Siekiančių mero kėdės kandidatų debatuose pasigesta konkretumo

2019-03-01, Sergėjus GVILDYS

Pirmą kartą savivaldos rinkimų politinės kampanijos metu buvo organizuoti vieši kandidatų į rajono politikos olimpą debatai. Ar tai bus naujos politinės kultūros startas pamario krašte?

Šeštadienio popietę aktyvaus jaunimo bendruomenė „Žinau, ką renku“ pakvietė kandidatus į Šilutės rajono savivaldybės merus politiniams debatams. Į Vydūno gimnaziją, kur vyko renginys, susirinko politiškai aktyvūs šilutiškiai ir dalyvavo septyni politikai, kandidatuojantys į Savivaldybės mero kėdę. Deja, Socialdemokratų darbo partijos ir Darbo partijos kandidatai šilutiškiams nepasirodė. Debatai vyko klausimų-atsakymų formatu, atsakymams buvo skiriama minutė laiko.

Diskusija buvo pakankamai įdomi, ypač apie rajono ūkinės veiklos aktualijas. Moderatorės Kristinos dėka debatai nepavirto vieno asmens atsakymų į klausimus popiete.

Šilutiškiams aktualių klausimų susikaupę tikrai nemažai. Debatai parodė, kad žmonėms rūpi mokyklų pertvarka, gatvių ir kelių sutvarkymas, atliekų surinkimas ir atsinaujinanti energetika. Ypatingo dėmesio sulaukė jaunimo užimtumo ir turizmo plėtros klausimai. Deja, į šiuos klausimus kandidatuojančių politikų atsakymai buvo nekonkretūs.

Paaiškėjo, kad postringavimais apie turimas idėjas ir jų įgyvendinimą žmonių nesuviliosi. Net į klausimus apie konkrečius kandidatų pažadus rinkėjams buvo atsakinėjama abstrakčiai ir miglotai. Tai tokie mūsų politikai ir kandidatai.

O didžiausią nepasitenkinimo reakciją salėje sukėlė dabartinio mero Vytauto Laurinaičio pasisakymas apie neopotizmo apraišką savivaldybėje, atsakant į užduotą klausimą. Deja, miestiečiai ir pasakomis jau nebetiki. O politinės agitacijos kampanija išbėga į finišo tiesiąją. Jau ateinantį sekmadienį visoje šalyje gyventojai išreikš savo valią rinkdami vietos savivaldos tarybas ir merus. Kokie bus ateinantys keturi politinio gyvenimo metai mūsų rajone, sužinosime jau greitai.


