokyklos jau turi jaunųjų reindžerių būrelius. Tikime, jie irgi galės naudotis interaktyviąja platforma. ” – teigia projekto  partnerės Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos atstovė Diana Rakauskaitė.


Straipsnio komentarai

..2019-02-11
nors jie akivaizdžiai elgiasi tarsi nesupranta ką daro negalima atmesti kad tai ir yra apgalvota operacijų maskuotės dalis. Nu patys pažiūrėkit VSTT svetainę. Apie lietuvą ir gamtą jie šneka kaip kokį atrakcionų parką. Net metinius bilietus į tas jų valdomas ir saugomas atrakcijas pardavinėja. Kadangi čia figūruoja ir taip vadinama "nevyriausybinė" (anarchistinė) organizacija vadinasi nėra kažkas įdomiau ar sudėtingiau, negu kad jos nebūtų. Matot čia yra įdomus pavyzdys kai ostapininkai gali išsirinkti bet kokį objektą ir apsimetus gandžiais rūpintis tuom objektų, tol kol jiems reikalinga migla ir rūkas kaip priedanga violetiniams gerų ketinimų keliams tiesti. Matot šitie "anarchistai" vartosi kaip inkstai smaluotų biudžetų taukuose net nežino kur taškyti tuos pinigus. Problema yra irgi kažkokie apribojimai, kur jie veikia grynai viešųjų ryšių erdvėje, nes yra sukurta suskilusių geldų įstatyminė bazė kur jie gali "panaudoti" tuos pinigus taip kad atrodytų jog tie pinigai buvo panaudoti. Čia ne vien IT, renginiai, bet ir "menas". Šiuo atveju raguočiai įsikibę į kuoliuką laiko baltijos aplinkos griuvantį dangų, na ir išskirtinis dėmesys meldinei nendrinukei. Kažkas panašaus į "gerąją" praktiką tolimuose brexit imperijos svastikas garbinančiuose kraštuose kur šventyklos specializuojasi svieto lyginimo veikloje jie irgi išsirenka gyvulių fermos objektą kad atseit yra lygesni negu kitos šventos karves. Na ir garbina po to pvz beždžiones, žiurkes, tt. Gali būti kad "lulzboat" yra tame kad meldinukė tai čia kažkas kas siejasi su misionieriška kryžiuočių veikla - maldininkais, maldomis, meldimusi, tt.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?