Apie saugomų teritorijų gamtos vertybes – naujas leidinys

2019-02-26, am.lt

Naujame leidinyje „Gamtos vertybės saugomose teritorijose“, kurį išleido Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, apžvelgiami 11 regioninių parkų gamtos turtai. Tai jau antroji planuota knyga šia tema.

Ji supažindina su Biržų, Dubysos, Kauno marių, Kurtuvėnų, Nemuno kilpų, Nemuno deltos, Pajūrio, Rambyno, Sartų, Sirvėtos, Veisiejų regioninių parkų gamtos vertybėmis, jų būkle, kaita, žmogaus veiklos ir gamtotvarkos priemonių rezultatais. Likusių regioninių parkų gamtą numatoma apžvelgti kitąmet. Nacionaliniams parkams ir valstybiniams gamtiniams rezervatams buvo skirta pernai išėjusi pirmoji knyga.

Šie leidiniai parodo plačiajai visuomenei, kas vyksta saugomose teritorijose, kokie gamtos turtai čia globojami, kaip jie saugomi derinant apsaugos ir naudojimo interesus. Skelbiama atliktų monitoringų medžiaga atskleidžia gamtos vertybių būklės kitimo tendencijas.

Naująjį leidinį galima rasti Nacionalinio saugomų teritorijų lankytojų centro skaitykloje, nacionalinių ir regioninių parkų, rezervatų direkcijose. Jo elektroninis variantas bus paskelbtas internete.


Straipsnio komentarai

..2019-02-26
aha kerta gamtos vertybes kad gaminti popierių kad galėtų geltonosios spaudos priespauda leisti knygas apie tas gamtos vertybes kad atrodytų jog yra, bet nebėra. čia yra įdomi karinė apgaulė. kai cžv gestapas pasibrexitins tai lietuvos teritorija bus nuskusta kaip kokia anglija, visi durpynai ir pelkės išvogtos, ir visur pristatyta bokštelių kad geriau šitas safari tipo dievų miškas matytusi. Matot latvijoje miškų yra žymiai daugiau negu lietuvoje - įdomu ar tik ta miškinių politika kažkokia neteisybinė. Ta pati daina švedijoje, bet lietuva į švediją eksportuoja milžiniškus kiekius medienos, rastų, IKEA, tt. Prisiminkime tą aukščiausio lygio susitarimą su liuksemburgu ne taip senai kur grybauskaitė pasirašė. Yra kažkokios baisios ES direktyvos kur visos europos šalys privalo kirsti savo miškus. Nu lietuviai paėmė ir su liuksemburgu susitarė kad vietoj to kad kirsti miškus liuksemburge jie iškirs miškus lietuvoje. Kažkas panašaus į rakštisteinines lanzbėrio žemių kilnojimo aferas, kur jie žemes atsikeldavo ne tik iš kitų rajonų ar apskričių, bet ir iš lenkijų, vokietijų, tt ir dar tebeatsikelinėja. Nu žinot lietuva yra tokia stebuklų šalis kad nekilnojamas turtas lietuvoje yra kilnojamas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka