Mažas pajamas gaunantiems žmonėms – daugiau finansinių lengvatų

2019-02-21, sam.lrv.lt

Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui sudaryti galimybes, kad mažas pajamas gaunantys žmonės kompensuojamuosius vaistus bei jiems reikiamas medicinos pagalbos priemones (MPP) galėtų gauti nemokamai ir už tai nereikėtų primokėti nė cento.

Tad dabar šis siūlymas keliauja į Seima, kur ir bus svarstomas. Jei jam bus pritarta, tai būtų didžiulis žingsnis į priekį, siekiant pagerinti Lietuvos žmonių gerovę ir socialinį teisingumą.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, taip būtų sudaryta galimybė mažas pajamas gaunantiems žmonėms sumažinti kompensuojamųjų vaistų ir MPP įsigijimo išlaidas, kas ženkliai sumažėtų jiems tenkanti finansinė našta.

„Mums jau pavyko sumažinti vaistų kainas visiems žmonėms.  Tad turime žengti dar vieną žingsnį ir panaikinti priemokas tiems žmonėms, kurių pajamos yra pačios mažiausios. Jei šis siūlymas sulauktų galutinio pritarimo, tai išties būtų didžiulis pokytis, leisiantiems žmonėms gyventi geriau ir gauti jiems reikiamus vaistus bei medicinos pagalbos priemones, nepatiriant finansinių nuostolių“, – sako ministras A. Veryga.

Be to, tokį modelį, kuris jau taikomas socialinės gerovės valstybėse, Lietuvai pasiūlė Tarptautinė ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO).

Šiuo metu Lietuvoje gyvena apie 165 tūkstančius mažas pajamas gaunančių žmonių. 2017 m. duomenimis, didžiausias skurdo lygis buvo senjorų bei neįgaliųjų grupėse. O šioms grupėms priklausantiems žmonėms dažniau nei kitiems prireikia medicininės pagalbos. Tad socialiai neteisinga, kad tie žmonės, kuriems pagalbos reikia labiausiai, turi mažesnes galimybes ją gauti.

Jei šiam siūlymui būtų pritarta, žmonėms nebeliktų paciento priemokų už vaistus ir MPP, kurie yra sulaukę pensijnio amžiaus, turi negalią ir jų pajamos yra mažesnės nei 95 proc. minimalių vartojimo poreikių dydžio. Pensijų ir kitų draudžiamųjų pajamų dydį siūloma vertinti pagal praėjusių metų minimalių vartojimo poreikių dydį.


Straipsnio komentarai

..2019-02-21
matai kokia įdomi logika pas kruvinų kryžiuočių daktarų grupuotę. ligos, negalavimai, vaikščiojimai į ligonės pas beraščius ostapininkus, vaistų (cheminio ginklo) valgymas, gulėjimas mirtie patale, tt kažkaip turėtų žmonėms asociuotis su gerove. Nu jo čia gerovė daktarų grupuotės kišenėms. Nacių konclageriuose visi vaistai irgi būdavo nemokami. Prisiminkime tą keistą knygą kur balys sruoga aprašė savo "nuotykius", tarsi ten iš jo pusės žiūrint ir buvo kažkoks nuotykis. Kaip įdomiai žiūrėjo į žmones pagal kažkokio nacionalinio identiteto ir tautiškumo įtaką elgsenai: jeigu rusas tai gali išsigydyti bet kokią ligą su bet kokia tablete ar piliule. Nu atseit nors ir visi tuose konclageriuose gyveno tarsi komunistiniame rojuje: visi buvo lygūs, aprengti vienodai, apauti vienodai, maitinosi vienodai, be privačios nuosavybės, tt, bet vistiek kažkaip nacionaliniai bruožai lindo pro maišo audeklą tarsi ylos. Ar čia tas balys sruoga buvo toks akylas? Matot pavardė "sruoga" tai jau rodo stribinių eurovizijų, miškinių artekų, vinetu ir indėnų kryptį. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?