Broliai Komskiai – Pagėgių princai, kurie nori likti

2019-02-22, Jūratė Važgauskaitė
Broliai Komskiai (tv3.lt fotomontažas)
Broliai Komskiai (tv3.lt fotomontažas)

Pagėgiai yra ne tik pasienio miestas, bet ir dviejų brolių Komskių kunigaikštystė, kurios valdymą paraleliai jie dalijasi jau beveik dvidešimt metų. Keitėsi partijos, postai ir skandalai, bet Pagėgių valdytojai – ne.

Tiesa, artėjantys rinkimai žada siurprizą – abu broliai, savo namais laikantys Pagėgius, sieks tapti miesto merais. Rinkiminė intriga didėja nors valdžia iš brolių Komskių rankų Pagėgiuose išslydusi nebuvo jau daug kadencijų. Portalas tv3.lt siūlo pasidairyti po Pagėgius, savivaldybę, kurios likimą jau dvidešimt metų sprendžia viena šeima.

Postas ir brolio broliui

Pagėgiai, įsikūrę Nemuno žemupyje Vakarų Lietuvos pakraštyje, yra maža ir neturtinga savivaldybė. 2010 m. „Veido“ paskelbtame savivaldybių reitinge pagal gyvenimo kokybę Pagėgių savivaldybė užėmė paskutinę 60-ą vietą.

Pati savivaldybė taip pat nėra sena, ji buvo įkurta tik 1999 metais savivaldybių reformos metu atskiriant Šilutės rajono savivaldybės dalį. O nuo 2000 metų joje valdžią į savo rankas perėmė vienas iš brolių Komskių. Tą kartą Kęstas Komskis į savivaldybės tarybą pakliuvęs kaip Lietuvos liberalų sąjungos kandidatas, tapo Pagėgių mero Vaclovo Mišeikio pavaduotoju.

Tiesa, po trejų metų pakeitė ne tik partiją, bet ir pareigas, tapo Pagėgių savivaldybės meru, Liberalų demokratų partijos nariu. Meru K. Komskis buvo iki 2008 m. Seimo rinkimų, po kurių pakliuvo į Seimą jau kaip Tvarkos ir teisingumo partijos kandidatas.

Vienam broliui išėjus į Seimą Pagėgių valdymą perėmė kitas brolis, šį kartą vadovauti miesto savivaldai ėmėsi Virginijus Komskis. Meru jis tapo 2008 m. ir buvo juo iki 2011 m., o po 2011 savivaldos rinkimų postą ir toliau išlaikė. V. Komskis, kaip ir jo brolis, buvo tos pačios politinės jėgos atstovas. V. Komskis tarp 2002 ir 2016 m. buvo Liberalų demokratų partijos, partijos Tvarka ir Teisingumas (liberalai demokratai) Pagėgių skyriaus narys.

V. Komskis ir šiandien yra Pagėgių meras siekiantis naujos kadencijos, tapti meru nori ir jo brolis. Dar prieš porą metų kartu priklausę „Tvarkos ir teisingumo“ partijai dabar savivaldos tarybų ir merų rinkimuose jie ketina dalyvauti su skirtingais rinkimų komitetais.

Vienas jų su rinkimų komitetu „Pagėgių krašto vardan“, o kitas – „Kartu – Pagėgių kraštui“. Su pirmuoju rinkimuose dalyvauja K. Komskis, o su antruoju – jo brolis V. Komskis.

Kontrabanda ir etikos pažeidimai

Broliai Komskiai Lietuvos politinėje padangėje garsėjo savo nuolatiniais etikos pažeidimais, susidūrimais su teisėsauga, balsų papirkinėjimais, o gandų apie galimą kontrabandą neatsigynė ne tik politikoje nedalyvaujantis brolis Arvydas Komskis, kuris 2016 metais nušovė tarnybinį pasieniečių šunį Ramzį, bet ir kiti garsūs broliai.

Galimos kontrabandos šešėlis persekioja ne tik brolį Arvydą, kuris su teisėsauga reikalų yra turėjęs ir anksčiau, nes plaukdamas kateriu užmušė upėje nardantį jaunuolį, bet ir buvusį merą ir parlamentarą K. Komskį, jo brolį merą Virginijų.

2010 metais K. Komskis net kreipėsi į specialiąsias tarnybas prašydamas pateikti jų turimą oficialią informaciją apie jo paties ar jo šeimos narių dalyvavimą darant nusikalstamą veiką (kontrabandą) ar sąsajas su šią nusikalstamą veiką darančiais asmenimis. Kreiptis su tokiu prašymu į Generalinę prokuratūrą, Valstybės saugumo departamentą, Specialiųjų tyrimų tarnybą, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą Seimo narys K. Komskis nutarė po to, kai kalbos apie jo neva dalyvavimą darant baudžiamojo įstatymo uždraustą nusikalstamą veiką – viešoje erdvėje ėmė sklisti nekontroliuojamai.

„Paskutiniu metu net atsakingas pareigas einantys pareigūnai ar Seimo nariai leidžia sau kalbėti apie mano galimą kaltumą, tačiau paprašius pateikti konkrečius faktus, visi netikėtai nutyla. Manau, kad pagaliau reikia padaryti galą šioms iš piršto laužtoms istorijoms ir paneigti šį skleidžiamą šmeižtą“, – tada teigė K. Komskis.

2010 m. K. Komskį bandyta atleisti ir iš Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigų, tuometė parlamento vadovė I. Degutienė tai siūlė po premjero Andriaus Kubiliaus ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko Arvydo Anušausko susitikimo, kuriame kalbėta apie kontrabandos mastus bei galimą kai kurių politinių jėgų finansavimą iš „šešėlinių“ pinigų.

Tokie pat gandai neaplenkė ir V. Komskio, kuris susikirto su pasieniečių žvalge dirbusia moterimi. Susitaikyti jiems nepavyko ir teisme, kur abu atsidūrė dėl šmeižto.

Bitėnų kaime gyvenanti buvusi mokytoja ir pasieniečių žvalgė Birutė Minevičienė 2010 m. teisme atsidūrė viešai pareiškusi, esą dabartinis Pagėgių savivaldybės meras V. Komskis dar 2003 m. atvyko apžiūrėti, kaip vaduojamas purvuose įklimpęs vilkikas su kontrabandinėmis cigaretėmis. V. Komskis šiuos žodžius įvertino kaip šmeižtą ir kreipėsi į teismą, kad bitėniškė žiniasklaidoje papasakotą istoriją paneigtų. Tačiau moteris nesutiko, ji teigė, kad įvykį matė ir daugiau žmonių, tačiau jie bijo liudyti.

Broliai Komskiai ne kartą varstė ne tik teismų, bet ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) duris. Pastarąjį kartą taip nutiko dėl to, kad V. Komskis nutarė savo brolį K. Komskį apdovanoti Tauragės apskrities viršininko garbės ženklu „Už nuopelnus Tauragės apskričiai“, kitą kartą V. Komskis turėjo VTEK aiškintis dėl dalyvavimo posėdyje nustatant žemės mokesčio tarifus, nors kartu su savo sutuoktine valdo Pagėgių savivaldybėje registruotą bendrovę „Lavirga“, kuriai priklauso viešbutis Vilkyškiuose.

Etikos sargų dėmesio neišvengta ir tada, kai suabejota V. Komskio išmoka Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui, kai mokėta už nuosavo automobilio naudojimą tarnybos reikmėms.

Na, o Seimo nario duonos ragavęs brolis K. Komskis buvo įsuktas ir į galima balsų pirkimo skandalą, po kurio Vyriausioji rinkimų komisija jį išbraukė iš sąrašų. Taip K. Komskis neteko galimybės dar vieną kadenciją dirbti Seime ir dabar su broliu kovoja dėl Pagėgių mero posto.

tv3.lt


Straipsnio komentarai

x2019-03-05
x Komentaras patinka Komentaras nepatinka
To ..2019-03-05
Krito krito,gali eit ramiai miegot Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-03-05
Nu Va komskiai pagaliau krito...einu įkalti ant to džiaugsmo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
nu nu2019-03-01
Sakot, Pagėgiai gražūs. Nu taip, tokie pat kaip ir kiti Lietuvos miesteliai. Buvo laikas, kai visiems skyrė Europinius pinigus susitvarkymui, gatvėms, šaligatviams sutvarkyti. Visos savivaldybės rašė tokius pat projektus ir gavo finansavimą. Net kažkas pastebėjo, kad lygiai toks pat centrinės gatvės su fontanu ir medžiais išplanavimas yra kažkuriam šalies kitame mieste.Tai koks čia valdančiųjų išskirtinis nuopelnas? Koks skirtumas tas ar anas valdininkas tuomet būtų buvęs ten, vistiek būtų tą patį daręs. Nes taip reikėjo. Todėl gyrimasis, kad štai koks aš geras, padariau mieste tą gražumą, keistai juokingas. Anoks čia nuopelnas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jovita2019-02-25
A tas su taškiukais jau grįžo? Buvo dingęs matyt buvo uždarytas. Gerai elgėsi - paleido anksčiau laiko, o be reikalo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to ja2019-02-25
nu jeigu žiūrėti iš gerųjų ketinimų vieškelių pusės, tai spauda sugalvota kaip kažkoks viešojo intereso gynimo ramstis tai yra priespauda kuri mina ant nuospaudos kulnų tiems kurie kažkaip neigiamai įtakoja viešąjį interesą. Nu čia yra labai pavojinga kai viešasis interesas sukergiamas su viešaisiais ryšiais ir pereina į viešnamių ryšininkų rankas kaip kad dabar yra visame pasaulyje su "fake news" ir geltonosios spaudos priespauda. pats pažiūrėk į šitą šilokarcemos portalą. turbūt sovietiniais laikais "komunistiniame darbe" daugiau būdavo vietinių naujienų. tapo tarsi kokios valstybės žinios kurios outsourcintos ir leidžiamos stebuklingų komunikacijų dėka iš kažkokių ofšorų. Dabar spauda tik imituoja kad lipa ant nuospaudų, nes jeigu lipama tai lipama tik ant savo pačių kanopų. žiūrint istoriškai spauda ir žiniasklaida tai tarsi kokia "neutrali" šveicarija, tarsi ašis aplink kurią ir sukasi gyvenimas, kuri tarsi dėl tokios šventos "visuomenei kritiškos" užduoties palaipsniui sau turi susigalvojusi visokiausias "vor v zakone" šventos karvės išlygas, imunitetus, slaptumus, privatumus, išimtis, nelimituotus sezamai atsiverk smaluotus biudžetus, tt.. nu iš esmės šiais laikais bet kokia spauda ir yra viena iš daktaro blogio ašių. nu visi tie straipsniai kur spausdinami nėra rašomi žurnalistų, bet tų galingų plunksnų kurios galingesnės nei kardai. tos pavardės kur po straipsniais tai tik žodžiai.. Nu žinai jeigu tu ant buteliuko kur supilta kažkokia labai agresyvi rūgštis užrašysi kad "neutrali", tai nereiškia kad rūgštis yra neutralizuota. Tai tik žodis. Va tame ir yra aklųjų karalystės aklumas, kad reikalinga "raštingumas" kad orientuotis aplinkoje ir vistiek būti aklam. Tad čia užuomina apie neaišku ką. Nueik nežinia kur atnešk nežinia ką. Jeigu nenueisi ir neatneši, tai nieko ir nebus arba bus niekas. Nu žinai pagyvensi ir nebepamatysi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ja2019-02-25
kažin kieno interesus gina laikraštis. Gal baikite juodinti vieni kitus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Citizen 2.02019-02-25
Tai už ką balsuoti? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
o2019-02-24
,,,jauni zmones turi eiti i politika ,tada viskas pasikeis , galima drabstytis purvais , ar bus is to naudos politiniam gyvenime , galima atsakyti trumpai , kad nebus,,,, reikia jaunu zmoniu, svieziu veju kad prablaskytu senos sistemos smegenis , ar gi tai normalu ,- atejau visems laikams.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to Nuosaikusis Pagėgių pilietis2019-02-24
kad jisai nekandidatas. jisai kažkoks irgi gražulio kelnių specnazas kuris pateikiamas pagal panašų trafaretą kaip tas kitas cžvistėlis rusijoje "navalnyj". matai koks veidas ir apatinis žandikaulis kampuotas tarsi iš komiksų puslapių apie superherojus. Nu žinai čia ir yra "broliška meilė" kaip tame rusų filme "brat" ir "brat 2". Žinai anglų kalboje "brat" tai yra visai kita reikšmė. Tai jau yra kažkoks išlepintas nesuvaldomas vaikas. Panašiai kaip kitas vaivorykščių žodis "boy". Pagalvok apie hirošimą ir nagasaki. Ten buvo tik "little boy" Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Nuosaikusis Pagėgių pilietis2019-02-24
E. Kuturys yra vienintelis variantas į šviesią Pagėgių ateitį. Nors vieną kartą nubalsuokime tinkamai... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ppk2019-02-24
Tegyvuoja Pagegiu respublika ir Carai Komskiai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Robertui2019-02-23
į klausimą ,,kas baisiau-komskiai ar kuturys" . Aišku pastarasis. Pažiūrėkit į akis , nebent nepažįstat arba neteko susidurt, tada nesuprasit. Skaitau,, Redakcija pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaiką, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės" Tai pastarasis, sumanęs tapt meru nuo 2011 skatino Pagėgių visuomenės grupių nesantaiką, apsimetęs Šv. Jurgiu. Ypač pasireiškė kad Natkiškiuose būtų 2 bibliotekos 1-am pastate, nes vienoje iš jų - jo draugė dirba Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to pasišaipys pasik.....2019-02-22
tu nesi neteisus žiūrėdamas nedovanotinai į trojos arklių dantis, bet tu klysti kažkaip išskirdamas porceleno dantis tarsi jie lygesni negu kiti dantys. prisimeni povilaičio dainą apie daktarų grupuotę ir kažkokią keistą užuominą dainos žodžiuose apie tai kad dantys atlieka labai didelę svarbą mūsiškių valdymo procesuose. Pats pagalvok apie kitus įdomius reiškinius su tais trojos arkliais kurie nenešioja porceleninių dantų bet dedasi breketus. Matai dabar dantų tvarkymas irgi yra suorvelintas sugalvotas naujas pavadinimas: odontologiją. Anksčiau vadindavosi "stomatologija". Su tais pavadinimų ir žodžių kaitaliojimais tai ne vien orwelininkystės ir barbarizmai, bet čia greičiausiai kažkokių "valdymo" instrumentų derinimai ir stygavimai. Nerašyti LAW-oninių įstatymai. Nu bet sunku ką nors šnekėti apie tai. Tik akivaizdu kad tai kas daroma nėra daroma kažkokiais keistuolių karinio teatro sumetimais. kaip su tomis trimis raidelėmis ar gatvių pavadinimais.
Kas liečia dantis tai yra įdomu reikalai susieti su implantais. Žinai titanas, varžtai, tt. Nepamiršk kad būna ir nemetaliniai implantai o padaryti iš keramikos. Nu čia teorija. Link kur aš vedu kad viskas kas liečia tuos implantus mediciniškai žiūrint yra kažkokia nesamonė, kuri gali būti panaudota tik kaip kažkas laikino arba medžioti durnelius. Na ir greičiausiai tarnauja kaip priedanga kad užsiminėti implantalogija persodinant dantis iš vaikų, kuriuos gal dėl to ir auginasi kaip organų donorus, gal net užsisako pagal savo DNR. Žinai yra toks dalykas kaip rūpintojėliai ir rūpyba, kur rūpybos objektu yra "rūpinamas". Nu čia užuomina apie surogatines motinystes. PVZ dabar ten visokios keistos istorijos kai moterys gulinčios komoje, paima ir pastoja nuo "nekalto prasidėjimo" ir gimdo vaikus. Pats