Keliuose išjungiama daugiau nei 100 greičio matuoklių

2019-02-11, LRT TV naujienų tarnyba,
etaplius.lt nuotr.
etaplius.lt nuotr.
Nuo pirmadienio valstybiniuose keliuose išjungiami 139 stacionarūs greičio matuokliai. Jie netrukus bus išmontuoti ir grąžinti į Vokietiją.

Pasak Automobilių kelių direkcijos vadovo Vitalijaus Andrejevo, dešimt metų trukusi sutartis buvo labai brangi, todėl nebuvo priežasties ją pratęsti. Be to, anot V. Andrejevo, prietaisai buvo pasenę ir nebe tokie veiksmingi, todėl pereinama prie vidutinio greičio matuoklių naudojimo.

Dabar naujieji prietaisai, fiksuojantys vidutinį greitį, dengia 120 kilometrų šalies teritorijos. Iki kitų metų jų planuojama nupirkti dar 100. 

Pernai dėl greičio viršijimo Kelių policija protokolus surašė daugiau kaip 400 tūkstančių gyventojų. Miestuose stacionarūs greičio matuokliai išlieka. 

LRT.lt


Straipsnio komentarai

... 2019-02-11
Tu zmogau maziau rukyk pries rasydamas savo nesamones ???????? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to Nesusipratimas2019-02-11
gal ne tai kad įranga yra morališkai pasenusi, bet kad gal čia yra kažkokios kitokios moralinės žalos problemos. nu tokie matuokliai yra kaip ir sekimo įranga kad stebėti visą transporto eismą, kur fiksuojami tik tie kurie pažeidžia taisykles, kur remiantis gerais ketinimais visi laimi saugumo srityje. Kiek buvo istorijų kai drąsių iki kelių maitvanagiai puoldavo tuos matuoklius kaip kokie don kichotai malūnus, nesuprasdami kad viskas sujungta beveiliu ryšiu. Pasirodo čia galai eina į vokietiją, kurios teritorija jau nuo pirmojo pasaulinio karo naudojama kaip al-qaedos bazė visokių brexitinių piratų karinių bazių (US, UK, Prancūzija, tt). Mužikams neina suprasti ryšio kur ryšio nesimato. Nu nėra ryšio. Mužikai nenusimanome apie raketų konstravimo ir nanotechnologijas ir net nenutuokiame kokių dar slaptai kukuojančių jutiklių gali būti prifarširuota į tuos inkilus. Palygink kiek visokių duomenų "juntama" tuose kituose metereologiniuose jutikliuose kur irgi išstatyta visos respublikos pakelėse. Tame ir esmė kad kryžiuočių smaluotų biudžeti mums nieko ir nėra atskleidę apie savo "uber alles" technologijas. Tad ar tie matuokliai yra ar nėra nėra skirtumo jeigu tai buvo naudojamą ir kitose drąsių kelėnų mokslų daktarų grupuočių srityse pvz sekti kaip vairuotojai reaguoja į pačio inkilo kaip drausiminimo stimulą. Tai yra kad jeigu kas ir buvo į juos prifarširuota tai vis tiek tik "decoy". Nėra žodyne tam žodžiui prasmę atitinkančio žodžio lietuvių kalboje. Tai ne visai jaukas, ne visai masalas, ne visai maketas, tt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Nesusipratimas2019-02-11
kam grazinti, juk tai tikri inkilai. Ne uz kalnu pavasaris, o jei moraliskai pasene, tai ir fricams nafik reikalingi..... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-02-11
o pats andrejevas kodėl nevažiuoja atgal į vokietiją? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?