Straipsnio komentarai

Joo2019-03-03
Puiki mintis: "Nu žinot vergai atiduoda balsą ir po to jau būna bebalsiai" Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Skaitytojas2019-03-01
Nedalyvavau tame renginyje .Bet žiūrėjau truputį M. Budraičio darytas laidas . Nemaža dalis kandidatų eina buvusios valdžios darbų kritikavimu . Ir daugelis Miesto gyventojų pasiduoda toms emocijoms . Ar bent vienas kritikuojantis kandidatas į merus ėjo kalbėjo siūlė merui savo idėjas, ar prašė kažką pakeisti ? Nemanau . Tai iš esmės didesnė dalis tokių kandidatų yra eiliniai populistai . Daug ką reiškia ir pačių kandidatų kalbėjimo maniera . Kai kurie kalba kažką ir iš tos kalbos nieko neina suprasti . Asmeniškai didelių priekaištų buvusiai valdžiai neturiu . Bet balsuojant nieko blogo jei gyventojai pasirinks naujus veidus . Svarbiausia ,kad kandidatas tiktų ir patiktų, ir atitiktų rinkėjų lūkesčius . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to ....2019-03-01
o kas per profesija ar pareigos - intelegentas ? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-03-01
ai čia suorganizuota tų visokių cžvistėlinių drąsių kelėnų baltų pirštinių, kurios matyt reikalingos kad slėpti raudonas šeriuotas rankas ir violetinius kelėnus. kam tos pirštinės jiems? tarsi jie čia kažkokius purvinus ar pavojingus cžv gestapo reikalus tvarkytų. čia gal reik žiūrėt ar nesusikomplektuoja su tais baltais šalmais sirijoje. Matot ta jų veikla įgyvendinama naudojantis erasmus+ programa, kuri yra visai iš kitos operos - kažkokia trojos arklių mainų programa. kam tas pliusas? Ar čia pagal kažkokius orwello 1984 įgaliojimus važiuojama? nors gal čia ne pliusas bet kryžiuočių kryžius? patys pažiūrėkit kadrus www.zinaukarenku.lt/apie/ tarsi kažkoks filialas iš to filmo kur vyrai juodais drabužiais tvarko atvykstančius ufonautus. Lietuviškų pavardžių ar veidų beveik nėra. Gal jiems tos pirštinės ir reikalingos atseit lietuviai tai kaip kokie purvini laukiniai zombiai sergantis ebolomis ir marais nes prie marių gyvena prie kurių baisu ir prisiliesti?
Čia irgi lenda iš maišo įdomi misionierių logika. Atseit pas jus viskas yra korumpuota tol kol "mes" kryžiuočiai nepaimsim ir nepadarysim taip kaip "mums" kryžiuočiams reikalinga.
moderatorė tai lygtai kažkokia tai žurnaliste pristatoma "kristina tamelytė". nors ten jinai atseit ir žiniasklaidos savininkė nes kartu su kitais ufonautiškai skambančiomis pavardėmis valdo VšĮ „Dialogų kalvė“ kuri atseit leidžia aukšto lygio inteligentams skirtą doxa.lt Va čia ir įdomu kuo gilyn pas tuos inteligentus tuo keistesnės tos jų stribinės ir miškinės pavardės tarsi jie gali kažkaip tuos literatūrinius pseudonimus pradėti naudoti tikrovėje pagal kažkokias programas. Nu kaip kokios pornografijos žvaigždės.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-03-01
kas čia per moderatorė kuri turi tik vardą, bet neturi pavardės? kas tuos moderatorius išrenka ar paskiria į tokias atsakingas pareigas. Nu čia kaip kokia auklėtoja. Jeigu jai neįtiksi gali užsisėsti ir klausinėti visokius bjaurius klausimus pvz "kada nustojai mušti savo žmoną?" Tuo labiau kad pateikiama straipsnyje tarsi jinai kažkokia diskusijų specialistė kur ir be bizūno taip gerai gali sudiriguoti kriuksėjimus kad tie tylos gadinimai ir atrodys žmoniškai ar žmogiškai. Nu žinai kaip pašauksi taip ir atsilieps, kaip paklausi taip ir atsakys. Bet matot kažkaip vistiek menkinami kandidatai tarsi jie būtų per prasti geltonosios spaudos priespaudininkų akims ir ausims. Jugi yra lygybės laikai. Čia bandoma taip aiškinti kad čia tarsi vyksta ne demokratiniai rinkimai bet kažkoks monarchinės santvarka ir karinės apgaulės spektaklis kur vergai išsirenka savo vergaldį į prievaizdo pareigas su karališkais įgaliojimais, nors čia gi tik pareigos, kurias bet kas gali atlikti jeigu tai kažkas yra savaime suprantama įstatymiškai arba iš anksto susitarta ir neprieštarauja įstatymams varant kupranugarių karavanus pro adatų skylutes. Nu žinot vergai atiduoda balsą ir po to jau būna bebalsiai - gali tik jeigu nori eiti maištauti prieš principingas vieno langelio ėriukų tylėjimo sienas. Pagal kryžiuočių logiką jūs gimstate su nuodemę - kažkokios vergovės grandinės su kuriomis jums neina patiems susidoroti. Turite atiduoti savo grandinių žvangėjimo balsą kažkokiems garsų pasaulio specialistams kur jumis bus pasirūpinta kad nukeliautumėte "humaniškai" į krematoriumą ar skerdyklą. Na o jeigu pažvelgti į nuotraukas tai kažkaip nesmagu dėl jų. Tarsi čia kažkoks už žemes parsidavusių ir žemes pardavusių anonimikų klubas kur visi keliauja dvylikos laiptelių drąsiais keliais ieškodami lobių paslėptų aukštai kabančiose kėdėse. Nu jie gi nedurneliai, jie žino kad nėra kėdėse jokių lobių. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Citizen 2.02019-03-01
Nėra nei vieno už kurį norėčiau balsuoti. Blogai kai tenka balsuoti už mažesnę blogybę miestui. Et. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Na na2019-03-01
Matomai straipsnį parašė dar vienas esamo mero priešininkas. O kad salė buvo nepatenkinta visais kandidatais, nes nei vienas nesugebėjo kažką pasakyti apart paminėti nepadarytus ar padarytus esamos valdžios darbus. Sugebėjo tik kaip 14 metės mergaitės repliktuoti ir kritikuoti be savo pačiu konkretumų. Labiausiai nustebino ta moteris juodais plaukais kai pasakė, kad darbus yra numatęs kažkoks jos kolega Domantas, o ji pati net nežino tų darbų. Tai gal tas Domantas vietoj jos ir turėtų kandidatuoti?
P.s. kalbant apie neopotizma, tai jei šeimos nariai yra protingi ir kvalifikuoti tai kur čia bėda? Tai geriau priimti durnus ir nekvalifikuotus negu savo pažįstamą? Gal atsimerkite ir neieškokit smegenų ten kur neturite :)
Komentaras patinka Komentaras nepatinka