pagalvok anūkas ar guoga kuriems jau laikas galvoti apie pensiją paima ir įsistato breketus. Nu gal breketai naudojami kad "prilaikyti" vietoje svetimą dantį kol prigis. Medicininė literatūra jau aiškina kad jie perimplantuoja dantis iš vienos vietos į kitą toje pačioje burnoje. Bet iš donoro į donorą atseit niekas neužsiima, nors užsimina kad jau senovės egipte būdavo tokia tvarka kad vergai atiduodavo savo dantis kad perimplantuotų šeimininkams. Aišku anūko snukis ten taip susuktas kad jokie breketai ten nieko neatstatys. Nepamiršk kai adamkus ten gulėsi po peiliu kad atseit inkstą jam šalins - adamkienės fondas tuo pačiu metu paskelbė kad labai apgailestauja, nes mergaitė kuriai jie nupirko kelionę į kažkokius šiltus kraštus paėmė ir nuskendo viešbučio baseine. Nepamenu ar ta mergaitė buvo našlaitė, iš vaikų namų ar iš nepasiturinčios šeimos, kažkas tokio. Nu tie įvykiai sutapo vos ne tą pačią dieną.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
pasišaipys pasikraipys ir visi bėgs balsuot už jų dantis 2019-02-22
tai dar kartą parodo kas valdo ir pagėgius ir šilute visur p a g ė gi n i ų m o r d o s ir net pirmam puslapį komentaras išjunktas tai kiek sumokėjo už tą absurdo fiesta kad demonstruotu visiem porceleno dantis Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to jeigu2019-02-22
tu nesupranti kažko apie karanavalų rinkos dėsnius kur yra parduodama teisė balsuoti (statyti) už lenktyniautojus. Nu žinai jeigu nueisi į hopodromą gali dalyvauti demokratijoje bandyti nuspėti kas laimės "rinkimus". Ar tavo balsas įtakoja lenktynių rinkimus? Gali būti. Nežinosi kaip viskas veikia pas brexitinius harry potter šamanus. Nu kažkas panašaus į antpirštininkus, kur seniau būdavo pilna. Ten irgi vaidinama kad yra perkama ir parduodama ir laimima, tam kad suvilioti žioplius, kuriems įdomu su kuo ta demokratija valgoma ir kokios naudos iš jos galima išspausti sau. Tame ir esmė kad jeigu esi gimęs demokratijoje tai ta demokratija tau nustoja būti demokratija. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jeigu2019-02-22
nuperka, reiškia yra parsiduodančių...
Kas blogiau? - pigus papirkimas ar pigus parsidavimas?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
išlikimo klaunas prie lovio 2019-02-22
žmonių balsa ir pagarba reikia užsitarnaut o ne nusipirkt už silkės uodega ar bambalį alaus P R I N C A I kurie žmonėm galvas sukinėja iš darbo lauk meta jei ne pagal jų norus šoka šunis šaudo P R I N C A S išlikimo Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Robertas2019-02-22
Na bet niekuo nesiskiria ir ponas kuturys-vienas prie vieno...dar klausimas,kas baisiau-komskiai ar kuturys Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pgėgiškis2019-02-22
Tai va tame esmė ir yra, kad balsus perka ir prieš šios rinkimus. Prieš du metus iš Seimo sąrašų pašalintas už balsų pirkimą vienas iš kandidatų į merus, bet vistiek yra žmonių, kur sako kokie gražūs Pagėgiai, ko čia riejatės, gera demokratija kad ir nupirkta t.t. Vienu žodžiu viskas nuostabu, gyvenkime draugiškai ir toliau, kad viskas išliktų kaip buvę, kad ir paskutinėje vietoje Pagėgiai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
supirktuve2019-02-22
balsus jau perka, kol bus nemastanciu apie ateiti, savo vaikus ir t.t parsiduodanciu uz buteli ar kelias
kapeikas tol niekas ir nesikeis
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Prisiminimas 2019-02-22
Aš dažnai prisimenu Pagėgius , kaip buvo apšvietimo stulpą važiuojamoj dalyje pastatę. Kaip tik tada pro šalį važiavai ..... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
as2019-02-22
Kada baigsit balsuoti tada ir is sivaduos is tu Komskiu gniauztu


Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Rinkėjas2019-02-22
Nesvaikite čia, bus ta atskira savivaldybė ir prie nieko nejungs, taip kalba tie kurie nori išlikti valdžioje ir kad žmonės nesistengtų daryti permainų. Broliukai jau turėjo galimybę 18 metų statyti fabrikus, skaidriai dirbti, oriai suteikti sąlygas žmonėms gyventi ir uždirbti. Matai dabar sugalvojo Pagėgiai-Tauragė maršrutą, kad paskutinius dar dirbančius žmones išvežti į miestą ir ten pasilikti... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
lol2019-02-22
Vistiek kai išrinks susijungs i koalicija ir tures dauguma taryboje. Bent 4 partijos jiem yra pavaldzios taip, kad nėra ką rinkti Pagėgiuose. Aš tai manau protingiausia būtu prijungti Pagėgius prie Tauragės savivaldos, o ne laikyti atskira savivalda su 8000k žmonių :D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
daumantas2019-02-22
Kada Pagėgiai išsivaduos iš šitų cariukų gniaužtų? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
As2019-02-22
as tai uz VIRGI. Saunus zmogus, mldc
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Wtf2019-02-22
Ka tu čia sapaliuoji Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-02-22
Įdomu ar tikrai ta pavardė komskis o gal "chomsky"? va tame ir esmė kad čia greičiausiai ne broliai, bet tas įdomus smaluotų biudžetų kryžiuočių broliškos meilės fenomenas, kur "tikri" vyrai "tikrai" myli kažką netikro, kad net aplinkiniams pradeda maišytis tikrovė nuo fantazijos. Tad nors čia geltonosios spaudos priespaudininkai aiškina kažkokius krislus savo akyčių vaivorykštėse, bet jie kažkodėl nepastebi tikrų krematoriumo pelenų krūvos aukščio sulig dangumi nuo visų sukūrentų rastų iš iškirsto dievų miško. nu matyt braliukai yra praėję kažkokią "tikro" vyriškumo mokyklą, dėvi išduotas gražulio kelnių uniformas ir vykdo "tikrus" įsakymus. ar pastebėjote kaip kryžiuočiai vienas kitus vadina broliais ir seserimis, naudoja tokius žodžius kaip šventas tėvas, šventa motina, tt nors su tais nesusieti su tais subjektais jokiais kraujo ir giminystės ryšiais, nebent kažkokiais mafijoziniais kruvinumo ryšiais.
Jugi nebuvo jokios pagėgių savivaldybės anksčiau. Pagėgiai buvo šilutės rajono dalis. Tad iš tos pusės žiūrint pagėgiai buvo panaudoti kad atlikti labai svarbų vaidmenį tiesiant drąsiusius kelius lietuvos skaldymo ir valdymo precendentams. Nu žinot jugi čia viskas taip ir sustyguota. Kad lietuvoje vyksta MAGA - perestroika į brexitinių "didikų kraštą". Bus tuojau rusnės savivaldybė, švėkšnos savivaldybė, žemaičių naumiesčio, tt. Nu tame ir esmė kad tie komskiai nieko nereiškia, jie tik kažkokie citrininės priespaudos podiumo "modeliai" kuriee demonstruoja violetines cžv kalėjimo madas klipatėlėms.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka