Aplinkosauginiai reikalavimai sulos leidimui

2019-02-22, aad.lrv.lt

Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos primena, kad valstybei priklausančioje žemėje sulą leisti galima iš ne plonesnių kaip 20 cm skersmens medžių, kurie bus kertami ne vėliau kaip po 5 metų. Jeigu medžiai bus nukirsti ne vėliau kaip po metų, sula gali būti leidžiama ir iš plonesnių medžių.

Toje vietoje, kur bus gręžiama skylė, leidžiama, nepažeidžiant luobo, nudrožti žiauberį. Skylės sulai leisti gręžiamos ne aukščiau kaip 1 m nuo žemės paviršiaus. Skylių skersmuo neturi viršyti 2 cm, o jų gylis medienoje – 3 cm. Tarpai tarp išgręžtų skylių turi būti ne mažesni kaip 10 cm. Baigus leisti sulą, skylės turi būti užkemšamos. 

Privačios žemės savininkams, leidžiantiems sulą asmeniniam naudojimui, apribojimai netaikomi. Asmenims, ketinantiems leisti sulą privačioje žemėje, leidžiama leisti sulą tik gavus žemės savininko sutikimą.

Laukinės augalijos išteklių naudojimas pažeidžiant nustatytą tvarką užtraukia baudą asmenims nuo 10 iki 30 eurų.


Straipsnio komentarai

Hadis2019-02-22
Tai kai norėčiau geros sulos... Gal kas žino kur Šilutės rajone ją pardavinėja? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-02-22
vėl mirusiųjų pasaulio įdomybės. aplinkos apsaugos departamentas kuris yra kažkoks negyvas objektas pradėjo rūpintis gyvųjų žmonių "atmintimi", kažkokių teisės aktų priežiūra ir laikymusi. Nu čia tarsi yra bėgiai ir gyvuliniai vagonai, kurie turi nuo tų bėgių nenuklysti. jeigu nuklysit - vadinasi esate pasiklydęs. baudžiavos laikais išganymo nežinojimas neatleidžia nuo ganymo. Įsivaizduojate jeigu jums kažkai tai aktualu ir kažkaip sureaguoji į tokį "priminimą" tai jūs automatiškai esate don kichotas kuris atakuoja malūno sieną. Netgi jeigu tau kažkas neaišku ir tu tik pasiklausi kažką. Jau viešnamių ryšininkai nebesibovi pasirašyti savo vardų ir pavardžių tarsi čia viską už juos atlieka kažkokie robotai. Nors gal tos dabartinės lietuvos vyriausybininkų pavardės tokios įdomios kurios net nesirašo lietuviškais rašmenimis? Nu gal jau cžv gestapas ant tiek pažengęs kad audžia labdarinius šilkus sekančiam etapui drąsiųjų kelėnų etapui kur prie trijų raidėlių į lietuvių abėcėlę jau yra įrašyta ir kirilica, japoniški, korejietiški, egiptietiški, kinietiški, mandarinietiški, tt jieroglifai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?