Duodamas startas sporto projektų finansavimui

2019-02-20, smm.lt

Šiemet lėšos sporto projektams didėja daugiau nei dvigubai. Didžiausias dėmesys finansuojant sporto projektus bus skiriamas visuomenės fiziniam aktyvumui, specialus akcentas – neįgaliųjų sportui. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius patvirtino kvietimus teikti paraiškas Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamiems sporto projektams.

„Džiugu, kad lėšos sporto projektams šiemet didėja daugiau nei dukart. Kviečiame sporto bendruomenę aktyviai dalyvauti finansavimo konkurse teikiant projektus. Itin svarbu skatinti visuomenės fizinį aktyvumą, kad jis taptų kiekvieno Lietuvos piliečio gyvenimo dalimi“, – sako ministras A. Monkevičius.

Šiais metais Sporto rėmimo fondo lėšos siekia 13,6 mln. Eur. Jos bus paskirstytos didžiausią dalį – 50 proc. (6,6 mln. Eur) – numatant visuomenės fizinio aktyvumo skatinimui. 20 proc. lėšų (2,6 mln. Eur) numatyta sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimui, 15 proc. (2 mln. Eur) – sporto renginių organizavimui, 10 proc. (1,3 mln. Eur) – sporto bazių plėtrai, priežiūrai ir remontui, 5 proc. (659 tūkst. Eur) – kvalifikacijos tobulinimui.

Ne mažiau kaip 10 proc. (1,3 mln. Eur) pagal proporcijas skirstomų fondo lėšų numatyta neįgaliųjų sporto projektams.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija patvirtino kvietimų sąlygas Sporto rėmimo fondo lėšoms gauti. Juridiniai asmenys kviečiami teikti paraiškas projektams, susijusiems su fizinio aktyvumo skatinimu, sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimu, sporto renginių organizavimu, kvalifikacijos tobulinimu. Paraiškas šiems Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos administruojamiems sporto projektams bus galima teikti iki 2019 m. kovo 26 d.

Sporto rėmimo fondo lėšos skiriamos įgyvendinti sporto projektams, susijusiems su 5 veiklomis:
1) fizinio aktyvumo skatinimu;
2) sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimu;
3) sporto renginių organizavimu;
4) kvalifikacijos tobulinimu;
5) esamų sporto bazių plėtra, priežiūra ir remontu.

Pirmas 4 veiklas administruos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, o projektus, susijusius su esamų sporto bazių plėtra, priežiūra ir remontu, administruos Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA). Paraiškas esamų sporto bazių plėtrai, priežiūrai ir remontui bus galima teikti CPVA  nuo vasario 25 d. iki balandžio 1 d.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, apie sporto projektų finansavimą siekdama informuoti sporto bendruomenę, švietimo institucijas, visuomenę bei visus besidominčius sporto plėtra, vasario pabaigoje ir kovo pradžioje kvies į informacinius seminarus-mokymus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Alytuje. Renginių metu bus plačiau supažindinama su naujomis Sporto rėmimo fondo finansavimo sąlygomis, paraiškų teikimo bei vertinimo sistema.


Straipsnio komentarai

..2019-02-20
viskas kas liečia "sportą" turėtų būti žiūrima kaip į smaluotus biudžetus, na ir aišku visokius neigiamus su tuo susietus reiškinius: prekyba žmonėmis, organizuotas nusikalstamumas, pinigų plovimas, cheminių ir biologinių ginklų pramonė (visokie anabolikai, uždrausti preparatai, tt), tt.. pvz arklių sportas tai jau reik prisiminti apie tuos visus antivirusus kur naudojami. nu žinot tos visos asadauskaitės tai jau ant tiek akivaizdžiai "too good to be true" kad net meilutytės atvejis nusimeilutytina. Nu čia yra aišku irgi dviguba priedanga tad yra labai nepaprasta kažką susiprasti. Patys pažiūrėkit į tas nuotraukas kur dabar mums pateikė iš "naujosios žemės" kur atseit rusus užpuolė baltosios meškos. Ten kažkokia super slapta karinė bazė ir labai netinkamas gyvenimui klimatas, bet vis tiek turi ir vaikų žaidimų aikšteles, ir vežimėliai matosi, tt. Su lietuva panaši situacija. Nu čia esame tokioje pat platumoje kaip ir koks krasnojarkas. Nu sibiras kur važiuoja kapus tvarkyti tie sibirietiški misionieriai. Tame ir esmė kad ta misija greičiausiai ir yra "diversija" ar viešųjų ryšių ar dar ir kitokia. Nu jie tvarkosi čia lietuvoje kapus. Dedasi pagalves. Pažiūrėkit kokių tik pavardžių šiais laikais "nelaidoja" visokios keistuolių teatro bendruomenės, kurios ant tiek draugiškos, nors keistuolinkis pats su jais. Čia neaišku daug reikalų. Prisimenate kai jie ten pradėjo aiškinti prieš kelis dešimtmečius apie macikų koncentracijos stovyklą ir tas aukas. Net kariuomenės visi vadai buvo suvažiavę su vainikais. Greičiausiai kalba ir buvo apie karinės apgaulės metodus kur galingos plunksnos važiuoja atgal į ateitį. Ty tas konclageris ir tos aukos yra čia ir dabar. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?