Ministras L. Kukuraitis: pasiekėme kompromisą dėl vaikų apsaugos

2019-02-14, socmin.lt

Seimas antradienį po svarstymo pritarė jungtiniam Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Seimo nario Ramūno Karbauskio Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo projektui, kuris vaiko paėmimą iš tėvų numato tik kraštutiniu atveju ir kuriame atsižvelgiama į daugelio šeimų organizacijų išsakytus prašymus aiškiai apibrėžti, kada vaikas gali būti paimamas iš jam nesaugios aplinkos, patikslinti, kas yra psichologinis smurtas ir nepriežiūra.

„Šiuo įstatymu mes aiškiai įtvirtiname esminį principą – vaiko prigimtinę teisę augti biologinėje šeimoje ir išsaugoti giminystės ryšius. Taip pat numatome „pagalvę“ šeimoms, kuriose vaikui kilo pavojus vaiko gyvybei ir sveikatai, bet šeima nori ir turi jėgų keistis: tokiais atvejais pasitelksime giminaičių ar kitų artimų asmenų pagalbą užtikrinant vaiko saugumą, blogiausiu atveju vaikas su tėvais ar vienu iš tėvų galės būti apgyvendinamas krizių centre, kur galima užtikrinti, kad nebus smurto“, - teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Pritarimas po svarstymo reiškia, kad Seimas dėl šio projekto balsuos dar vieną kartą – pavasario sesijoje. Teisės akto pakeitimai įsigalios, jeigu bus priimti Seime ir jeigu juos pasirašys prezidentė.

„Noriu padėkoti visiems Lietuvos žmonėms, visoms organizacijoms, kurios nebuvo abejingos, teikė savo pasiūlymus, kaip pataisyti įstatymą. Kiekviena kritika yra naudinga, jeigu tik mokame ja pasinaudoti. Manau, kad jungtinis įstatymas, kuriame sugulė kompromisiniai pasiūlymai yra geras, o toliau mūsų visų ir vėl lauks sunkus darbas – užtikrinti gerą ir šeimoms draugišką Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistų darbą ir įtvirtinti visų mūsų gebėjimą nenaudoti smurto ar fizinių bausmių prieš vaikus“, - sako ministras.

Pastaba: lentelėje jungtiniams pasiūlymams pritarta po svarstymo, bet ne galutinai


Straipsnio komentarai

..2019-02-14
pats pagalvok kas per kvailystė yra pats išsireiškimas "vaikų apsauga". Jie atseit yra valdžia kuri aiškina kad jų valdomoje teritorijoje egzistuoja blogybės kurios yra pavojingos vaikams, bet jie kovoja ne su blogybėmis, bet turi sugalvoję uždangą kad pridengti tas blogybes taip kad vaikams nesimatytų. Jeigu vaikai nežinos nieko apie tas blogybes vadinasi jie ir bus apsaugoti. Aklumas kaip teisinis manipuliacijos instrumentas, kad diegti tvarką ir teisingumą. Kaip bombos padegamoji virvelė. Kai užaugs tada pamatys ir galės "suprasti" su visa ta akla gyvenimiška patirtimi. Nu žinai kaip koks grybauskaitės "už saugią lietuvą" skėtis nuo jos pačios raguotų trojos arklių (vienaragių) vaivorykštinių snarglių lietaus. Jinai irgi aiškina kad lietuva yra nesaugi, bet jinai kupina gerų ketinimų savo violetiniuose kelėnuose. Net įsisega gėlyte kad žydėtų kaip pasulio bamba violetinėje vienybėje su putino ir trumpo jedinstvomis. Matai kad žodis "neužmirštuolė" turi savyje žodį "mirštu". Nu čia į temą žuvėjų kraštams, gedimino kalnams kur gedima, krokų lankoms, verdainės verdantiems puodams, tt.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to...2019-02-14
3+3 = nxjdjehdbdjf Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-02-14
pagalvok dar elementariau. kas buvo pirmiau vaikai ar vaikų teisės? Pagal šito cžv gestapo aparteido talibaninę logiką visi vaikai yra beteisiai tol kol šitie kryžiuočiai neatsibasto kaip kokie savi mūsiškiai pranašai ir neišduoda nelygias teises vaikams tam kad tuos vaikus galima būtų lyginti. Nu čia nebūtinai apsirėdę kaip kryžiuočiai - tai tik viena avies kailių suknelė iš šilkinių kelių garderobo. Kol nebūna jų žodžio iš violetinių lūpyčių ir žydrų barzdų - tol nieko čia ir nebuvo, niekas čia nesiskaito, čia vaikų ir nebuvo, tt. Buvo tik skęstantieji, kuriems jie tik padėjo paskęsti kad nesikankintų, bet jų dokumentus jie išgelbėjo ir panaudojo saviems kad galėtų gyventi pomirtinį gyvenimą už jus. Nu žinai "pirma buvo žodis", o po to teritorija paverčiama į lawoninį lawfare getą ir įsegamos ant rankovių teisinės gėlytės, kad galima būtų žydėti paraduose žaidžiant kažkokius oranžinius socialinius modelius. Pats paskaityk tą straipsnį apie sartų žirgų lenktynes. tarsi būtų ne žirgų lenktynės bet trojos arklių lenktynės. Tad nors čia kalbama apie kažkokius vaikus negalima nepagalvoti kad vaikai panaudojami kaip skydai kad vystyti karinės apgaulės operacijas pasinaudojant reliatyvumo teorija. PVZ yra visokiausios programos, kurios veikia tarptautinių lygiu integruojant ką tik nori - nuo NATO karius kurie kaip kokie proletarai vienijasi, nusikaltimų liudininkų apsaugos, kalinių, narkomanų, tt. Tad jeigu yra integruojamas NATO koks nors spec nazas gal jo amžius toje reliatyvumo teorijos atskaitos sistemoje ir atrodo kaip vaikas. Jam ir reikalinga apsauga kažkokia, nes jam svetimam krašte viskas keistai ir atrodo, o jisai apginkluotas rankytėmis kurios gali ir sugeba daryti tvarką ir teisingumą. Jis kaip tas smaluotnegeris terminatorius iš filmo apie viešnias iš ateities. Tad gal todėl tie spec nazai, diplomatai, ambasadoriai, teisėjai, seimūnai, tt ir turi teisinį imunitetą nes jie tose atskaitos sistemose ir skaitosi kaip vaikai, išdykėliai, neklaužados, tt. Tad net jeigu jie užsiima pedofilijomis jie visiškai ne pedofilai. Jie tik mėlynbarzdžiai, violetinakiai, drąsiakelėniai, tt Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to ....2019-02-14
visa esmė 300 milijonų Eurų , apie kuriuos svajoja kovotojai dėl vaikų apsaugos ir tų pinigų įsisavinimą. Išlipk iš medžio , nes vėl nukrisi ....... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-02-14
nu gerai pagalvok elementariai kaip koks vatsonas. matai čia pateikiamos naujienos tarsi įvyko kažkokia konflikto atomazga buvo dėl vaikų buvo pešamasi. Tad jeigu nesutariama valdžioje tai ir yra krizė pavaldiniams. Nu čia jau valdžia aiškina kad jie yra šeimos dalis ir visi vaikai yra jų vaikai. Tad šitiems kryžiuočiams ir reikalingas kažkokio slapto krizių centro dėmesys. Nu slapto ta prasme apie kurį jie dar nieko nežinojo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to.....2019-02-14
2+2= 738&hej73&$ bbnkxs Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-02-14
terbakrauskis ir geguturaitis matai kukuoja apie gerais ketinimais išklotų biologinių ginklų programų gegutės lizdus. nu iš biurokratijos pusės čia ir bandoma užtikrinti saugumą ne veikams, bet jų popieriams - kažkas panašaus į rakštisteino stalčius, visokiausių kryžiuočių ir jehovos liudininkų drąsių kelėnų veiklą. Nu jeigu panagrinėti kiek pasaulyje tų visokių pedofilijos skandalų kur įsivėlę visokie dvasininkai, kunigai, klebonai, tt - tai lietuvos vištidę yra susikraustę kažkokie lapinai. Net išorvelino savo kumyrą ir "didiką" butigeidį, tarsi druska su kuria valgomos patyčios. Matot ir geguturaitis ir terbakrauskis abu kalba lietuviškai su labai akivaizdžiu gražulio kelnių akcentu ar dialektu. Gal čia prancūzijų kalba prasišviečia? Abiejų veidai rodo kryptį į talibano bacha bazi.
kas buvo pirmiau gandis su kalenbachu ar aparteidas? Tame ir esmė kad kalenbacho iš viso nebuvo ir niekas apie jį nebuvo nieko girdėję, kol šitai broliškai gražulio kelnių tikrai meilei nepastatė tą paminklą rusnėje kažkokie "kultūristai". Atseit garsino ir gražino lietuvą kažkokiuose violetinių patvorių šešėliuose.
Tame ir esmė kas buvo pirmiau didžiulis socialinis aparatas kažkokių problemų sprendimui ar problemos kurias jie atseit sprendžia? Viskas kas liečia šitus šposus ir yra saugumo aparatas. Atseit kišamos plunksnomis pagalvės iš anksto, kad būtų padėta, kai nukris vienas iš jūsų. Nebijokit ropokit kelėnais drąsiai. Tos plunksnos labai galingos - galima rašyti istoriją į kurią tik nori pusę. Netgi jeigu tas socialinis aparatas veikia ant tuščių apsukų jisai vis tiek veiks kaip karinis apvalgymo aparatas, kuris nieko kito nepasieks tik kels krizes tiesiogiai ar netiesiogiai.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?