Atnaujinamas paso išrašymas per 1 darbo dieną

2019-02-20, vrm.lrv.lt

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas antradienį vizito į Asmens dokumentų išrašymo centrą prie Vidaus reikalų ministerijos (ADIC) metu davė pradžią pirmosios nauja asmens dokumentų gamybos įranga išrašytų dokumentų serijos gamybai. 

Dešimties metų senumo nuolat gendančią aparatūrą pakeitus naująja, gyventojai jau nuo trečiadienio Lietuvos Respublikos pasą vėl galės gauti ypatingos skubos tvarka, tai yra per 1 darbo dieną. 

„Tikrai džiugus pokytis, lauktas daugiau nei dešimtmetį. Naujoji įranga yra moderni, atitinkanti šių dienų gamybos poreikį. Dėl įdiegtų šiuolaikiškų technologijų mažesne tapo ir žmogiškojo faktoriaus įtaka, sumažėjo klaidų tikimybė. Taip nauja įranga yra ne tokia triukšminga, tai svarbus faktorius atsižvelgiant ir į centro darbuotojų darbo sąlygų gerinimą“, - sako vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Naudojant naują asmens dokumentų lazerinio graviravimo įrangą, išrašymo procesas, numatoma, bus labiau automatizuotas ir funkcionalesnis. Lazerių graviravimo kokybė leis atkurti ryškesnį bei skaidresnį asmens atvaizdą. 

Taip pat sutrumpės lustų įrašymo laikas. Atsirado galimybė atlikti daugiau automatizuotos kokybės kontrolės operacijų, kurių neturėjo nuo 2007 m. naudota įranga. 

Pažymėtina, kad patobulėjo išrašymo įrangos valdymas. Įrangos operatoriams bus galimybė vienu metu išsiųsti kelias užduotis. Dėl šių priežasčių asmens dokumentų išrašymo procesas taps greitesnis ir efektyvesnis. 

ADIC kartu su Turto ir ūkio valdymo departamentu prie Vidaus reikalų ministerijos 2018 metų pavasarį organizavo viešąjį pirkimą, kuriuo už 5,3 mln. Eur įsigytos asmens dokumentų išrašymo įrangos nuomos paslaugos. Sutartis sudaryta 60 mėn. laikotarpiui su galimybe sutartį pratęsti dar 24 mėn.


