Sugyventiniai susikivirčijo stovinčiame automobilyje

2019-02-24, Romualdas Danielius MAŽUTIS

Šilutiškių pora kartu gyvena apie 14 metų, sutaria, tačiau trisdešimtmetis sugyventinis L. V. tampa ne itin sukalbamas išgėręs alkoholio. Jis pats tai žino, bet...

Jiedu gyvena vienoje iš sodų bendrijų. Sugyventiniai susikivirčijo garaže stovinčiame automobilyje. Garažas priklauso vyrui, automobilis - moteriai, gimusiai 1986 metais. Tai įvyko šiemet, sausio 5-osios naktį, apie pirmą valandą. Nukentėjusioji policiją iškvietė 1 val. 43 min. Kas atsitiko?

Kaltinamasis L. V. parodė, kad jis tą vakarą sėdėjo garaže stovinčiame automobilyje, rūkė cigaretę, klausėsi muzikos. Atėjusi sugyventinė paprašė sumažinti muzikos garsą. Tuomet ir kilo konfliktas. Vyras susinervino, kai kažkuriuo momentu jo draugė sulaužė automobilio užvedimo raktelį, esantį spynelėje bei posūkio svirtį.

L. V. prisipažino, jog būdamas neblaivus, du kartus trenkė draugei išorine plaštakos dalimi į skruostą. Pyktį ir smurtą pakurstė išgertas alkoholis, apsvaigimas.

Neleido ištraukti automobilio užvedimo raktelio

Anot nukentėjusios, su vyru gerai sutaria. Konfliktai šeimoje kyla šiam pavartojus alkoholio. Taip nutiko ir sausio 5-osios naktį. Kartu su vyru sėdėdama garaže stovinčiame automobilyje norėjo ištraukti iš mašinos užvedimo spynelės raktelį. Sugyventinis kojos keliu prispaudė jos ranką prie raktelio. Dėl to fizinio skausmo nepatyrė, nes ranką prispaudė nestipriai. Automobilio užvedimo raktelis nulūžo, o jo galas liko styroti spynelėje.

Supykęs L. V. du kartus ranka sudavė jai į dešinę paakę. Ši pajuto skausmą, paakys patino. Nukentėjusioji išlipo iš automobilio ir, grįžusi namo, iškvietė policiją. Atvykę pareigūnai nustatė įtariamajam smurtautojui 1,88 promilės girtumą. Mušeiką sulaikė.

Jam inkriminuotas nusikaltimas pagal LR BK 140 str. 2 d. (fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas). L. V. tai padarė savo šeimos nariui. Už tai baudžiama viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Smurtautoją nuteisė baudžiamuoju įsakymu

Kaltinamasis L. V. dirba, teisėsaugai šiek tiek žinomas. Teistas 2013 metais, gegužės mėnesį, pagal LR BK 286 str. (pasipriešinimas valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui). Už tai pelnė 650 litų baudą. 2015 metų, liepos mėnesį užsidirbo šešių mėnesių laisvės apribojimo bausmę dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo artimajam giminaičiui arba šeimos nariui (LR BK 140 str.2 d.). Abu kartus jį teisė Šilutės rajono apylinkės teismas.

Šiemet, sausio 23 dieną, jam nereikėjo sėsti į kaltinamųjų suolą: nuteistas baudžiamuoju įstatymu. L. V. prisipažino smurtavęs prieš sugyventinę ir iš anksto sutiko su prokuroro R. Kasnausko  siūloma bausmės rūšimi bei dydžiu. Jo bylą rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų teisėja V. Pankauskienė. Kaltinamasis L. V. padarė tyčinį nesunkų nusikaltimą žmogaus sveikatai neturėdamas galiojančių administracinių nuobaudų, dirba, nuoširdžiai gailėjosi dėl savo poelgio.

Kadangi visiškai prisipažino, bausmė sumažinta vienu trečdaliu. L. V. paskirtas laisvės apribojimas aštuoniems mėnesiams. Per visą bausmės laiką įpareigotas dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje, be to, per penkis mėnesius privalės neatlygintinai išdirbti 60 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis. Dar vienas įpareigojimas – šešis mėnesius dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.

Baudžiamasis įsakymas, jei neskundžiamas, įsiteisėja per 14 dienų. Baudžiamajam įsakymui įsiteisėjus nuteistajam L. V. bus panaikinta kardomoji priemonė iki to laiko gyventi skyrium nuo nukentėjusiosios.  


Straipsnio komentarai

..2019-02-24
bet tos "bausmės" šiais laikais yra įdomiai sugalvotos, kur atseit yra nutiesti gerųjų ketinimų drąsieji keliai kad nusikaltėliai galėtų ropoti į kažkokį šviesų rytojų per įdomias kančias ty: naujos rūšies "katorga", sunkieji darbai, tt.. Va čia ir yra keista su tokiomis CŽV gestapo baudžiamųjų kolonijų architektūromis: kas ką baudžia. Įsivaizduojate kažkoks recidyvistas smurtautojas ateina pas senelius, neįgaliuosius, našlaičius, tt.. - čia tarsi lapė įleidžiama į vištidę. Ką jam užduoda ten dirbti - valyti tualetus su dantų šepetuku? Plauti prikakotus apatinius rankomis? Šluoti kiemus? Jugi tokiam nusikaltėliui turbūt negalima tiesiogiai "rūpintis" tais žmonėmis kuriems reikalinga "profesionali" pagalba. Pagal daktarų grupuotės logiką tam reikalingos visokios licenzijos ir aukštieji mokslai. Nu čia atseit irgi yra įdomi situacija kur CŽV gestapas išsiduoda. Nu va kur yra daktarų grupuotės miško sanitarai kurie gali susitvarkyti su baisiausiais recidyvistais suokdami švelniai. Negalima atmesti kad tie recidyvistai gali būti ir panaudojami kad "rūpintis" tais neįgaliaisiais ir seneliais taip kad tie greičiau keliautų į tuos krematoriumus. Nu čia viskas dvigubos karinės technologijos. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?