Medikų darbo užmokesčio fondas padidėjo daugiau, nei skyrė SAM

2019-02-25, sam.lrv.lt

Visi 100 mln. eurų, pernai gegužę papildomai skirtų medikų darbo užmokesčiui, buvo išmokėti gydytojams ir slaugytojams. Maža to, statistika rodo, kad medikų atlyginimams pačios gydymo įstaigos papildomai skyrė apie 1 mln. eurų. Vidutiniškai nuo 2016 metų slaugytojų darbo užmokestis padidėjo  23 proc., o gydytojų – 20 procentų.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tvirtina, nors pradžia nebuvo sklandi – kai kurios įstaigos ne iš karto suskubo kelti savo darbuotojams darbo užmokestį, tačiau galutinis rezultatas nuteikia optimistiškai.

„Duomenys patvirtina, kad paslaugų įkainių indeksavimas pasitvirtino. Ypač pradžiugino tai, kad papildomą milijoną eurų gydymo įstaigų vadovai sukaupė iš vidinių resursų. Dėkoju jiems. Tai ne tik rodo, jog efektyvinti veiklą dar yra pakankamai erdvės, bet ir yra ženklas medikų bendruomenei, kad jų situaciją siekiama gerinti visuose lygmenyse – pradedant Vyriausybe ir baigiant tiesioginiais vadovais“, – sako ministras A. Veryga.

Pasak jo, tikimasi, kad su profesinėmis sąjungomis sutartos darbo užmokesčio didinimo perspektyvos leis gydytojams ir slaugytojams labiau koncentruotis į darbą, savo pašaukimą, pacientus, labiau pasitikėti savo valstybe ir nebesidairyti į kitas šalis.

Vidutinis gydytojų atlyginimas daugiausiai pakilo Kauno slaugos ligoninėje (71 proc.), Mažeikių ligoninėje (63 proc.). Nuo 30 iki 49 proc. atlyginimai gydytojams kilo 24 gydymo įstaigose.

Didžiausias slaugytojų vidutinio atlyginimo augimas – Gelgaudiškio ambulatorijoje (46 proc.), Vilniaus Šeškinės poliklinikoje (45 proc.). Nuo 30 proc. iki 40 proc. darbo užmokestis kilo 15-oje sveikatos priežiūros įstaigų. Didžiausias – 88 proc. – vidutinio slaugytojų darbo užmokesčio pokytis – miestų poliklinikose.

Darbo užmokestis viešosiose gydymo įstaigose keliamas jau trejus metus iš eilės. Palyginus gydytojų ir slaugytojų vidutinį vieno mėnesio darbo užmokestį, mokėtą 2017 m. liepą-2018 m. balandį ir 2018 m. gegužę-gruodį, viešosiose gydymo įstaigose dirbančių gydytojų vidutinis darbo užmokestis padidėjo 307 Eur (20 proc.), o slaugytojų – 179 Eur (23 proc.).

Praėjusiais metais didėjo ir gydytojų rezidentų algos, tam papildomai buvo skirta 1,4 mln. eurų. Nuo sausio mėnesio jaunesniojo rezidento alga didėjo nuo 391,5 Eur iki 463,75 Eur, o vyresniojo rezidento alga – nuo 495,9 Eur iki 530 Eur (su darbdavio socialinio draudimo įmokomis: jaunesniojo – 614,84 Eur, vyresniojo – 702,67 Eur). Šiemet stipendijai tapus dalimi medikų rezidentų atlyginimo, jaunesniųjų rezidentų vidutinis darbo užmokestis su darbdavio socialinio draudimo įmokomis sieks 1345,67 Eur., o vyresniųjų rezidentų – 1434,20 Eur.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad pagal susitarimą su medikų profsąjungomis, iki 2020 metų antrojo pusmečio vidutinis gydytojų darbo užmokestis turi siekti ne mažiau kaip 3 šalies VDU, o slaugytojų – ne mažiau kaip 1,5 VDU.


Straipsnio komentarai

..2019-02-25
matot kokie visi ligoti lietuvoje. kažkokia zombių apokalipsė vyksta. kas antras lietuvos gyventojas medicinos ar šundaktarystės darbuotojas. jau nekalbant apie visokias piramides susietas su sveika mityba, sveiko gyvenimo būdų, tt. Kažkokia zombių apokalipsė. Tad iš tos pusės žiūrint tos algos daktarų grupuotei tai kaip atlygis samdomiems žudikams. Kryžiuočiai kaip inkstai vartosi taukuose. Žinot sveikata yra didžiausias turtas. Kai sveikatos nebėra tai turtas ir pereika į kryžiuočių daktarų grupuotės rankas. Aišku čia visos tos istorijos apie kyšius, saldainių dėžutes, šampano butelius, tt tai yra tik viešnamių ryšininkų pasiutpolkė kad nukreiptį dėmesį nuo turto užvaldymų, žemės ir butų paveldėjimų, tt. Nu žinot yra tokia sistema kad už akių gali bet ką padaryti neveiksniu ir paskyrus "rūpybą" tapti jūsų turto savininku. Supraskit kad įstatymai tokie kad užtenka kad žmogus "piktnaudžiauja alkoholiu". Tai yra kažkokia priklausomybė ir tai yra nepriimtina "nepriklausomybininkams" iš "nepriklausomos" lietuvos. Jiems galima gerti alkoholį, jie moka gerti "nepiktnaudžiaujant" ir moka taip gerti kad jeigu gersit kartu jus apgers taip kad gulėsit po stalu apsivėmęs kaip gyvulys, kriuksėdamas kaip kiaulė. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad žydų bendruomenei perduodami pastatai prestižinėse miestų vietose?