Pasieniečiams įkliuvę kontrabandininkai rūkalus slėpė mašinoje ir miegamuosiuose čiužiniuose

2019-02-26, pasienis.lt

Šilutėje Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai su įkalčiais užklupo vietinį gyventoją, kurio automobilyje aptiktos kontrabandinių cigarečių slėptuvės. Nelegalių rūkalų rasta ir netoliese stovėjusiame mikroautobuse sukrautuose čiužiniuose.

Šeštadienį Pagėgių rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus ir Specialiosios paskirties komandos pasieniečiai patikrino Šilutėje esantį garažų masyvą. Turėta žinių, kad čia gali būti sandėliuojamos nelegaliai atgabentos prekės.

Prie vieno garažo VSAT pareigūnai pastebėjo ir sulaikė 33 metų Šilutės gyventoją, krovusį daiktus į čia pat stovėjusį automobilį „Volkswagen Caddy“. Transporto priemonė registruota Norvegijoje.

Patikros metu paaiškėjo, kad automobilyje yra įrengtos rūkalų slėptuvės – specialiai išpjautas ertmes pasieniečiai aptiko salone, po vairuotojo ir keleivių sėdynėmis, bei mašinos bagažinėje. Čia iš viso rasta 1119 pakelių cigarečių „Winston Compact Plus“, pažymėtų rusiškomis banderolėmis.

Garaže VSAT pareigūnai aptiko 12 plastmasinių talpų su skysčiu, skleidžiančiu specifinį alkoholio kvapą. Šį radinį tirs ir tikslią jo sudėtį nustatys ekspertai.

Tą pačią dieną pasieniečiai patikrino netoliese esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje buvusį mikroautobusą „Nissan Primastar“. Jis, kaip ir „Volkswagen Caddy“, registruotas Norvegijoje.

Transporto priemonės krovinių skyriuje VSAT pareigūnai aptiko tris miegamuosius čiužinius. Paaiškėjo, kad jie kimšte prikimšti kontrabandinių rūkalų. Čia rastas 5961 pakelis cigarečių „Winston Compact Plus“ bei „Winston Blue“. Šios pakuotės taip pat paženklintos rusiško pavyzdžio akcizo mokesčio ženklais.

Šeštadienį Šilutėje pasieniečiai sulaikė ir 40 metų vietinį gyventoją. Pirminiais duomenimis, jis siejamas su neteisėtu cigarečių kroviniu.

Pasieniečiai abu vyrus po apklausų uždarė į areštinę, iš kurios šilutiškiai vėliau buvo paleisti jiems skyrus kardomąsias priemones rašytinius pasižadėjimu neišvykti. Vyrams gresia baudos arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Abi transporto priemonės ir rastasis cigarečių krovinys, iš viso 7080 pakelių, laikinai saugomi Pagėgių rinktinėje. Šio VSAT padalinio pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto akcizais apmokestinamų prekių disponavimo.


Straipsnio komentarai

.. to Nugi2019-02-26
nu kad nieko neparašyta apie cigarečių kilmę išskyrus tai kad tai "nelegaliai atgabentos prekės" kas ir taip aišku. gal jos nėra nelegalios tik nelegalios dėl to kad būtų pagautas kad būtų vagis, ne laiku ne vietoje, tt. Nu su tokiomis "operacijomis" tada tie sienos apsaugos tarnybininkai šaudo į savo molines kojas. Jugi čia akivaizdus jų darbo brokas - neapsaugojo sienos. kodėl netiria po kurio nosimis ir kuris iš tų tarnybininkų nosį krapštė kai kažkas 14 dėžių pro sieną nelegaliai "gabeno"? Gal čia vienas iš filmo "training day" siužetinių scenarijaus variant, tik kur žodis "training" tai kad atseit kalbama apie geležinkelių ir geležinkeličių veiklą ty kur žodis "training" tai nuo žodžio "train". Gal jau tas cigaretes tie natistai sugabena kur čia visokias kontrabandas varo. Prieš kelis metus kartu su liuciferonais kažkokius žmones buvo su kariniais natistiniais sparnuotais trojos gyvuliniais vagoniniais lėktuvais pradėję skraidinti. sakė atseit sirai, irakiečiai, tt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Nugi2019-02-26
Įjunk mąstymą,tuparyla,ir gerai paskaitykit straipsnį. Ten viskas aiškiai parašyta. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-02-26
nu gerai surado, sulaikė, tt.. bet kodėl nepaaiškina kokiu būdu tos 14 dėžių cigarečių atsirado lietuvoje? kad rusiškos banderolės tai neraiškė kad jos iš rusijos. jugi turbūt klaipėdinis phililps morris gali ir tokį užsakymą pagaminti jeigu norvegijoje kažkokie kolegos pašvilpė. ten gi laisva ekonominė zona. ką nori tą ir daro. nereikia nei mokesčių mokėti turbūt ir įstatymai kitokie. Nors kiek žinau tas phillips morris vis tiek su ištiesta ranka kaip ubagėlis koks visokias pašalpas rinkdavoi iš biudžeto. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?