Rusniškiai prašo svečių kol kas į salą nevykti

2019-02-19, Dalia BIKAUSKAITĖ
NAMO. Taip šeimai teko grįžti namo po viešnagės pas uošvę Rusnės saloje. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.
NAMO. Taip šeimai teko grįžti namo po viešnagės pas uošvę Rusnės saloje. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Vakar Šilutės rajono savivaldybė paskelbė ekstremaliąją situaciją, be Rusnės, dar penkiose rajono seniūnijose. Vandens lygis kelyje Šilutė-Rusnė vakar buvo pakilęs iki 95 cm.

Susisiekimas su Rusnės sala nutrauktas nuo sekmadienio. Tralai kelia tol, kol vandens lygis būna iki 80 cm.

Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė, su kuria susitikome ant nebaigtos statyti estakados į Rusnės salą, sakė, kad gyventojams kol kas jokio pavojaus nėra. Laimei, rusniškiai nesirgo, turi maisto atsargų. Tiesiog paskelbus ekstremaliąją situaciją visos tarnybos - kelininkai, ugniagesiai, autobusų parko darbuotojai, pasieniečiai, policininkai - dabar bus kur kas atsakingiau pasirengę ateiti į pagalbą.

"Paskelbus ekstremaliąją situaciją, mes gyvename toliau. Dabar laukiame, kol išeis leidai. Jų sangrūdos susidarė Atmatoje prie Uostadvario. Ta apie 4 km ilgio ledų sangrūda mus ir skandina. Už jos marių link vandens lygis yra vos ne toks pat, kaip vasarą", - sakė seniūnė.

Kol kas kariškiai į pagalbą dar nekviečiami. Jeigu vandens lygis kils dar labiau ir ledų sangrūda nepajudės, jeigu teks evakuoti gyventojus, tada žadama prašyti jų pagalbos.

Šiemet žmonės į Rusnės salą pėsčiomis patenka per nebaigtą statyti estakadą. Tarp bandančių patekti į potvynio zoną sutikome gana daug atvykusiųjų pasižiūrėti potvynio, pafotografuoti, pafilmuoti. Tarp jų buvo ir klaipėdiečių.

Beje, be guminių botų į Rusnę patekti sunku, nes nedidelis ruožas prieš estakadą iš Šilutės pusės yra apsemtas. Gylis nėra didelis, galima perbristi. Šią kliūti žmonės įveikia įvairiai. Vienas vaikinas, avintis kedais, vykęs į salą paviešėti pas tetą, kurį laiką pastovėjęs, nusiavė batus ir tiesiog perbrido vandenį. Rusniškius, ko gero, galima atpažinti iš to, kad jie eina su botais, o batus nešasi rankoje. Per vandenį brido žmonės ir su vaikais. Pas uošvę Rusnėje viešėjusi šeima taip bandė grįžti namo.

Sutikome ir sutrikusias ūkininkes. Joms nerimą kėlė tai, kaip išvežti iš Rusnės salos apie 7 tonas pieno, nes tralas nevažiuoja. Seniūnė teigė, kad ūkininkams bus padedama.

"Mes turėjome gerą vasarą, ramų rudenį, labai gražią žiemą. Šis potvynis nedidelis, tik tiek, kad labai staigus. Tuo jis skiriasi nuo ankstesniųjų. Vasario 16 d. 12 val. turėjome renginį, pakėlėme prezidento vėliavą, sugiedojome himną, atidarėme bendruomenės namus, o 14 val. prasidėjo ledonešis. Beje, pasitaikė gera savaitė, nes mokiniams atostogos, tad bent vaikų nereikia vežti į mokyklas", - aiškino seniūnė.

Ponia Dalia tikino, kad jeigu žmogus susirgtų, didelės bėdos nebūtų, nes yra budintis tralas, kuris perkeltų mašiną, o seniūnei galima skambinti ir naktį.

"Viskam pasiruošta. Be to, mes turim estakadą. Ja jau galima eiti pėsčiomis, ir tai jau yra labai daug. Bet mes labai prašome svečių dabar pas mus nevažiuoti, nesigėrėti tuo grožiu nuo estakados, netrukdyti. Seniūnija prašė Lietuvos automobilių kelių direkcijos esant potvyniui leisti mums pereiti pėsčiomis per estakadą, nes mums bėda. Ji leidimą mums davė, bet seniūnija turi užtikrinti žmonių, einančių per statybvietę, saugumą. Taigi jeigu kas nutiks, atsakys Rusnės seniūnija. Šiandien estakada nėra pramogų aikštelė, tai ekstremali vieta. Todėl prašome, kad svečiai kol kas nesilankytų. Po gegužės 15 d. mes visų jų labai lauksime", - sakė D. Drobienė.

Šilutės rajone šiuo metu apsemta apie 30 tūkst. hektarų teritorijos, kurioje yra 25 sodybos: dvi iš jų negyvenamos, likusiose gyvena 47 žmonės.

ve.lt


Straipsnio komentarai

to rusniškis2019-02-20
pasitaisau - live is life !!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to rusniškis2019-02-20
bet užtat seniūnę D. Drobnienę turit, vaistų parūpina, su pagaliuku medį pakrapšto, vandens gylį pamatuoja. Rūpinasi, kad paskutinieji rusniškiai nenuskęstų. Tuoj stintos prasidės - nemirsit ir iš bado. " Live is Live" kaip toj dainoj........ Komentaras patinka Komentaras nepatinka
rusniskis2019-02-20
taip rusneje jau nieko nera,nei mokyklos,nieko, visiska afrika. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Nedumkit akiu2019-02-20
Tai koks čia prasyms jei pasamdyti tvarkos saugotojai be leidimo nepraleidzia gerai dar kad nereikia praeiti pro metalo detektoriu kaip oro uoste Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Lenkai atsirokoj,2019-02-20
Netruks ir ciem...
Matė kap saniūnė
Krivulės lazduki
Žalgiry kibo dar
Verbos čėsu:
-Vattau, pasiciko.
Ir kairėn-dešnėn,
Kap bežūrėsi,
Nuog cilto ligu cilto...
Kū ty svecai,
Dori kaimynai-
Karžygiai cikri
Visi kap vienas,
Nuog veiksmo
Sukto nelauktai
Klascingosios
Kasandros pasalon
Induoci krito...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Rusniškis2019-02-19
Štai čia Rusnės estakada iš paukščio skrydžio:
https://www.youtube.com/watch?v=1j2F4IYGp-o
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vietinis2019-02-19
Beje, pasitaikė gera savaitė, nes mokiniams atostogos, tad bent vaikų nereikia vežti į mokyklas", - aiškino seniūnė. Ar Rusnėje nėra mokyklos, uždarė? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
valytoja2019-02-19
vos spėju valyti salę po pranešėjo paskaitos, apie trojos kuinus, repeticijos
Ir per paskaitą nei vieno klausytojo...kalbasi pats su savimi ir šiukšlina aplinką...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to sunku.. 2019-02-19
tai ar nepastebėjai kad aš nieko ir nesakau? tokie niekai tikrai ne tavo nosiai.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
sunku kažką ir pasakyti "adekvačiai"2019-02-19
tu teisus- kažką adekvačiai parašyt tau nesigauna... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-02-19
lietuvių kalboje sąvoka "nekviesti svečiai" tai būdavo toks neteigiamas apibudinimas. šiais laikais jie atseit "nugalėjo" tą kliūtį trojos arklininkystėms panaudodami gerais ketinimais išklotus drąsiųjų kelėnų kelių patvorius. Nu žinot "turizmas" kaimo ir ne tik, bet tik ne kaimiečiams. Kažkada mačiau tą seniūnę turguje riedančią ir dundančią kaip kokia statinė. Nu žinot ne vien dėl to išsireiškimo kaip parisi, bet ir dvigubos reikšmės "pastačius". Statydiniai žiurint iš politologijos pusės būna įvairių formų ir paskirčių. Nors gal čia labiau "sėdytiniai" nes užpildomos kažkokios kėdės kuriose jeigu tikėti geltonosios spaudos priespaudos pasakomis paslėpti kažkokie lobiai. Ar bandėte kas nors pasėdėti svetimose kėdėse, kėdytėse, kedžiuose, kedienėse, kėdainiuose, tt? Tame ir esmė kad tai ne taip paprasta. Tuoj pat iškomandiruos į kėdainių krematoriumą. Nu tame turguje jinai riedėjo ne viena. Iš paskos riedėjo dar kokių 5-6 statinių svita ar palyda. Man rodos tada jos visos nuriedėjo žiūrėti kažkokių gėlių ar augalų ten kur turgininkai pardavinėja. Matyt visuomeniniais pagrindais išduotais įgaliojimais. Gal ruošėsi kažką gražinti kažkam ar žydėti.. Žinai su tomis kėdėmis juokai menki.
Tad kaip galvojate kodėl riedėjimas ir dundėjimas nebado akių visiems tiems "sveikatos" specialistams kurie sveikatą prižiūri jau žiūrėdami į žmones kaip į gyvulių bandą: visuomenės sveikatos stebėsenos, bendruomenės slaugytojams, šeimos gydytojams, tt? Nu kaip galima gydyti šeimą ar bendruomenę? Ar gali šeima ar visuomenė būti nesveika, ligota, apsikrėtus, tt? Va čia ir yra įdomūs reiškiniai. Nes tie "sveikatos" specialistai tai irgi lygiai taip "sveikai" atrodo kad galima su jais žaisti boulingus kur kažkas rieda ir dunda. Prisimenu kai nuėjau sveikatos pažymos dėl teisių atnaujinimo. Tai pirmiausia mane užpuolė "bendruomenės slaugytoja". Pradėjo aiškinti kad aš nesveikas ir nuodėmingas nes nedirbu, neregistruotas darbo biržoje, tt, nors tai iš viso ne jos reikalas. Nu jinai atseit astmos klubo kažkokia cžvistėlė tai bandė man pripaišyti tuberkuliozę - atseit tokiais gerais ketinimais pasinaudodami bomžus surenka nuo parduotuvių. Nuveža persišviesti plaučių. Matyt kažkas panašaus kaip su tais dušais koncentracijos stovyklose. Tad čia yra tokie komunistinio fašizmo gestapiniai talibano aparteido reiškiniai kad sunku kažką ir pasakyti "adekvačiai".
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?