Straipsnio komentarai

.. 2019-02-20
nu tame ir esmė su "vidaus reikalais" kad čia ir yra tie las vegas reikalai, kur informacija negali ištrūkti į išorę. Tai ir yra juodoji skylė. Taip kaip geltonosios spaudos priespauda nušviečia kažką yra kažkas kas nėra tikrovė nesvarbu apie ką eina kalba. Netgi jeigu tai yra kažkokia tiesa už kurią jūs pats galite asmeniškai padėti galvą, nes esate kažkoks tai liudininkas. Nu jeigu kažkas sakoma kas buvo aktualu vakar šiandien jau yra nesvarbu nes ta avis kur buvo sveika vakar jau yra suvalgyta kad vilkai pasisotintų. Nu jo žodyje perestroika yra ir kažkokia užuomina į trojas. Bet kas iš tų užuominų? Nieko. Apšviesta tamsa kažkaip stebuklingai nustoja būti tamsa. Nu vistiek kol lietuva neįstojo į akropolius, babilonus, NATO, tt didžiulė dalis lietuvos rinkos poreikių buvo patenkinama per rubikoniniuose kirtimuose esančius gariūnus į kuriuos ir sueidavo visi tie šilkiniai keliai iš visokių alibabinių kraštų: kinijos, JAE, turkijos, tt... Čia kalba eina ne vien apie lietuvos rinkos poreikius. Turbūt ir latvijos, kaliningrado, baltarusijos, tt.. Tad kai atseit buvo sodinamas ir auginamas rubikonas kirtimuose geltonosios spaudos priespaudos puslapiuose tai visiškai neatsispindėdavo. Jie "sureaguoja" kai tai būna reikalinga pagal kažkokią atskaitos sistemą. Nu tas rubikonas ir buvo tik tiek - kažkoks fantomasinis malūnas, kuris turbūt egzistavo tik popieriuje, kol kažkas tų popierių nepradėjo kilnoti. Turbūt kita išgalvota istorinė asmenybė "henrikas daktaras" dar tikresnis nes turi ir "šilutiškę" žmoną ir tą garsiąją "pilaitę" pastatytą už "šilutiškės" žmonos "emigrantinių" tėvų pinigus. Kaip nekeista tie uošviai tai iš amerikos. O ten tikrai nėra šalis kur pinigai mėtosi. Ten ir $10 yra pinigas, kurių nedalina niekas niekam, netgi jeigu ir "žentas". Ar čia įdomu kad jisai nubėgo į bulgariją? turbut nei trupučio, nes turbūt niekur jisai nebėgo, nes niekas jo ir negaudė. Padarė bendrą šunsnukių vizginimo spektalį natistai ir tiek.
Patys pagalvokit apie rubikono iš kirtimų metamorfozę kur jie susikaldė matyt valdymo tikslais į visokias sopranines kontoras ir viena iš jų "mano būstas". Jiegi su tokiu pavadinimu aiškina kad būstas kuriame gyvenate tik atrodo jums kad yra jūsų - dabar tas nekilnojamas turtas yra kažkokio mūsiškio nuosavybė.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-02-20
pasigėrėkit "eimučio" kultūringa figūra bet iš tos pusės kur žodis "kultūra" yra kilęs nuo žodžio kultūrizmas ir kultai, kur jam nereikia jaudintis ar turi puošnių drabužių spintoje. Kaip pats atrodo kaip viena iš tų spintų kur gariūnuose vaikščiodavo ir tvarkydavo "vidaus reikalus". Gali nuogas vaikščioti ir turės visi šokinėti iš džiaugsmo gėrintis karališkais vaizdais. Nu žinot jeigu nešokinėsi tai būsi kaip tas iš tos dainos. Tame ir esmė kad labai sudėtinga su gražulio kelnių priespauda. Jugi pats eimutis šneka su vaivorykščių akcentu. Nu kas vyksta gariūnuose lieka gariūnuose. tarsi jo biografijoje yra kažkokios tai juodosios skylės apie specnazistinę veiklą kur aitvarai nešioja smaluotų biudžetų turtus. Kažkaip dauguma šių laikų informacinės visuomenės veikėjų tarsi atgiję iš romėnų ir graikų statulų apolonai ir dovydai. Nesvarbu ar čia atseit koks šurikas mokslų daktaras ar keliautojas į žvaigždes kur cypia eurovizijoje. Čia gal bandoma sudaryti tokį įspūdį kad gyvenimo lygis taip pagerėjo lietuvoje kad įvyko genetinė perestroika, kad persistatė kaip kokios rokiruotės, kur vietiniai stebuklingai susirokiravo į krematoriumus ir po žemėmis. Nu žinot "Perestroika" tai sudurtinis žodis "peres" + "troika". Čia negalima kažko galvoti apie automatiškai apie šaron ir odekolonus "troika", nors tas ten irgi tuo metu atliko žydinčios žvaigždės vaidmenį to meto geltonosios spaudos priespaudojė pasauliniu mastu. Tame ir esmė kad visame izraelyje nėra nei vieno žydo. Tad čia kitokie reikalai. Problema yra kad jie jau akivaizdžiai tuos lietuvos pasus naudoja kaip kažkokius "komforto" pasus. Jugi "sugrąžinamos" lietuvos pilietybės kasdien šimtams jeigu ne tūkstančiams trečiųjų šalių piliečių, kurie su lietuva neturi nieko bendro išskyrus kad bezda tais pačiais dažnais. Matyt taip ir gražinama lietuva gražinant ją kažkam kas yra nutylėta karinės apgaulės tikslais. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?