Trečiadienį prasideda išankstinis balsavimas savivaldybėse ir specialiuose punktuose

2019-02-27

Šių metų savivaldybių tarybų rinkimuose vasario 27-28 d. vyks balsavimas iš anksto savivaldybėse. Vasario 27-kovo 1 d. rinkėjai galės balsuoti specialiuose punktuose, o kovo 1-2 d. vyks balsavimas namuose.

VRK primena, kad rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių rinkimų dienomis negali atvykti ir balsuoti rinkimų apylinkėje, turi galimybę balsuoti iš anksto. Tai padaryti galima visų savivaldybių pastatuose 2019 m. vasario 27–28 d. nuo 8 iki 20 val., o pakartotinio balsavimo metu kovo 13–14 d. nuo 8 iki 20 val.

Balsuojant iš anksto, būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir rinkėjo kortelę.

Šiuose rinkimuose šiek tiek keičiasi rinkėjų, pakeitusių savo gyvenamąją vietą, balsavimo sąlygos. Nuolatiniais savivaldybės gyventojais laikomi asmenys, kurie likus ne mažiau kaip 90 d. (iki 2018 m. gruodžio 3 d.) iki rinkimų dienos savo gyvenamąją vietą yra deklaravę šios savivaldybės teritorijoje.

Jeigu rinkėjas likus mažiau kaip 90 d. (nuo 2018 m. gruodžio 4 d.) iki rinkimų dienos deklaravo savo gyvenamąją vietą kitos savivaldybės teritorijoje, jis naujoje savivaldybėje balsuoti negali ir galės balsuoti tik ankstesnėje savivaldybėje, kurioje jis buvo deklaravęs savo gyvenamąją vietą likus ne mažiau kaip 90 d. (iki 2018 m. gruodžio 3 d.) iki rinkimų dienos.

VŽ rašė, kad šiais metais yra ir techninių naujovių. Savivaldos, prezidento ir europarlamentarų rinkimuose laukia kelios techninės naujovės – permatomos, bet matinės balsadėžės ir užuolaidėlių panaikinimas balsavimo kabinose.

Skelbta, kad savivaldos rinkimuose į 60 merų postų visoje Lietuvoje pretenduos 411 kandidatų. Iš jų 331 yra iškelti politinių partijų.

VRK savo interneto svetainėje skelbia kandidatų artėjančiuose savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimuose sąrašus.

Iš viso šiuose rinkimuose bus išrinkti 1.502 savivaldybių tarybų nariai, iš kurių 60 bus merai.

Tad skaičiuojama, kad į vieną savivaldybės tarybos mandatą, įskaitant ir merų postus, pretenduoja vidutiniškai 9 kandidatai.

vz.lt


Straipsnio komentarai

tokie vargingai gyvenantys juk grįžtam į komunizmo laikus 2019-02-27
balsuokit balsuokit tik neapvirskit be bėgdami balsuot duokit valdžiažmogiams kuo greičiau prie lovio prieit dar mažai juk jiem trūgsta pinigų juk jie tokie vargšai padėkim jiem bent triusikus nusipirkt Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-02-27
ar man atrodo, bet kažkaip anksčiau lietuvoje buvo tik 50 rajonų. negi taip intensyviai vystomas skaldyk ir valdyk brexit imperijos baudžiavinės kolonijos progresas? kažkas analogiško kaip MAGA - make america great (britain) again. Nu kas liečia vakarų lietuvą tai pagėgiai atskelti, nežinau turbūt neringa ir palanga. Neringa tai jau dabar kažkoks vos ne monakas. Turbūt didesnis gyvulių fermos žvėrynas nei tas kitas gyvulių fermos žvėrynas vilniuje. matai kokia lietuva okupuota kažkokių didikų, kas įdomiausia kad jie tiesiai šviesiai taip ir sako... didikulietuva.lt Lietuva yra kažkokių didikų nuosavybė. Jūs būdami lietuvos teritorijoje turite geriausiu atveju susiprasti kažkaip kažką apie "svečiavimasi", etiketus, jugi kažkoks nesusipratimas jeigu jūs esate sugaunami svetimoje teritorijoje ir negalite paaiškinti iš kur jūs čia atsiradote, tt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka